Istenre ​hangolva 14 csillagozás

Isten szeretetnyelvei
Gary Chapman: Istenre hangolva Gary Chapman: Istenre hangolva

E ​könyv azzal a céllal íródott, hogy segítsen az olvasóknak az Istenhez való közeledésben, és az ő határtalan szeretetét megismerve mindannyian szeretőbb emberekké válhassunk. Mi lehet fontosabb annál, mint hogy szeressünk és szeretetet kapjunk? Azt hiszem, a szeretet melletti döntés kulcsa Isten megismerésében rejlik.
Isten szeretetének befogadása, illetve viszonzása hasonlóan történik, mint az emberi kapcsolatokban. Elméletben tudjuk, hogy Isten ezerféle módon kifejezheti irántunk való szeretetét, de személyes tapasztalatot csak akkor szerzünk róla, amikor az elsődleges szeretetnyelvünkön szól hozzánk" – írja a szerző.
Chapman meggyőződése szerint a szeretet kifejezési módjai – a szeretetnyelvek – az emberi kapcsolatokban Isten szeretetét tükrözik vissza. Ha az ember Isten képmását hordozza, joggal feltételezhetjük, hogy a szeretet különféle nyelvei Isten jellemében és természetében is megnyilvánulnak. A pszichológus szerző könyvéből megtudhatjuk, hogyan közli velünk… (tovább)

Eredeti cím: The Love Languages of God

Harmat, Budapest, 2011
180 oldal · ISBN: 9789639564930 · Fordította: Szabó Ágnes

Ferger_Jolcsi P

Gary Chapman: Istenre hangolva Isten szeretetnyelvei

Mikor elolvastam az író Egymásra hangolva c. könyvét, egyértelművé vált számomra, hogy szeretném elolvasni a többi művét is. Aztán egy csere folytán megszerezhettem ezt a kötetet. Alig vártam, hogy olvashassam, hittem, hogy jó és bölcs gondolatokat tapasztalhatok majd meg benne. És szerencsére így is lett. Nem fogja megváltani a világot ez a könyv (azt már megtette Jézus :) ), de ha elgondolkodik legalább egy-két olvasó a benne találtakon, szerintem máris jobb hellyé válik a világ, még ha csak helyi szinten is. Fontos, hogy megértsük a különböző szeretetnyelvekhez tartozó emberek motivációit, mert így tudjuk megérteni őket magukat is. De még ennél is fontosabb, hogy megértsük, Isten mind az 5 szeretetnyelvet nagyon jól beszéli. A könyv jópár példát bemutat, amikben megláthatjuk a szeretetnyelvek használtatát Isten munkájában.

Zsuzsi_Marta P

Gary Chapman: Istenre hangolva Isten szeretetnyelvei

Szeretem Chapman könyveit. Olvasmányosak, nincs szakkifejezésekkel és tudományos hivatkozásokkal teletűzdelve; humorral és hétköznapi példákkal alátámasztva ismerteti meg olvasóit a szeretetnyelvek lényegével.
Az 5 szeretetnyelv: elismerő szavak, minőségi idő, ajándékozás, szívességek, testi érintés.
Anyanyelvünk mellett mindannyian értünk egy szeretetnyelven, melyen a körülöttünk élők szeretetét érzékeljük, érezzük, így szeretettankunk mindig telített. Mindannyiunknak van egy elsődleges szeretetnyelve, mely mélyebben érint minket érzelmileg, mint a másik négy, és ezt érezzük a legkifejezőbbnek.
Ahhoz a személyhez vonzódunk, aki érti, tudja és beszéli a mi elsődleges szeretetnyelvünket, mivel betölti érzelmi szükségleteinket. Ha ez nem így történik, nem vagyunk a másik személy szeretetében biztosak, érzelmileg nem értjük meg egymást.
A kapcsolati problémák nagyban vezethetők vissza arra a kiindulópontra, hogy mindkét fél csupán a saját szeretetnyelvét beszéli, egymásét nem. Mintha két, különböző anyanyelven beszélő szeretné egymást megértetni.
Emberi kapcsolataink sokkal gazdagabbá vál(hat)nának, ha megismernénk egymás szeretetnyelvét és megtanulnánk rajta kommunikálni.
Istennek is megtalálhatjuk egymás szeretetnyelvét, melyen keresztül jelenlétét érezzük, szólni tudunk hozzá és értjük válaszát. Ebben az esetben is saját, elsődleges szeretetnyelvünk a bázis, melyen az ő szeretetét tudjuk érezni és szavát hallani.
„Nekünk csak ki kell nyújtanunk a kezünket, hogy elfogadjuk szeretetét. Nem meglepő, hogy János apostol így jellemezte őt: "Isten szeretet” (János első levele 4,8)"
„Azért szerethetjük őt, mert ő előbb szeretett minket!”

