Gyerekekre ​hangolva 32 csillagozás

A gyerekek öt szeretetnyelve
Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva

A nagy sikert aratott Egymásra hangolva, Családi összhangzattan, illetve Életre szóló ajándék és Nehéz évek íróinak közös műve. A gyermeklélektanban nagy tekintélynek örvendő szerzőpáros arra hívja fel a figyelmet, hogy a nevelésben minden a szülő és a gyermek közötti szeretetkapcsolaton múlik. Ahhoz, hogy gyermekünk az élet bármely területén meg tudja állni a helyét, elengedhetetlenül fontos, hogy betöltsük érzelmi szükségleteit. Minden gyermek – és felnőtt – alapvetően öt kommunikációs csatorna egyikén fejezi ki, és fogadja be a szeretetet. Hiába halmozzuk el például gyermekünket ajándékokkal, ha ő arra vágyik, hogy leüljünk vele játszani. Csak akkor fogja igazán érezni a szeretetünket, ha felismerjük és beszéljük a számára legérthetőbb szeretet-nyelvet. A könyv üzenetének alkalmazásában szemléletes esetleírások és gyakorlati útmutatások segítik az olvasót.

Eredeti cím: The Five Love Languages of Children

Harmat, Budapest, 2010
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639148772 · Fordította: Péter Erika

bbea

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Mivel még saját gyerekem nincs, így a családban élő gyerekekre vonatkoztatva gondoltam végig olvasás közben a leírtakat. Még így is működhet, de azért nem könnyű kitalálni melyik gyereknek melyik a szeretetnyelve. Nem is sikerült minden esetben. El is határoztam, hogy a családomban minden anyukának fogok adni egy példányt ajándékba a közeljövőben.
Azonkívül nem tudtam anélkül olvasni a könyvet, hogy időnként ne gondoljak vissza a saját gyerekkoromra is olvasás közben, de rájöttem, hogy a múltat már jobb nem bolygatni. Nem mintha rossz lett volna, de biztos lehetett volna másabb is, ha a szüleim egy ilyen könyv birtokában vannak. :)

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

A könyv első felét szerettem. Bele tudtam volna kötni, de miért akarnék belekötni egy könyvbe, ami arról szól, hogy szeressük a gyerekeket, szeressük figyelmesen és nagyon.
A második fele viszont – a fegyelmezésről, iskolai teljesítményről, stb. – számomra már nem volt olyan meggyőző, és emiatt kicsit unatkozva, fintorogva fejeztem be az olvasást.

Eli

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Ha lehetne 6 csillagot adni, annyit adnék. Árad belőle a szeretet. Aki igazán élni akar, és nem csak magának, hanem a gyerekeinek, a házastársának, feltétlenül el kell olvasnia. Vannak evidenciák, amelyeket sokszor már fel sem veszünk, de ez a könyv megtanít arra, hogy ne azok irányítsák az életünket, hanem a szeretet és azon belül is az, hogy úgy szeressük a másikat (itt a gyerekeinket), ahogy ők azt a legjobban érzik.

edemmester

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Manapság elég sok csakád gyermekei küzdenek különböző problémákkal, és úgy gondolom, hogy ezek közül sokra megoldást jelentene, ha több szülő olvasna ilyen írásokat. Bár van benne egy-két sor amivel nem feltétlen értek teljesen egyet, összességében nagyon pozitív a véleményem róla, és úgy érzem, hogy szülőknek szinte kötelező olvasmány. Sokan hiszik azt, hogy a gyermekeik boldogak. Csak sajnos ez nem feltétlen van tényleg így…. ez az írás segít abban, hogy a szülők tényleg közel kerülhessenek a gyermekeikhez.

Könyvajánlónk: http://blog.edemmester.hu/2015/10/konyvajanlo-gyerekekr…

Fairy

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

♥♥♥Ez az a könyv amit minden szülőnek el kellene olvasnia.Nagyon hasznos dolgok vannak benne.Mióta elolvastam sok mindent másképpen látok,és a kisfiam is sokat változott azóta hogy alkalmazzuk a könyvben leírtakat.A gyerkőcöm 5 éves már sokkal előbb el kellett volna olvasnom ezt a könyvet. ♥♥♥

konyvolvaso

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Gyermeknevelési kézikönyv szülőknek. Vannak hasznos gondolatok a szeretet nyelvekről. Mindenkinek a szeretetnyelvét jó ha meg tudjuk ismerni, ezen keresztül vezet hozzá el az út.
Bemutatja milyen szeretetnyelvek léteznek és ennek ismeretében hogyan tudjuk kideríteni kinek mi a szeretetnyelve. Korábban már olvastam hasonló könyvet a szerzőtől. Ezen irodalom egy része szerepelt, már abban, a sokadik ilyen könyv olvasása után már nem annyira izgalmas a téma mint elsőre.

Moncs

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Az öt szeretetnyelv! Hogy ez magamtól miért nem jutott eszembe, mikor olyan egyértelmű…
Jó könyv, és még ha az ember nem is jegyzi meg minden szavát, biztos, hogy elolvasása után formálja a szemléletet. Egyetlen dolog zavart, de az nagyon, hogy Chapman rettenetesen körbekerítette a dolgokat. Nyilván ismétlés a tudás anyja, na de tulajdonképpen minden tizedik mondata ugyanaz volt, csak másképp megfogalmazva.

