Káma-Szútra ​a női gyönyörről 2 csillagozás

Ganesh Saili: Káma-Szútra a női gyönyörről

Vátszjájana Mallanaga az ősi korok tudását gyűjtötte össze művében, a Káma-Szútrában, amely az egyik leghíresebb értekezés a szerelem művészetéről és tudományáról. Munkájával vallási kötelességét teljesítette. Forrását a Kr.u. 1. századra már tetemes mennyiségűre duzzadt hindu erotikus irodalom alkotta. A Káma-Szútra vízválasztónak számít a tárgykörben, és magán viseli az idős bölcs személyiségjegyeit, emberismeretét és humorát. A könyv Vátszjájana eredeti szövegét és a korabeli illusztrációkat tartalmazza Ganesh Saili kommentárjaival.

Alexandra, Pécs, 2007
208 oldal · ISBN: 9789633702659 · Fordította: Béresi Csilla

Ganesh Saili: Káma-Szútra a női gyönyörről

Ez egy igazán remek mű, mindenkinek jó szívvel ajánlom. A közhiedelmekkel ellentétben ez a kötet nem csupán a szexualitásról, hanem az érzékiségről, az indiai kultúráról és a szerelemről is szól. Érdekesség továbbá számomra a nők tisztelete és megbecsülésükre fordított figyelem is. A hinduizmus nem a vágyak elfojtására buzdít, hanem a testi-lelki boldogság megismerésére, átélésére.
A könyvben csodaszép képek találhatóak, ráadásul nagyon igényes formában. A borító pedig puha,selymes. A lapok szinte illatoznak. :)

Lunemorte P>!

A hindu mitológiában Tvastri, a mesterségek istene így alkotta meg a nőt :

Fogta a levelek könnyűségét és a legyezők kecsességét, a napsugarak vidámságát és a köd könnyeit, a szél állhatatlanságát és a nyúl félénkségét, a páva hiúságát és a fecskék torkának puhaságát. Hozzátette ehhez a gyémánt keménységét, a méz édes ízét, a tigris vérszomját, a tűz melegét és a hó hidegét. Hozzáadta a galamb búgását és a szajkó csattogását. Mindezt összegyúrta, így keletkezett a nő.

Kapcsolódó szócikkek: galamb · hiúság · nők · nyúl · páva · szajkó · tigris
Lunemorte P>!

A férfiak és a nők ugyanahhoz az emberi fajhoz tartoznak, ezért ugyanannyi gyönyör illeti meg őket.

Lunemorte P>!

A szerelmi játékokat olyan partnerek űzzék, akik mindenekelőtt egymás szükségleteit értik, és emberként is megbecsülik a másikat.

Lunemorte P>!

Sokan vágyunk vissza egy olyan korba, ahol a kellem és az érzékiség volt minden kapcsolat alapja, ahol a szerelmesek gyönyörködni tudtak a jázmin illatában, a madárdal édes melódiájában, és a szeretkezést megelőző előjáték kifinomult rítusaiban.