A ​Szilánk 5 csillagozás

Garzó László: A Szilánk

Örök élet! Az emberiség ősi vágya.

Mely megvalósíthatatlan vagy mégsem? Nathaniel Delinger, a látnok zseni a csillagok között találja meg ennek lehetőségét. A neve: Endümión.

Mert ugyan sokaknak vágya az örök élet de van, aki nem akarja, hogy bárki örökké éljen. És ezért akár az öröklétet is képes elpusztítani.

Owen, a fiatal nyomozó, egy gyilkossági ügy kapcsán 8 feladvánnyal szembesül, mely egyre közelebb visz Endümión titkához és közelebb egy hazugság lelepleződéséhez. Az elkövetők célja, hogy elutazhassanak Endümiónra, ahol az örök élet várja őket, hogy megszabaduljanak a Föld haláltól terhes világától. Vajon Endümión tényleg az az eszményi hely?

És mi az a szilánk, és hogyan kerül a Földre?

GARZÓ LÁSZLÓ fantáziájának sem a tér, sem az idő nem szabhat határokat. A szerző fordulatokban gazdag kalandos sci-fi története új izgalmas világokba repíti az olvasót.

Álomgyár, Budapest, 2014

napmester14
Garzó László: A Szilánk

Nekem nem igazán tetszett, túlságosan kidolgozatlannak éreztem. A karakterek felszínesek, egysíkúak, a világ is kiforratlan, összecsapott.
Nem vagyok cyberpunk rajongó, de ez szerintem olyasmi akart lenni, de nem igazán jött össze. Az elképzelésből sokkal, de sokkal jobbat, többet ki lehetett volna hozni.
Egyébként ez valami ifjúsági regény lenne?

Ramada
Garzó László: A Szilánk

Tényleg szerettem volna szeretni, de nagyon nem tetszett.

Beáta_Ferenczi
Garzó László: A Szilánk

Teljes mértékben sajnos nem tudott lekötni. :-/ Sokszor úgy éreztem, hogy a cselekmény kidolgozatlan, habár az elgondolás egész jó.

László_Roszicska
Garzó László: A Szilánk

Se nem sci-fi, és nem is krimi, ez valami más… Számomra minden egyhangú és túlságosan kiszámítható volt.