Egymásra ​hangolva – Férfi kiadás 11 csillagozás

Öt szeretetnyelv a házasságban
Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás

Tudja-e, ​hogy a szeretet kifejezésének különböző módjai közül
– minőségi idő
– elismerő szavak
– szívességek
– ajándékozás
– testi érintés
melyik a legfontosabb a felesége számára?
A legtöbb férj őszintén vágyik arra, hogy jobb legyen a házassága, de sokan nem tudják, mit tehetnének még a kapcsolatukért. Chapman doktor szerint a megoldás a szeretet kommunikációjában van, vagyis abban, hogy megtanuljuk társunk szeretetnyelvét.
„Miközben ezt teszi, házassága érzelmi klímája javulni kezd, és régóta vágyott változást fog tapasztalni felesége magatartásában. Egyszer csak azon kapja majd magát, hogy újra egy boldog nővel él együtt” – írja a párkapcsolatok szakértője könyve előszavában.
Chapman bestsellere, az Egymásra hangolva ezúttal kifejezetten férfiaknak szánt kiadásban jelenik meg. A fejezetek végén kreatív ötlettár nyújt segítséget férjeknek a szeretetnyelvek gyakorlati alkalmazásában, a könyvben található önfelmérő tesztek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1992

Harmat, Budapest, 2015
168 oldal · ISBN: 9789632881713 · Fordította: F. Nagy Piroska
Harmat, Budapest, 2009
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632880105 · Fordította: F. Nagy Piroska

Izolda P>!

Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás Öt szeretetnyelv a házasságban

Ez egy jó könyv. Mondják, hogy az ember szóból ért, de nem mindig. És Chapman mutat másik négyet, esetleg miből érthet. Persze ez csak egy mankó, de gondolatébresztőnek remek. Akkor is, ha a „férjünknek” csak összefoglalunk ezt-azt belőle. Meg ha a tesztet kitölti, az is tök jó. :)
Némelyektől távol állhat, hogy időnként bibliai idézetekkel jön, meg előkerül a hit és az imádkozás is, de szerintem ezen túl lehet tenni magunkat, és arra koncentrálni, ami ránk vonatkozik. És a házasság szót simán ki lehet cserélni párkapcsolatra, mert már egy együttélésnél is érdemes lehet átfutni ezt a könyvet. Könnyen-gyorsan olvasható, sok példával a házassági tanácsadó múltjából, plusz a férfikiadásban (ezt olvastam én is :D) vannak gyakorlati ötletek is, amik között van pár elég bénácska, de egy szakításközeli állapotban kiindulásnak az sem rossz.
(Egy dolog, ami zavaró volt: 5 db szótagolási elgépelés. Ez olyan igénytelen…)

Én mondjuk tudtam, hogy mi az én szeretetnyelvem, mert kb. három éve kb. szó szerint megfogalmaztam az egyik példamondatát. „Nekem fontos az, hogy ha valakivel járok, hogy ne menjen el úgy mellettem, hogy közben hozzám sem ér.” Ami viszont elgondolkoztatott, az a végén volt egy állítása, miszerint az is mutatja, hogy melyik szeretetnyelv a fontos nekünk, hogy mivel lehet a legkönnyebben bántani. És nekem az csak a harmadik legmagasabb pontot kapta. (És aszonygya P. hogy ez látszik, és nem vagyok egy nagy rejtvény. :D)

Athéna>!

Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás Öt szeretetnyelv a házasságban

Nagyon tetszett. Jegyesoktatáson kaptuk kölcsönbe és a vőlegényemmel együtt olvastuk. A könyv világosan és jól magyarázza el a szeretetnyelveket és könnyen megvalósítható ötleteket ad, remélem tudjuk majd használni őket gyakorlatban is. Mindenkinek ajánlom.

Nagy_Emese95>!

Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás Öt szeretetnyelv a házasságban

Nagyon tetszett a könyv, alapvetően minden párkapcsolatra, és nagyon sok más kapcsolatra (pl. szülő-gyerek, tanár-diák, munkatársak közti kapcsolat stb.) lehet alkalmazni, kisebb nagyobb változtatásokkal. Egy sor gyakorlati példát mond, ez nagyon jó azoknak, akiknek nincs ötletük, hogy mit csinálhatnának jobban, azoknak pedig gondolatébresztőnek hatnak, akik igénylik, hogy mások felé kifejezzék szeretetüket, elismerésüket.
A teszt is jó ötlet a végén, bár szerintem senki nem csak abból fogja megtudni, mi az ő szeretetnyelve.

balijan20>!

Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás Öt szeretetnyelv a házasságban

Feleségemtől kaptam, olvasta a női változatot, és Neki tetszett. Nem volt rossz, megtudtam, melyikünk melyik típusba tartozik, talán még meg is változok a könyv hatására:)

A végén a teszt szerintem túl sablonos. Szellemesebb, változatosabb kérdésekkel szerintem jobban mutatna.

wellerlevente>!

Gary Chapman: Egymásra hangolva – Férfi kiadás Öt szeretetnyelv a házasságban

Klasszikus alapmű, ajánlott házasság előtt-alatt-után állóknak.

Mesii>!

A bátorításhoz empátiára van szükség, arra a képességre, hogy a társunk szemszögéből lássuk a világot. Meg kell értenünk, hogy ő mit tart fontosnak.

Mesii>!

Házastársunk rendszerint nem a kimondott szavaink, hanem a hangsúlyunk alapján értelmezi az üzenetünket.

Mesii>!

Érzéseink megosztása által meghittebbé válik a kapcsolatunk. Ha sérelmeinket megbeszéljük, könnyebben találunk feloldást.

Mesii>!

Ha azt szeretnénk, hogy kapcsolatunk meghitté váljon, meg kell ismernünk egymás vágyait és céljait.

Mesii>!

A megbocsátás nem érzés, hanem elhatározás kérdése, és szeretetünk kifejezése.

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás
Mesii>!

Szeretlek, ezért meg akarok neked bocsátani. Még ha nem múltak is el teljesen a fájó érzéseim, nem engedem, hogy a történtek közénk álljanak. Remélem, hasznunkra válik ez a tapasztalat, és együttes erővel túlléphetünk rajta.

Mesii>!

A „minőségi idő” azt jelenti, hogy osztatlan figyelmet szentelünk valakinek.

Mesii>!

A társunkra szánt idő a szeretetünket közvetíti.

Mesii>!

A közös tevékenységek egyik előnye, hogy emlékezetünkben elraktározódnak, s gondolatban újra és újra visszatérhetünk hozzájuk.

Mesii>!

Egymás szeretetnyelvének használata azzal a nyereséggel jár mindkét fél számára, hogy erősíti az összetartozás érzését.

Kapcsolódó szócikkek: szeretetnyelv