Garai Attila (szerk.)

A ​természet ABC-je 34 csillagozás

Családi kérdezz-felelek
Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je

A természettel kapcsolatban mindig is rengeteg kérdés merült fel. Miért forog a Föld? Hogyan készítik a méhek a mézet? Melyik a leggyorsabb állat? Becsaphat-e a villám kétszer egymás után ugyanarra a helyre? Ilyen és ezekhez hasonló összesen 1000 kérdésre ad választ a könyv, és ezzel segít a természettel kapcsolatos ismeretei bővítésében, illetve azok alkalmazásában. Ritkaságszámba menő fényképek, színes grafikák és táblázatok teszik egésszé ezt a nélkülözhetetlen kézikönyvet.

Mindenre szakértőktől kap magyarázatot: erdészektől, geológusoktól, meteorológusoktól, botanikusoktól, zoológusoktól, ökológusoktól – s mindezt egyetlen kötetben!

Eredeti megjelenés éve: 1984

Reader's Digest, Budapest, 2000
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475021 · Fordította: Janáky István, Győrvári Borbála, Hídvégi Tünde
Reader's Digest, Budapest, 1997
326 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475021 · Fordította: Győrvári Borbála, Hídvégi Tünde, Janáky István
Reader's Digest, Budapest, 1995
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638475021 · Fordította: Győrvári Borbála, Hídvégi Tünde, Janáky István, Sóskuthy György, Szalay Marianne, Veszelák Péter

NewL P>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Jól összeállított, gyerekekkel érdemes olvasgatni

HarleyQuinn>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Ez a könyv nagyon ott van.
Rengeteg kérdésre választ ad.
Szépen van illusztrálva,és könnyen érthetően magyaráz.
Hasznos könyv az egész családnak.

Rea_Root IP>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Gyerekkorom kedvenc természetkönyve. Az egyik legjobb. Szépen illusztrált, sok érdekességgel. Kedvenc!

AnitaZoé P>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Kisebb koromban szerettem nézni a képeket. Vannak benne azért érdekes dolgok, de önvédelmi fegyvernek is alkalmas, ha úgy adódik.

Emyon>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Nagyapámtól kaptam anno sorra ezeket a válogatás könyveket, de ezt nagyon sokat forgattam is. Igazán jól jött a suliban, sokszor ebből készítettem a házit vagy beszámolókat írtam. Az első olvasástól nagyon sokszor elő lett véve, hogy megnézzek valamit vagy csak nosztalgiázzak. Rengeteget tanultam belőle. Már párszor meg akarták venni tőlem, de sosem adnám el. :)

Algernon P>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Sokat lapozgattam én is, szerettem. A fafojtó fügefa, az aranka (Ördög varrófonala:) és a Vénusz légycsapójáról szerzett ismereteim elismerést váltottak ki az ált. iskolás biosz és földrajztanáromból anno :)

Filippino>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Mennyit nézegettem ezt kiskoromban!:)

Morn>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Rég volt. Imádtam lapozgatni, főleg az állatos részeket. Állatmániám igen erős volt akkoriban. =)

Razor P>!

Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je Családi kérdezz-felelek

Nagyot sokat lapozgattam, különösen kedveltem a naaagy két oldalt betöltő ábrákat.