Változzunk ​együtt! 22 csillagozás

Gary Chapman: Változzunk együtt! Gary Chapman: Változzunk együtt!

Dr. Gary Chapman, a kapcsolatok ismert szakértője egyszerű, hatásos megközelítést javasol a párkapcsolatban élők közös változására. A három lépésből álló program konfliktus, küzdelem és manipuláció nélkül teremt lehetőséget arra, hogy a pár együtt-fejlődése a kölcsönös szeretet és tisztelet jegyében történjen.

Harmat, Budapest, 2016
Harmat, Budapest, 2009
112 oldal · ISBN: 9789632880129 · Fordította: Mirnics Zsuzsanna

konyvolvaso>!
Gary Chapman: Változzunk együtt!

2020.08.01
Érdemes volt ismét elolvasni ezen önismereti könyve. Sok ismerős problémára akadtam amire nem is gondoltam, hogy másnál is előjött.Úgy látszik ezen a gondok a közös együttlétből fakadnak és az alkalmazkodásból meg napjaink zurzavaros életéből ami ér minket akárhol ha kimozdulunk, munkahelyen, közlekedési eszközön, boltban.Az a fontos, hogy türelemmel legyünk egymás iránt és higgadtan kezeljük a problémákat. Erőszak erőszakot szűl. Senki nem örül annak ha utasítgatják, a legfontosabb az önzetlen szeretet. Ajánlom mindenkinek aki szeretne javítani a kapcsolatán vagy megérteni mi miért is van. Még nincs semmi veszve ha ezt olvasod, van lehetőség a korrigálásra.

korábbi
Vannak jó ötletek, hogyan lehet még harmonikusabbá tenni egy kapcsolatot. Végén még össze is gyűjtötte páciensei változtatás kérési listáit a férj és feleség szempontjából amit jónak találok. Bár nem mindenki tud vagy akar már változtatni rossz szokásain de ha gond érdemes megfontolni.És mindenkinél más az inger küszöb arra, hogy mennyi időnként hajlandó változtatási kéréseket befogadni . van aki hetente van aki havonta vagy többhavonta.

padamak>!
Gary Chapman: Változzunk együtt!

Szerintem kicsit gyorstalpaló-megoldásbemutatás. Bár ezt előre jelzi is… Akinek muszáj, mindenképpen próbálja meg megfontoltlassan-végigmegoldani.

konyvolvaso>!

Alapszabály, hogy sohase kérjünk tőle akkor, amikor éhes vagy ingerült.

konyvolvaso>!

Minden férj tökéletes nőről álmodik, aki idomulni tud valamennyi elvárásához; minden feleség tökéletes férfira vágyik, aki kérés nélkül kiviszi a Szemetet.

konyvolvaso>!

A feleségem nem egy mesterszakács, specialitása a lágy és a kemény tojás.

konyvolvaso>!

Ha ön mást még nem is tapasztalt, azt biztosan megélhette, hogy a férje rendetlenül hagyta a fürdőszobát, például a mosdószivacsot csuromvizesen a zuhanyfülke aljában felejtette. Máris ott motoszkálhat az ön fejében a kérdés: „Mégis, mit gondol, ki fogja felvenni onnét és kicsavarni?” Megfigyelhette, hogy a felesége elmulasztja a helyére tenni a ruháját, cipőjét. Tapasztalhatta, hogy a férje képtelen úgy fogat mosni, hogy össze ne köpködné a fürdőszobai tükröt. A felesége mindig fordítva teszi a toalettpapírt a tartóba. A férje felhajtva felejti a WC-ülőkét. Egyszer egy férjkliensem egyenesen arra vállalkozott, hogy a fogkrémes tubus végére feliratot ragasszon: „ITT NYOMD”. Aztán beszámolt róla,
hogy erőfeszítése hatástalannak bizonyult.

konyvolvaso>!

Egy kanál cukorral még a keserű gyógyszert is könnyebb lenyelni – amit már Mary Poppins is jól tudott, s nevelési módszerei között használta is ezt az elvet.

konyvolvaso>!

A hétköznapok vonatkozásában mindketten ráébredhetnek: nincs hatalmasabb erő a feltétel nélküli szeretetnél.

konyvolvaso>!

Szeretném, ha a kérdéseimre nem egy újabb kérdéssel válaszolna.

konyvolvaso>!

Az ajándék a szeretet egyetemleges kifejezési módjának számít. Üzenete: rád gondoltam, és ezt neked szántam. A figyelmesség és gondoskodás fizikai értelemben is megfogható bizonyítéka.

konyvolvaso>!

A minőségi idő nem csak azt jelenti, hogy ugyanabban a házban és szobában tartózkodunk, mint a partnerünk. Olyan feltétlen figyelmet jelent, amelyet csak rá fordítunk, csak neki szentelünk. Ezt az időt például eltölthetjük a kanapén ülve, egymásra nézve és beszélgetve – bár fontos, hogy közben még a tévé se szóljon. Minőségi idő lehet a hosszú séta egy kedves utcán vagy a természetben, egy-egy beszélgetés az együtt fogyasztott ebéd közben. Ön is észrevette már, hogy az étteremben üldögélő párokról első pillantásra meg lehet állapítani, kik élnek házasságban, és kik azok, akik még szerelmük kezdeti időszakában járnak? Utóbbiak még általában tartják a szemkontaktust és beszélgetnek, a házasságban élők pedig csendben fogyasztják az ebédjüket. A példában a közös étkezés a szerelmesek számára minőségi idő, a házasságban élő pároknál már csupán a szükségletek kielégítése. Márpedig az egész csak kevésen múlik! Ha képesek vagyunk feltétel nélkül figyelni egymásra és tartalmas beszélgetéssel tölteni az időt, az együttlét máris „minőségbe fordul”.

konyvolvaso>!

A testi érintés erős érzelmeket mozgathat meg. Azok a kisbabák, akiknek édesanyjuk így fejezi ki a szeretetét, általában az élet minden területén jobban fejlődnek, mint azok, akik kevés testi kontaktusban részesülnek. Hasonló állítás igaz a felnőttekre is. Ha ön már járt az idősek otthonában, valószínűleg láthatott olyan embereket, akik ismeretlen látogatók felé is a kezüket nyújtották, testi érintés után sóvárogva. A magányos ember szeretettartalékait egy kézfogás, egy ölelés vagy éppen egy vállveregetés is feltöltheti.
A házasságban a testi érintés az egyik legalapvetőbb szeretetnyelv. Ha ebéd után
egymás kezéhez érünk, ha tévénézés közben fejünket a párunk vállára hajtjuk, ha a viszontlátás örömére összeölelkezünk, puszit adunk, szerelmes csókot váltunk, vagy éppen szeretkezünk – minden őszinte érintés a szeretet mély kinyilvánítása.

Kapcsolódó szócikkek: szeretetnyelv