Prédikátor ​4. (Prédikátor 4.) 23 csillagozás

Garth Ennis: Prédikátor 4.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2020
150 oldal · keménytáblás · Fordította: Tősér Zoltán · Illusztrálta: Steve Dillon
Kingpin, Budapest, 2020
150 oldal · puhatáblás · Fordította: Tősér Zoltán · Illusztrálta: Steve Dillon

fowler P>!
Garth Ennis: Prédikátor 4.

Kicsit fura bontásban, de folytatódik kedvenc Prédikátorunk kalandja (a kötet a Preacher 13-18. számait tartalmazza: a 13-17. füzetek az Until the End of the World sztorihoz tartoznak, a 18. azonban már a Proud Americans első története – ami egyébként a 26. füzetig tartott), és szerencsére csupa magyarul eddig még meg nem jelent történettel. Mivel a 75 részes sztorinak még a harmadánál sem járunk, így balgaság lenne azt hinni, hogy Jesse és Tulip boldogan élnek míg meg nem halnak – hisz boldog egymásra találásukat Cassidy ismételt feltűnése mellett zseniálisan megalkotott szereplők tömkelege igyekszik megnehezíteni – ebben a kötetben egyébként abszolút az ír vérszívó a kedvenc karakterem. Tősér Zoltán zseniális fordítását is fontosnak tartom kiemelni: teljesen friss és befogadható formában hozza a szlenget és a trágárkodást, sehol sem érzem se túltoltnak, se finomkodónak, úgy jó ahogy van! A 18-as karika továbbra is fokozottan érvényes a sztorira, emellett nobilis és érzékeny lelkületű képregény rajongó társaimnak sem ajánlom!

Prédikátor sorozat · Összehasonlítás