Gáspár András (szerk.) · Novák Csanád (szerk.)

Analógia (Analógia 1.) 15 csillagozás

SF és fantasy antológia
Gáspár András – Novák Csanád (szerk.): Analógia

1985 októbere – vagyis a közkedvelt Galaktika folyóirattá alakulása – óta nem juthatott a magyar olvasó kezébe olyan antológia, mely az SF és a fantasy világtermésének legjavából válogatva, a kísérletezést és az elmélkedést félretéve igyekezett volna szórakoztatni közönségét. Az Analógia stábja ezt a nem épp könnyű feladatot szándékszik felvállalni – a kötetben szereplő nevek fémjelezte magas színvonalon.
Induló válogatásunkban az elismert nagyságok, Robert Silverberg és Philip K. Dick munkái mellett egy hamar klasszikussá vált történettel jelentkezünk: Don A. Stuart kisregénye az amerikai sci-fi „aranykorának” mesterműve, hatását számos regényben és filmben érezhettük. Elsőként Howard Hawks vitte vászonra 1956-ban, s ez szolgált John Carpenter 1982-es hátborzongató mozija, A Dolog irodalmi alapanyagául.

A művek szerzői: Robert Silverberg, Poul Anderson, Kim Newman, Philip K. Dick, A. E. van Vogt

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Valhalla Science Fiction

Valhalla Páholy, Budapest, 1992
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637632123 · Fordította: Hoppán Eszter, Nemes István, Lukács Anita

Th3DarkKn1ght>!
Gáspár András – Novák Csanád (szerk.): Analógia

Anno ezt egy történet miatt szereztem be. Don A. Stuart: Az ízé (John W. Campbell – Who Goes There), ami alapján az egyik számomra legkedvesebb film készült: A Dolog. Jó kis novella, inkább izgalmas, mint félelmetes. Egy bajom van vele, hogy olvastam már jobb fordításban is, de így sem vészes. Meglepett, hogy egy másik történetet is tartalmaz, amit iszonyatosan régóta el akartam a olvasni. Philip K. Dick: A kettes változat, ami a Screamers kult sci-fi alapjául szolgált. (videotékából rongyosra nézve XD) Nagyon izgalmas kis novella, durva befejezéssel. A többi történet is rendben van. Talán az Uram irgalmazz! a leggyengébb, de egyáltalán nem bántóan rossz, csak a többi érdekesebb.

Richeus>!
Gáspár András – Novák Csanád (szerk.): Analógia

Robert Silverberg: Végy egy katonát. Kezdésnek nem rossz, de több is kijöhetett volna belőle. Poul Anderson: Uram irgalmazz! Á, ez gyenge, bután szentimentális. Kim Newman: Álmodók. Csak az első oldalt olvastam el, nem érdekelt. Philip K. Dick: A kettes változat. Egy PKD klasszikus, már olvastam, most átugorva. A. E. van Vogt: A varázslónő álma. Fantasy is lehet jó ?! Ez csillagos ötös! Don A. Stuart: Az Izé. A címe gáz. A tudományos fejtegetések színvonalasak, de a cselekménye már korántsem.

Analógia sorozat · Összehasonlítás