Gwener

Gary Chapman: Istenre hangolva Isten szeretetnyelvei

Úgy érzed, már nem szeret az Isten?
Úgy érzed, már nem szereted Istent?
Úgy érzed, elvesztetted Istent?
Úgy érzed, elhagyott az Isten?
Úgy érzed, már nem hallod Istent?
Úgy érzed, Isten nem szól hozzád?
Úgy érzed, …..

Olvasd el ezt a könyvet.

…lehet, hogy segít…

Gabriella_Balkó P

Gary Chapman: Istenre hangolva Isten szeretetnyelvei

Nem is tudom igazán, hogy mit vártam ettől a könyvtől… hogy megváltoztatja számomra a világot? Felvilágosít, egyszerre lámpát gyújt bennem, és megmutatja az utat, merre kell mennem?
Mert akkor nem azt kaptam. De tudom, hogy rosszul álltam neki. Nem egy könyvtől kell elvárnom, hogy megváltoztassa a világomat, saját magam kellene érte tennem. Csak mintha már évek óta egy kiterjedt krízist élnék meg, nem tudok változtatni, mintha egy helyben topognék a szakmai és magánéletben egyaránt…
Sajnos a könyvből nem tudtam egyértelműen azt sem megállapítani, hogy mi az elsődleges szeretetnyelvem. Szívesen segítek és szívesen ajándékozok is.

Harmat, Budapest, 2008

2.a minőségi idő.
3.az ajándékozás.
4.a szívességek
5.a testi érintés.
Mindenkinek van egy elsődleges szeretet nyelve amit használ. Isten a mi elsődleges szeretet nyelvünkön szól hozzánk. A könyvben példákat olvashatunk arról hogy Isten hogyan szólt az emberekhez a saját szeretet nyelvükön. Ha mi felismerjük hogy nekünk mi az elsődleges szeretet nyelvünk akkor azt az élet minden területén kamatoztatni tudjuk, de természetesen azt is meg kell figyelnünk hogy akikkel kapcsolatban állunk azoknak melyik a szeretet nyelve hiszen úgy tudjuk őket boldoggá tenni ha az ő nyelvükön szólunk hozzájuk. Van a könyvben igazság, érdekes volt :) Az én szeretet nyelvem az elismerő szavak:)

csillagka P

Véleményem szerint az elmúlt kétezer év egyik tragédiája, hogy Isten követői túl kritikusak egymással szemben.Gyakran kifogásolják például egymás istentiszteleti szokásait. Pedig fel kellene ismernünk végre,hogy az emberi szív több szeretetnyelven képes kifejezni Isten iránti szeretetét.

7.fejezet 111.old.

Zsucsima

Ha a pénzemet vesztegetik, annyi baj legyen, az pótolható. De az időmet nem engedem vesztegetni, az pótolhatatlan.

Az adás öröme

Zoe27

A szeretet hiánya nemcsak a körülöttünk élőket sebzi meg, de az ő lelküket is elsorvasztja. Ezek az emberek a kétségbeesés szakadékának szélén élnek.

Zoe27

A szeretet iránti vágyunk a legmélyebb érzelmi szükségletünk akár gyermek-, akár felnőtt korunkban.

cassiesdream

Ha Jézus súlyos kijelentése igaz, akkor az ember dilemmájára nem az a megoldás, hogy a világ vallásait egyetlen nagy világvallássá olvasztva teremtsünk békét. A világ vallásai sem egyenként,sem közös erővel nem képesek abban az isteni szeretetben részesíteni az embereket, amiről Jézus beszélt. Egyik vallás- még a kereszténység- sem képes ezt a fajta szeretetet „produkálni”. Ez a szeretet csak azokon keresztül áramlik, akik személyes kapcsolatban vannak Istennel, és őszintén követik Jézust. Hozzá hasonlóan mások javát tartják szem előtt, és a tiszteletadásban megelőzik egymást.

10. fejezet 163.old.

Viki77

A Jézus által véghezvitt csodák sohasem szeszélyből fakadtak, mindig az emberek iránti szeretetét fejezte ki. Meggyógyította a beteget, visszaadta a vak szeme világát, lecsendesítette a vihart, kiűzte a démonokat, éltre keltett három halottat – ezek mind természetfeletti tettek voltak, amelyek amellett, hogy szeretetét fejezték ki, az Istennel való azonosságra mutattak. „Ahogyan engem szeret az Atya, úgy szeretlek én is titeket.” (János Evangéliuma 15,9)

83. oldal, 5. fejezet - Isten és a negyedik szeretetnyelv: a szívességek

Lana89

Nincs nagyobb erő, ami megváltoztathatná az emberek közötti kapcsolatokat, mint a szeretet.

Gwener

(…) a szeretet kifejezésének csak kreativitásunk szab határt.

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Viki77

Aki szeret, az a másik ember javát keresi.

Viki77

A kereszten Isten szeretete és igazsága találkozott.

178. oldal - A szent és szerető Isten