Maraton ​életre és halálra 1 csillagozás

Gamplett Gábor: Maraton életre és halálra

A ​mozgásnak mindig fontos szerepe volt az életemben, rengeteget köszönhetek a sportnak. Az évek során megtanultam küzdeni, hanyagul veszíteni, de ennek ellenére nem feladni, hanem küzdeni tovább. Tizennyolc éves koromig versenyszerűen kajakoztam, a futással is ekkor kötöttem barátságot. Bár a karrierépítés és családalapítás éveiben a mozgás hosszú évekre háttérbe szorult az életemben, negyvenéves koromban újra futni kezdtem.

Egy majdnem végzetes futóbalesetből felépülve tűztem ki célul, hogy száznyolcvan percen belül fussak le egy maratont. Azóta túl vagyok harmincezer kilométeren, elhasználtam legalább húsz pár futócipőt, teljesítettem húsz maratont és néhány ultratávot is. Közel tíz év legmeghatározóbb élményeit örökítettem meg ebben a könyvben, ami egy futó naplójának, versenybeszámolóinak és külföldi útleírásainak sajátos ötvözete lett.

Budapest, New York, Madrid, Berlin, Bécs, Amszterdam, Chicago, Boston, Athén, Párizs, Treviso, Suhanj!6, Hungaroman, Balaton… (tovább)

Bodyleasing, 2020

drzsuzs>!
Gamplett Gábor: Maraton életre és halálra

Nem futok olyan régen, mint a könyv szerzője, és pláne nem akkora távokat, a könyv segítségével viszont betekintést nyerhettem mindazok életébe, akik nem rettennek vissza sem a hosszabb távolságoktól, sem pedig az ezek teljesítéséhez szükséges kemény felkészülési időszakoktól. Nagyon érdekes volt belelátni a világ különböző részein megrendezett nagyvárosi maratonok hangulatába, hasznos volt nyomon követni a szerző testi és lelki felkészülését az egyes versenyekre, és izgalmas volt vele együtt teljesíteni minden egyes távot. A könyv nagyon jó arányban ötvözi a versenybeszámolókat, útleírásokat, személyes történeteket és a felkészüléseket, edzéseket segítő háttérinformációkat. Ezek között a saját, rövidebb futásaimhoz is találtam haszos ötleteket. Az író stílusa könnyed, humoros, miközben rendkívül informatív is. Bár a maratoni táv lefutását továbbra sem tervezem, a könyv elolvasása óta egészen más szemmel nézek nemcsak ezekre a versenyekre, de a távot teljesítő futókra is, akik számára mostantól mindig lesz pár biztató szavam, ha a kijelölt versenyútvonal mellett visz majd az utam.