Az ​5 szeretetnyelv 10 csillagozás

Inspiráló színező könyv felnőtteknek
Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv

Inspiráló rajzok és idézetek Gary Chapman Az 5 szeretetnyelv – Egymásra hangolva című könyve alapján. A színezés lazít, felüdít, kikapcsol – kiválóan alkalmas a stressz oldására. Miközben megelevenednek a képek, és eltűnődünk a rajzokba szőtt gondolatokon, kapcsolataink is gazdagodnak a szeretet színeivel.

Harmat, Budapest, 2018
Harmat, Budapest, 2017

Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv Inspiráló színező könyv felnőtteknek

Igazán meglepődtem, mikor megérkezett ez a könyv a postán, és kibontva a csomagot egy színezőt találtam – „rendes” könyvre számítottam. De ez így talán még jobb is volt.

Nagyon tetszettek a képek, izgalmas mintákat találunk a könyvben – a színezőkön található idézetek is nagyon találóak szerintem, mindegyik nagyon mély mondanivalóval rendelkezik, sok engem nagyon meg is érintett. A könyv kivitelezése egyébként letisztult és elegáns, abszolút el tudom képzelni, hogy egy-egy kiszínezett képet bekeretezve akár ajándékként adjak a szeretteimnek.

Már régóta nem foglalkozok színezéssel, de most mégis jól esett egy kis kikapcsolódásként egy-két képet kiszínezgetni, és valami csodás nyugalom szállt meg a képek színezgetése és az idézetek olvasgatása közben, így ajánlom ezt a könyvet akár ajándéknak, akár relaxáláshoz. :)

Light_House>!

Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv Inspiráló színező könyv felnőtteknek

Vannak benne szép képek, meg érdekesek is, és persze olyanok is, amiket nem hiszem, hogy ki fogok színezni. Ha magamnak kellett volna választani színezőt, nem hiszem, hogy megvettem volna…. de ajándék színezőnek ne nézd a vonalait :))

pazma>!

Gary Chapman: Az 5 szeretetnyelv Inspiráló színező könyv felnőtteknek

Nekem kicsit szájbarágós, örültem volna több pl-nak, de maga az elképzelés, hogy az embereket ezek mentén lehet boldoggá tenni, az nekem nagyon tetszik.

mrsp>!

Úgy bánj másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak.

mrsp>!

A szeretet nem törli el a múltat, de mássá teszi a jövőt.

Kapcsolódó szócikkek: jövő · szeretet
mrsp>!

Ha érezzük mások szeretetét, az élet értelmet nyer.

mrsp>!

Ahogy az autó nem működik üzemanyag nélkül, a kapcsolatok jó működéséhez is elengedhetetlen a szeretettank feltöltése.

mrsp>!

A bátorításhoz empátiára van szükség – arra a képességre, hogy mások szemével lássuk a világot.

Kapcsolódó szócikkek: empátia
Erika_Szirmay>!

A kérés lehetőséget teremt a szeretet kifejezésére, a követelés pedig meggátolja ezt.

mrsp>!

A szeretet kér, nem követel.

mrsp>!

A kérések kijelölik a szeretet útját, a követelés azonban gátat vet a szeretet szabad áramlásának.

Bella_ P>!

Arra van szükségünk, hogy olyasvalaki szeressen, aki szabadon döntött mellettünk, s aki meglátja bennünk a szeretetreméltót.

Bella_ P>!

A hallgatás művészetének elsajátítása éppoly nehéz lehet, mint egy idegen nyelv megtanulása, de megéri a fáradtságot.