A ​szeretet esszenciája 36 csillagozás

Az öt szeretetnyelv ajándéka
Gary Chapman: A szeretet esszenciája Gary Chapman: A szeretet esszenciája

A házasságot a szeretet élteti. Az érezhető szeretet. A népszerű párterapeuta több évtizedes tapasztalata alapján állítja, hogy a szeretetnyelvek ismerete jobbá és boldogabbá teszi a párkapcsolatokat. Ha a társunk számára érthető nyelven fejezzük ki szeretetünket, elkerülhetők a kommunikációs zavarokból eredő félreértések, és hosszú távon megőrizhető a házasság pozitív érzelmi légköre.

Eredeti cím: The Heart of the Five Love Languages

Harmat, Budapest, 2011
64 oldal · ISBN: 9789632880051 · Fordította: Lehoczky Tünde

Garbai_Ildikó P>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Kicsi, tömör, hasznos. Úgy gondolom, hogy nem csak párkapcsolatoknál hanem bármilyen kapcsolatoknál felhasználható ez a kis könyv. Megismerni a saját és a másik ember szeretetnyelvét mindenkinek hasznos lenne. Kötelezően osztogatnám ezt a könyvecskét.

Kicsibogár>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Mindenkinek jó szívvel ajánlom ezt a kis könyvet, mert ennek segítségével nemcsak házastársunkat, hanem a minket körülvevő embereket is nagyobb tisztelettel és megértéssel tudjuk kezelni. A könyvben olvashatunk arról, hogy mi is a szerelemé s hogyan alakul át szeretetté, illetve milyen szeretetnyelvek léteznek, szerintem ezeket ösztönösen mindenki használja, de jó volt róla olvasni, meg persze arról is, hogy el tudjuk dönteni, melyik a mi legfontosabb szeretetnyelvünk, mert hiszem, hogy mindegyik fontos, csak mindenkinél különböző arányban.

Coffee I>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Az Egymásra hangolva rövidített változata, ami szerintem a legjobb Chapman-könyv lehet ajándékozásra. Tömören benne van minden, ám mégsem erőlteti az emberre az akaratát, ha valakit e kis könyv után is foglalkoztat a téma, akkor bővebben más, a szerző által írt könyvekből informálódhat. Szóval amolyan „kóstoló” a főétkezés előtt.

Amapola P>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Gyorstalpaló az öt szeretetnyelvhez. Már többször találkoztam erről szóló könyvekkel (https://moly.hu/kereses?q=szeretetnyelv), így ez most jól jött, hogy fogalmat alkothassak a témáról. Ráadásul ez a „kék” kiadás gyönyörű.

Sellita>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Gary Chapman-nek sok könyve szól a szeretetnyelvekről. Ez a könyv összefoglalja és leegyszerűsíti mindezeket. Könnyen megérthető és gyakorlatias.

Lovebooks>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Tanulságos írás, amit èrdemes beèpíteni a mindennapjainkba, kapcsolatainkba.

Anna_Judit>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Jó szívvel ajánlom ezt a könyvet mindenkinek. Amilyen rövid és tömör, olyan sokat lehet belőle tanulni. Nincs túlragozva, teljesen a lényegre koncentrál és nem hagy maga után kérdéseket. Se perc alatt végig lehet olvasni, nagyon aranyos kis könyv. Szívem szerint az ismerőseim közül mindenkivel elolvastatnám.

Malontai_Csilla>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Gyorsan olvasható, jól összefoglalja a lényeget. Ad néhány gyakorlati tippet, könnyen értelmezhető, befogadható.

Homolya_H_Tímea P>!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Az öt szeretetnyelv rövid leírása, valamint tippek arra, hogyan alkalmazzuk a házasságban

Emőke_Bozóné_Csernus >!

Gary Chapman: A szeretet esszenciája Az öt szeretetnyelv ajándéka

Ha valaki nem akarja Gary Chapman összes könyvét elolvasni, csak egyet, akkor ez legyen az. :) Tényleg az esszenciáját tartalmazza mindannak, amit a gyakorlati szeretetről felfedezett, és amit továbbgondolva, kibontva minden területen alkalmazni tudunk. Azért én szívesen olvastam és olvasom a részletezéseket is a többi könyvében.

chtalinna>!

20. oldal, 2. fejezet - Az elismerő szavak szeretetnyelve

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Izolda P>!

A szeretet nem törli el a múltat, de a jövőt megváltoztathatja.

Izolda P>!

A szeretet nem tartja számon a másik fél hibáit, és nem hánytorgatja fel a múlt kudarcait. Egyikünk sem tökéletes. Előfordul, hogy szavainkkal vagy tetteinkkel megbántjuk egymást. A múltat nem törölhetjük el, de bocsánatot kérhetünk, és megpróbálhatunk rossz szokásainkon változtatni. Ha igazságot próbálunk tenni, és visszafizetünk a minket ért sérelemért, társunk bírájává tesszük magunkat. A vádaskodás azonban megöli az intimitást. Ha a megbocsátás mellett döntünk, a házasság intimitása helyreáll. A megbocsátás a szeretet választása.

Kapcsolódó szócikkek: megbocsátás · szeretet
Coffee I>!

Amikor leülök a feleségem mellé a kanapéra, és húsz percen át csak rá figyelek, ő pedig rám, húszpercnyi életet ajándékozunk egymásnak. Az a húsz perc sosem tér vissza; időnk megosztása életünk megosztását jelenti, és a szeretet üzenetét közvetíti.

25. oldal - A minőségi idő szeretetnyelve (Harmat, 2016)

Izolda P>!

A minőségi idő lényege az együttlét. A fizikai közelség önmagában még nem feltétlenül jelent együttlétet. Ehhez egymásra fordított figyelemre van szükség.

Szelén>!

Meggyőződésem, hogy ha megismerjük és megtanuljuk házastársunk elsődleges szeretetnyelvét, kezünkben tartjuk a tartós és boldog házasság kulcsát.

9. oldal, 1. fejezet - Szerelem az esküvő után?

Kapcsolódó szócikkek: szeretetnyelv
Izolda P>!

[…] naponta meghatározott időben mindketten beszámolunk egymásnak 3 dologról, ami aznap történt velünk, és megosztjuk az ezekkel kapcsolatos érzéseinket is. Ez a jól működő házasság minimális követelménye. Ha szokásunkká válik, hogy betartjuk ezt a napi minimumot, beszélgetéseink idővel egyre felszabadultabbak és oldottabbak lesznek.

Kapcsolódó szócikkek: házasság
Izolda P>!

Soha senkinek sem lenne szabad megengednie, hogy lábtörlőként bánjanak vele. A szeretet így gondolkodik: „Jobban szeretlek annál, hogysem megengedjem, hogy így bánj velem. Ezzel mindkettőnknek ártasz.”

Hallgatás művészete:
– Tartsunk szemkontaktust, míg társunkat hallgatjuk.
– Ne foglalkozzunk semmi mással, miközben beszél hozzánk.
– Figyeljünk az érzésekre.
– Figyeljünk a testbeszédre.
– Álljuk meg, hogy nem szakítjuk félbe.

Garbai_Ildikó P>!

A szeretet kér, nem pedig követel.