Télre ​tavasz (A házasság négy évszaka 4.) 22 csillagozás

Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Brad és Ashley számára hamar véget értek a mézeshetek. A házasságuk szinte alig kezdődött el, és máris külön utakon járnak. Amikor Brad a kocsma előtt egy gazdátlan kiskutyát talál, úgy véli, talán ez a gyámolításra szoruló állatkölyök közelebb vihetné őket egymáshoz újdonsült feleségével. De a fiatal pincérnőnek elege van. Barátnője, Jessica igyekszik lelket önteni belé, de maga se találja helyét a világban. Egy este könyörtelen jégvihar csap le a városkára, a házak sötétségbe borulnak, felhangzik a tűzoltók és a mentők szirénája. A tavasz ígérete szinte karnyújtásnyira van de előbb mindenkinek meg kell birkóznia a télnek ezzel az utolsó támadásával Öbölmélyén! A Télre tavasz a negyedik, befejező kötete az Idill kisváros lakóiról szóló regénysorozatnak, amely Garry Chapman A házasság négy évszaka című könyvén alapul.

Eredeti cím: Winter Turns to Spring

284 oldal · ISBN: 9789632882147 · Fordította: J. Füstös Erika

Öbölmélye

PTJulia P>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

A sorozat zárórészét legszívesebben minden ifjú házassal elolvastatnám. Annyira tipikusan – hiszen ez a célja! – mutatja be a házasságok kezdeti buktatóit. Ashleyék végül elindulnak a megbocsátás és az újraépítkezés útján, de a válási statisztikák szerint sok házasság nem éri meg a 3. évfordulót sem (Ashleyék majdnem az elsőt is bukták). Az okok itt vannak a könyvben, és megoldási tippeket is találunk. Meg erre (is) találták fel a Házas Hétvégét!

Virágszépe>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Befejező rész a Télre tavasz, igazán sajnálom. Idill városában játszódik a történet, de természetesen soha semmi nem teljesen tökéletes. Chapman ismeri a párkapcsolatokban előforduló nehézségeket, akadályokat. Pontosan tudja, hogy másképp gondolkodik a nő és másképp a férfi. A gondolatokat követhetjük, hogy Brad és Ashley hogyan vélekedik, mit tud, gondol, vagy képzel. Hogyan lehet mégis megoldani a számukra tragikusan alakuló helyzetet? Chapman egy egyszerű, kiszámítható, mégis szerethető, átélhető, elképzelhető, eseményeket, kapcsolatokat mutat be. Nemcsak elénk tárja a problémás helyzeteket, hanem megoldást is kínál. Szeretem Gary Chapmant.

ggizi P>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Nem könnyű a fiatal házasok dolga. Rengeteg rossz lépéssel szembesülhet az olvasó ebben a könyvben, de azzal is, miként lehet elkezdeni helyrehozni a problémákat.
Azért, bevallom, rettentően idegesített Ashley önző csőlátása, még ha nem is ő volt az a fél, aki a soha feledésbe nem merülő, egy házasságban létező legrosszabb lépést megtette.

Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Negyedik házaspár: Ashley és Brad. Huszonévesek, Valentin-napon házasodtak össze, késő esti műszakos és gyöngyfűző-vállalkozó feleség, építőipari munkás férj, (sz)épülő saját ház, hitel… Mit hoz a karácsony? Szenteste! Egyéni kínlódás vagy közös megoldás? Izgalmas események jegeseső idején. Első házassági évforduló?!
Az egész sorozatról itt a 4. kötetnél írok röviden, összefoglalóan:
– a regények mindegyike önállóan is elolvasható és élvezhető, de inkább egymás után érdemes foglalkozni velük. Igen, foglalkozni velük. Egyrészt azért, mert az adott kisváros kevés lakójáról szól, akiknek az életében egy bő év leforgása alatt lejátszódó eseményekről és a fő szereplők személyiségformálódásáról van szó. Másrészt az események alakulásában és a szereplők megismerésében segít, ha a megírás/történet sorrendjében fokozatosan haladunk előre. Talán legfőképp pedig azért, mert ez a könyvsorozat egy párterápiás könyvre épülve inkább esettanulmányokat tartalmaz, mint a való élet vagy akár egy igazi regény szereplőit, lelkületét, eseményeit…
– rengeteg bibliai utalás és idézet, a keresztény értékrend alaptanai és kifejtése található a sorozat minden egyes részében, amely alapvetően meghatározza a szellemiségét, irányultságát. Talán ezért is Idill városában játszódik. spoiler
– az előzőhöz szorosan kapcsolódva az egyik kedvenc, bár különc szereplő fogalmazza meg: „Nekem ez már kissé sziruposan hangzik” (Télre tavasz 212. oldal [Miranda])
– Mindezekből fakadóan illetve mindezek ellenére én feltétlenül javaslom elolvasásra minden keresztyénnek (házasoknak kötelezően, nemházasoknak ajánlottan)!

bond>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Az előző kötetet két éve olvastam, jót tett a szünet. Tetszett a hangulata és az is ,hogy nem csak egy probléma jelentkezett, hanem egyszerre több is. Néha hatványozódott, több szálon és több szereplőnek bonyolódott az élete. Ajánlom házasulandóknak és jegyesoktatóknak egyaránt, mint „szakkönyvet”. Olvasmányosan, izgalmasan mutatja be egy fiatal házaspár nehézségeit a „mézeshetek” elteltével. Még egy jó pont, hogy önálló kötetként is olvasható, kerek a történet.

Sellita>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Ez a rész az ifjú házasok nehézségeit írja le a kezdeti időszakokban. Nagyon sok újdonsággal, nehézséggel, csapdával és akadállyal kell szembe nézniük, amiket ha nem együttes erővel próbálnak leküzdeni, a házasságuk könnyen zátonyra futhat. A bejező rész az elsővel együtt egyfajta keretet ad a sorozatnak. Brendáék is hasonló dolgokon mentek keresztül, mint Asley-ék, de mindkét esetben a megbocsátás és az újrakezdés volt a megoldás.
Ajánlom ezt a részt kezdő és már tapasztaltabb házasoknak. Igazán érdekes és izgalmas olvasmány, mint az előző részek is. :)

Ágnes_Viszmeg>!
Gary Chapman – Catherine Palmer: Télre tavasz

Nagyon szépen, hétköznapi módon érteti meg velünk az alapkönyv (A házasság négy évszaka) mondanivalóját.

lauranne>!

Egyvalamiben viszont biztos vagyok: ha haragot tartok, magamnak okozom a legnagyobb kárt.

Harmat, 2012, 194.

Kapcsolódó szócikkek: harag
padamak>!

Ma kezdetét veszi a csoda!

283. oldal - _utolsó mondat_ HUSZADIK FEJEZET (Harmat Kiadó, Budapest, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: csoda
padamak>!

-… Magányos és elveszett voltam, mielőtt megtaláltam az Öbölmélyére vezető utat. Sokkal hamarabb boldog lehettem volna, ha tudom, merre kell elindulnom.

184. oldal - TIZENHARMADIK FEJEZET (Harmat Kiadó, Budapest, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Öbölmélye
KoFa>!

Másodszor, jó lenne, ha megértenéd, hogy nem akkora tragédia, ha szingli nőként kell élned. Én jó pár éve ezt teszem, méghozzá többé-kevésbé boldogan. Annyi a barátom, hogy alig bírok velük! Az ölelésadagomat meg bebiztosítom magamnak azzal, hogy boldog-boldogtalant folyton megölelek. Ha valaki nem szívesen viszonozza, annyi baj legyen!

Kapcsolódó szócikkek: szingli
Virágszépe>!

Milyen jó lenne, ha megfogadnánk a barátaink tanácsait! De sajnos a legtöbben túl önfejűek vagyunk, és csak a saját hibánkból tanulunk.

195. oldal (Harmat Kiadó, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: tanács