A ​Megtorló – Balfékek Szövetsége 22 csillagozás

Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége

A Marvel Univerzum legveszélyesebb alakja most aztán emberére talál. A hihetetlen Pókember, Rozsomák, a mutáns X-Men tagja, és a rettenthetetlen Fenegyerek egyesült erővel akar véget vetni a Megtorló ámokfutásának.
Vajon sikerül-e Frank Castle-nek túljárnia az eszükön?
És hogy kerül a képbe Hulk, a pusztító zöld óriás?
A Marvel Comics öt talán legismertebb figurájának a közös és megismételhetetlen történetét a jelenkori amerikai képregény egyik legkedveltebb írója, Garth Ennis jegyzi, a rajzokat pedig honfitársa, az ugyancsak ír John McCrea készítette. Ennis morbid humorral állítja a feje tetejére mindazt, amit a szuperhősökről gondolni szokás. A Megtorló visszatért.

Fumax, Budapest, 2007
120 oldal · ISBN: 9789638736444 · Fordította: Varga Péter · Illusztrálta: John McCrea

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

553 tag · 627 karc · Utolsó karc: 2019. április 24., 14:11 · Bővebben

Megtorló / Frank Castle · Martin Soap

Szécsi_Balázs
Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége

Ezt igazából csak Garth Ennis neve miatt vettem meg, de nem bántam meg a dolgot. A karakterek elég hitelesek voltak, bár Rozsomák osztályon felüli bénázását néha kicsit már túlzásnak tartottam.
A legnagyobb erőssége a füzetnek az a főszereplő ábrázolása, ami szerintem kicsit elment a Batman-irányba. Vagyis ha nincs szupererőd, akkor kénytelen vagy az eszedet használni. Ebben pedig Castle kiválóan teljesít.

Kopaszkutya84
Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége

Mindig is kedveltem az olyan hősöket, akiknek nincs semmiféle szuperereje, csak a saját testi erejükre, eszükre és jelen esetben a temérdek fegyverre hagyatkoznak. A történet nem túl bonyolult, csak egy csavar volt benne. A téma, amit feszeget viszont komoly, de megoldás nincs rá igazából (spoiler). Nagyon tetszett még a kissé groteszk humor is, ami végig jelen volt a történetben.

Emerson
Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége

Nem egy Watchmen, így aztán hamar ki is végeztem. Szórakoztató, fordulatos. Képregény. Olyan, amilyennek lennie kell.

Virág_Balázs_Face I
Garth Ennis – John McCrea: A Megtorló – Balfékek Szövetsége

Vannak benne nagy mészárlások, hiszen egy Megtorló történetről van szó. A felvetés a szokásos, csinálhatja-e Castle, amit csinál? A balfékek szövetsége egyértelműen kijelenti, hogy nem és próbálják leállítani „hősünket”. Aztán „cumi”.
Ahogy a Megtorló meg is jegyzi, ez a trió (Fenegyerek, Pókember, Rozsomák) fél másodperc alatt le tudná szerelni, de mivel jelen füzetecskében arról van szó, hogy fityiszt mutatunk a szuperheroknak, nem ez történik. Kicsit zavaró volt, hogy mennyire degenerált gyökereket csináltak a hősökből, de azért a fricska az fricska, a karikatúra az pedig karikatúra. Szórakoztató, akciódús, érdekes elgondolás, itt-ott meredek ötletekkel, nem bántam meg.

TribeBubu

[A Megtorló]: Hallott valami árverésről, vagy ilyesmiről?
[Soap nyomozó]: Miért, látott valami pazar középkori kínzóeszközt, amit muszáj megszereznie?

1. rész (Fumax, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Martin Soap · Megtorló / Frank Castle
TribeBubu

Néha kóstoljon meg más fogást is a nyafogáson kívül.

1. rész (Fumax, 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Megtorló / Frank Castle
TribeBubu

Egy jó tanács. Ha már minden csak rosszabbodni látszik…
lépjen le.

5. rész (Fumax, 2007)