Nemek, ​hazugságok és sztereotípiák 0 csillagozás

Gary W. Wood: Nemek, hazugságok és sztereotípiák

A Nemek, hazugságok és sztereotípiák a nemi szerepek változó természetét vizsgálja, és a mítoszoknak, valamint a férfí- és női szerepekkel kapcsolatban oly gyakran alkalmazott fekete-fehér gondolkodás mellőzésével új megvilágításba helyezi a szexualitással kapcsolatos nézeteket. A könyv arra késztet bermünket, hogy felülvizsgáljuk elképzeléseinket és rádöbbent arra, hogy minden ember nemi identitásában vannak szürke területek.

Dr. Gary Wood szociálpszichológus, szakterülete a kognitív stílus (hogyan látjuk a világot?), a nemi sztereotípiák és a szexszel és szexualitással kapcsolatos attitűdök. Számos brit egyetemen és főiskolán oktatott pszichológiát, kutatásmódszertant és csapatépítést. Gyakran kérik segítségét szakértőként a médiában, és saját kutató-tanácsadó és életmódpraxisa van Birminghamben.

Hajja & Fiai, Debrecen, 2006

Wanita>!

Ha jó kommunikációs szokásokat alakítunk ki, rájövünk, hogy nem fontos mindenben egy beszélgetés alkalmával megegyeznünk.

Wanita>!

…a sztereotípiáknak való szigorú megfelelés negatív hatással van a lelki jóllétünkre.

Kapcsolódó szócikkek: sztereotípia
Wanita>!

Ha a témának erős érzelmi töltete van, gyakran kicsit hosszabb időbe telik feldolgozni.

Kapcsolódó szócikkek: érzelem · gondolkodás
Wanita>!

… az olyan kapcsolatok, ahol az öntudatosság és a gondoskodás mindkét félben egyensúlyban van, intimebb a kapcsolat, és konszenzus alapú.

Kapcsolódó szócikkek: intimitás · kapcsolat
Wanita>!

A sztereotípiák nem jellemeznek; diktálnak. Gyakran egy sor 'kellene'-t és és 'kell'-t jelentenek.

Kapcsolódó szócikkek: sztereotípia