Beáta_Hendlein

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Nagyon figyelemreméltó, elgondolkodtató könyv. Minden szülőnek ajánlott elolvasni, ill. bárkinek, mert a tartalma pl. a párkapcsolatokban is kamatoztatható, azokra is vonatkoztatható. Meg is jelent az utóbbira vonatkozó kiadvány Egymásra hangolva címen.

Chelidon

Gary Chapman – Ross Campbell: Gyerekekre hangolva A gyerekek öt szeretetnyelve

Utólag nem értem, hogy miért, de csak többedszeri nekifutásra olvastam el. (Hiába a dackorszak/tesóféltékenység a szülőt is fejlődésre kényszeríti…) Nagyon jó könyv, és ráadásul könnyen hasznosítható a mindennapokban. Bár nem az az „ittareceptkészencsak csináldezt” típusú könyv: sokat kell agyalni, hogyan is alakulnak a szeretetnyelvek a családunkban. Nem elvesztegetett idő, maximálisan megéri az erőfeszítést! Az már csak hab a tortán, hogy magunkról is új dolgokat tudhatunk meg, nemcsak gyerekeinkről. Ezek után meg kell szereznem a házasság és a kamaszkor szeretetnyelv könyveit is szintén a szerző tollából!

Maria_pillowbook P

Az érdeklődés az egyik legnagyobb ajándék, amit egymásnak adhatunk.

imma A+P

A tizenegy éves Marktól ezt kérdeztük:
– Ha osztályoznod kellene szüleid szeretetét, hányast adnál nekik?
Szemrebbenés nélkül válaszolta:
– Ötöst.
Amikor pedig azt kérdeztük, miért, így felelt:
– Először is, mert gyakran mondják, hogy szeretnek. De leginkább abból tudom, ahogyan bánnak velem. Apa mindig megbökdös, amikor elmegy mellettem, és birkózni is szoktunk. Nagyon vicces ember. Anyu pedig gyakran megölel és megpuszil, bár ezt most már nem teszi a barátaim előtt.

imma A+P

Mindenki meg tudja tanulni, hogy akkor is barátságos maradjon, amikor feszültség van benne.

Kapcsolódó szócikkek: feszültség
imma A+P

Néhány évvel ezelőtt a Reader's Digest közzé tette egy középiskolai matematika tanárnő figyelemreméltó történetét. Egy péntek délután megkérte diákjait, hogy vegyenek elő egy-egy lapot, írják rá az összes osztálytársuk nevét, és sorolják fel azokat a tulajdonságokat, amelyeket a nevek gazdáiban a legrokonszenvesebbnek tartanak. Óra végén a tanárnő beszedte a listákat, és hétvégén minden diáknak egy-egy személyre szóló papírra összesítette a rá vonatkozó jellemvonásokat, a következő héten pedig mindenkinek kiosztotta „dicsérőlevelét”.
A diákok nem győztek csodálkozni listájuk olvastán: „Soha nem gondoltam volna, hogy ez bárkinek is jelent valamit!”, „Nem is tudtam, hogy ilyen népszerű vagyok!” – mondták. Többet nem beszéltek erről, de a tanárnő tudta, hogy elérte célját, mert diákjait pozitív érzések töltötték el saját magukkal kapcsolatban.

vilmos

A szavaknak hatalma van. A gyengéd, dicsérő, bátorító és útmutatást adó szavak mind azt fejezik ki: „Fontos vagy számomra.” Olyanok, mint a langyos tavaszi eső – a gyermek lelkét ösztönzik, biztonságérzetét és önértékelését táplálják. Nem nehéz kimondani őket, de hatásuk maradandó. Életre szóló erőforrást jelentenek a gyermek számára.
Ennek a fordítottja is igaz. A pillanatnyi indulatunkból fakadó bántó szavak alapjaiban rendíthetik meg gyermekünk önértékelését, és komoly kételyeket támaszthatnak benne képességeit illetően. A gyermekek ugyanis azt hiszik, hogy a felnőttek komolyan gondolják, amit kimondanak. Az ősi zsidó közmondás nem túloz, amikor azt állítja: „Élet és halál van a nyelv hatalmában.” (Példabeszédek könyve 18,21)

imma A+P

„Köszönd meg a néninek…!” vagy „Megköszönöd a néninek…?” A kérés szelídebb, nem gerjeszt haragot, és jobban motiválja a gyermeket arra, hogy kérésünket teljesítse.

imma A+P

A tizenöt éves Michelle-től is megkérdeztük, honnan tudja, hogy szülei szeretik. Gondolkodás nélkül rámutatott a ruhájára és a cipőjére, majd ezt mondta:
– Mindent, amim csak van, tőlük kaptam. Szerintem ez a szeretet. Nemcsak a legszükségesebbeket adják meg, hanem annál sokkal többet. Néha elajándékozom a fölösleges dolgaimat azoknak a barátaimnak, akik nem állnak olyan jól, mint mi.

konyvolvaso

A kérés nagyon fontos és pozitiv eszköze a viselkedés irányításának, mind a szülőnek, mind a gyermeknek előnyére válik.

Marti0319

…akkor szeretjük legjobban gyermekeinket, ha szeretjük az anyjukat/apjukat.

Marti0319

A gyermeket soha nem növik ki a bizalmas beszélgetések iránti igényt….gyermekkorban az elalvás előtti őszinte beszélgetések, érzelmeink kölcsönös feltárása sok későbbi problémát megelőzhet.