Az ​1etlen dolog 4 csillagozás

Gary Keller – Jay Papasan: Az 1etlen dolog

Azon olvasóink számára javasoljuk, akik nap mint nap több feladat osztja meg a figyelmüket, amikkel meg kell birkózniuk. Ez a könyv segít kiválasztani az EGYETLEN dolgot, amire fókuszálnod kell, hogy elérjed az igazi céljaidat.

Pongor, Budapest, 2016
218 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155263286 · Fordította: Bayer Antal · Illusztrálta: Kis-Szölgyémi Ákos

Gary Keller – Jay Papasan: Az 1etlen dolog

Nekem nagyon tetszett a könyv, jó gondolatok vannak benne, és szerintem a valóban fontos dolgokról szól (prioritásaink, támogatók, pihenés fontossága, stb…).

Dr_Paradoxon>!
Gary Keller – Jay Papasan: Az 1etlen dolog

A fő gondolatát (miszerint: válaszd ki megfelelően a fő célod, és az időd jelentős részét töltsd ennek elérésével, méghozzá akként, hogy a cél elérését legjobban szolgáló eszközre fókuszálsz, amely fő gondolat egyébként tényleg sokat segíthet, hogy eredményes életet éljünk)
– logikusan,
– nagyon olvasmányosan,
– ábrákkal és idézetekkel tökéletes arányban segítve
tárja elénk.

Csak azért nem 5 csillagos, mert mi van ha egyszer találok egy még ennél is jobb könyvet a témában?! :)

www.drecsedy.hu

Turcsány_Torda>!

Mi az az egyetlen dolog, amit most megtehetek, és aminek az elvégzésével minden más könnyebbé vagy feleslegessé válik?

Turcsány_Torda>!

Azokkal, akikkel együtt élünk és együtt dolgozunk, megérdemlik a teljes figyelmünket. Ha csak a figyelmünk egy töredékét, az időnk egy darabkáját juttatjuk neki, ha oda-vissza kapcsolgatunk, a váltogatás ára sokkal nagyobb, mint az elvesztett idő.

Turcsány_Torda>!

Ha tudjuk, hogy valamit meg kellene csinálnunk, de éppen nem foglalkozunk vele, sokszor azt mondjuk: “fegyelmezettebnek kellene lennem”. Valójában csak rá kell szoknunk, hogy foglalkozzunk vele, és csak annyival kell fegyelmezettebnek lennünk, hogy kialakítsuk magunkban ezt a szokást.

Turcsány_Torda>!

Az emberek nem döntenek a jövőjükről. A szokásaikról döntenek, és a szokásaik döntenek a jövőjükről. F. M. Alexander

Turcsány_Torda>!

A jelenlegi mostodat és a jövőbeni mostodat meghatározza a pillanat prioritása. A prioritás kialakításában a meghatározó tényező az, hogy a jelenlegi vagy a jövőbeni éned nyeri-e meg a csatát. Az emberek jobban kedvelik a nagy nyereményeket, mint a kicsiket, ám ennél is erősebben vonzódnak a mostani jutalmakhoz, mint a jövőbeliekhez – még akkor is, hogy ha a jövőbeni jutalom sokkal nagyobb.

Turcsány_Torda>!

Gary, okos vagy, de mások is éltek már előtted. Nem te vagy az első, akinek nagyok az álmai, így hát a bölcsesség azt diktálja, hogy először ismerd meg azt, amit mások már felderítettek, utána pedig az Ő tudásukra építsd a cselekedeteidet.

Turcsány_Torda>!

Nem hiszem, hogy az élet célja az, hogy boldogok legyünk. Szerintem az élet célja az, hogy hasznosak, felelősek és együttérzők legyünk. A legfontosabb az, hogy számítson, amit csinálunk, hogy kiálljunk valamiért, és hogy az életünkkel hozzátegyünk valamit a világhoz.