Népszerű ​útmutató a nemi betegségek és ezek észszerű gyógykezeléséhez 0 csillagozás

Garai Antal: Népszerű útmutató a nemi betegségek és ezek észszerű gyógykezeléséhez

Számos beteg, ki többé-kevésbé súlyos bajával hozzám fordult, előadta a kórtörténet felvétele alkalmával, hogy miképpen jutott egészsége megcsonkításához. Szavaikból eléggé kivehettem, hogy csakis tudatlanságuknak estek áldozatul, csakis a nemi ösztön korlátlan és mérték nélküli kihágásainak lettek martalékjai. Mi nem történhetett volna meg, ha kellő időben alkalmas s helyes felvilágosítást nyertek volna, ha a legegyszerűbb elővigyázati rendszabályt ismerték és szem előtt tartották volna.
Ezen okok indítottak arra, hogy a t. közönség számára írjam meg jelen munkámat, mintegy bizonyítékául annak, hogy szándékom nemcsak a keletkezett betegségeket gyógykezelni és gyógyítani, hanem azok kútforrásait föltárni és így azok eredetét megszüntetni.

190 oldal
Könyvnyomda és, Budapest, 1893
190 oldal

Carmilla >!

Míg a férfi nemzőrészei soha semmi változásokat nem mutatnak, addig a nő ivarszervei a terhesség után bizonyos változásokon mennek keresztül, melyek nyomai maradandók lesznek. A mellmirigyek nem kapják többé vissza előbbi keménységüket és ruganyosságukat, sőt mennyivel nagyobb a szülések száma, annyival puhábbak és petyhüdtebbek lesznek, úgy hogy hajdani alakjaiktól egészen eltérő lecsüngő zacskóhoz hasonlítanak.

II. fejezet - A nemi élet kifejlődése és tartama

Kapcsolódó szócikkek: mell
Carmilla >!

A vele született érzékiesség jelei: a vastag és felfelé álló ajkak, a koponya hátsó felének szerfeletti kidomborodása.

III. fejezet - Az önfertőzés és az éjjeli magömlés

Kapcsolódó szócikkek: érzékiség
Carmilla >!

Az önszerzett érzékiesség rendesen rossz társaság vagy trágár olvasmányok által idéztetik elő. A műveltebb osztályok gyermekei a műveletlen szolgálók társaságában, utóbbiak kifejezési modora által utánzásra, buja ábrándozásokra indíttatnak, s ha még ehhez ledér regények olvasása is hozzájárul, az érzékiesség hatalmasan előmozdíttatik. Meztelen képek szemlélése avagy meztelen testrészek tapogatása az illetőben az érzéki gondolatokat felköltik és innen az önfertőzésig már csak egy lépés van.

III. fejezet - Az önfertőzés és az éjjeli magömlés

Kapcsolódó szócikkek: meztelenség · olvasás · regény