A ​kezdet (Megtorló 1.) 33 csillagozás

Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2020
144 oldal · puhatáblás · Fordította: Markó István · Illusztrálta: Tom Palmer, Lewis LaRosa

Megtorló / Frank Castle

fowler P>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Na, kérem szépen, így kell Megtorló-történetet írni, rajzolni, színezni és fordítani. Semmi flikkflakk, semmi mellébeszélés, semmi felesleges poénkodás. Keményen, egyenesen.

Garth Ennis Megtorlójával már találkozhattunk a Nagy Marvel Képregénygyűjteményben Garth Ennis: Megtorló: Üdv újra itthon, Frank!, na meg jó pár éve már a Fumax egyszeri, kicsit más hangvételű Megtorló kiadványában Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége, és természetesen nem szabad elfeledkeznünk a Constantine és Prédikátor sztorikról sem. Tudhattuk, vagy legalábbis sejthettük hát, mire számíthatunk egy Max címke alatt futó Megtorló történettel, ha azt Garth Ennis jegyzi. Nos, pontosan azt is kapjuk, mégsem lesz sem sablonos, sem kiszámítható, sem erőltetett. Korosztályos – na az viszont lesz. Nem is igazán értem, hogy miért 16-os és nem 18-as karikát kapott – nem vagyok erkölcscsősz, félreértés ne essék, de semmivel sem találom lightosabbnak ezt a kötetet, mint bármelyik 18-as karikás Prédikátort.

Szóval ami ebben a kötetben nincs: szuperhősök, szupergonosztevők, SHIELD-ügynökök és földönkívüliek. Ami viszont van: fegyverek, erőszak, vér, belsőségek, stb. És mellette egy kőkemény, valódi Megtorló-sztori, maffiával, CIA-val, valódi sérülésekkel, mindehhez Lewis LaRosa mesteri rajzai és Dean White mesteri színei. Nem egy könnyed, korai esti olvasmány ez, vacsora után esélyes, hogy megfekszi a gyomrod, vacsora előtt meg lehet, hogy elmegy tőle az étvágyad. De aki szereti a klasszikus antihős Megtorlót, annak kötelező vétel.

Leonidas>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Eddig nem olvastam egyetlen Megtorló képregényt sem. Brutális, véres, ami azért elsőre picit soknak tűnt, de utólag azt mondom, ez így igazán hatásos. Ezután jöhet minden mennyiségben. :)
Mondjuk továbbra sem értem, miért kellene betiltani a karakter.

Th3DarkKn1ght>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Miután Garth Ennis „feltámasztotta” Megtorló karakterét a fő Marvel-univerzumban, és nem egy remek történetet mesélt el vele, lehetőséget kapott, hogy a felnőtt közönséget megcélzó MAX szériában dolgozzon tovább a karakteren. Már így is feszegette a határokat, de a Punisher MAX sorozatban nem kellett visszafognia magát. Ennis úgy döntött, hogy nem szakít az eddigi előzményekkel, hanem megtart mindent, ami eddig történt és valós időbe helyezi azt. Hogy ez mit takar pontosan? Frank családját 1976-ban ölték meg és most 2004-ben járunk, így a Megtorló egy majdnem 30 éves karriert tudhat maga mögött, és hát annak rendje szerint meg is öregedett. Szerintem már ez is egy zseniális húzás, de az, hogy Ennis mindvégig megpróbál a realitás talaján mozogni, az adja meg ennek a történetnek a sava-borsát. Jó, azért az íróra jellemző kiváló fekete humor megtalálható off, de itt nincsenek szuperhősök, természetfeletti, állandóan visszatérő gonoszok. Nem, itt csak Frank van, és a soha véget nem érő háborúja a bűnözőkkel. A rajzok is remekül passzolnak ehhez a komolyabb stílushoz, és kapunk rendesen, vért, belsőséget és erőszakot. Már az első fejezet lefekteti azt, hogy mire számíthatunk; egy iszonyatosan jól megírt anti-hős storyra! off Akinek tetszett a Welcome back, Frank!, ezt is imádni fogja!

Jeffi P>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Hmm, szegény kötet itt áll már egy ideje nálam kölcsönben, hát…nem ez lesz a kedvenc képregényem az biztos :D
A rajzolás sem igazán tetszett, és a Megtorló mint szereplő sem túlzottan jött be. Bár azért lehet, hogy majd egyszer bevállalom ezt , hogy hátha jobb :D

zsof>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Eddig számomra ez a tökéletes Megtorló sztori: rajz, esemény, párbeszéd, színek, motiváció, káromkodás, stbstb.

Chris>!
Garth Ennis: Megtorló 1. – A kezdet

Hát, hát… nekem egy fokkal jobban tetszett, mint a Kingpin előző Megtorló-kötete, de sajnos még mindig nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy ez a sorozat nekem való lesz. Talán a következő kötetnek adok majd esélyt, illetve a Hachette-szériában megjelent két részt is el fogom olvasni, de ha nem mozgat meg bennem sokat, azt hiszem, könnyedén el fogom tudni engedni.

Th3DarkKn1ght>!

És most, hogy golyózápor szaggatja a húsukat… Most nyugszik meg kicsit a lelkem.

Kapcsolódó szócikkek: Megtorló / Frank Castle

Megtorló sorozat · Összehasonlítás