Gallyas Csaba (szerk.) · Petrikás Árpádné (szerk.)

Növénytermesztési ​szótár / Dictionary of crop production / Wörterbuch der Pflanzenproduktion / Diccionario de producción vegetal / Dictionnaire de production végétale / Словарь по растениеводству 1 csillagozás

Gallyas Csaba – Petrikás Árpádné (szerk.): Növénytermesztési szótár / Dictionary of crop production / Wörterbuch der Pflanzenproduktion / Diccionario de producción vegetal / Dictionnaire de production végétale / Словарь по растениеводству

A szótár szókészletét a növénytermesztés és a szorosan hozzá kapcsolódó tudományágak területéről gyűjtötték a szerzők a kötetbe. Tartalmazza a kultúr- és gyomnövények, a kártevők és a kórokozók nevét, a növénynemesítés és az agrometeorológia alapfogalmait is. Nem hiányoznak a szótárból az öntözés, a melioráció, a gépesítés szakszavai sem. A magyar vezérnyelv szerint ábécében sorakozik a több mint 9000 cimszó. A szócikkek sorszámot is kaptak, aminek segítségével a kötet angol–magyar, német–magyar, spanyol–magyar, francia–magyar, orosz–magyar és bizonyos esetekben latin–magyar szótárként is használható.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szótárak Mezőgazda

Mezőgazda, Budapest, 2006

Gozmány László: Vocabularium nominum animalium Europae septem linguis redactum
Anthony Tompson – Pipics Zoltán (szerk.): A könyvtáros hatnyelvű szótára
Dobroslawa Świerczyńska – Andrzej Świerczyński: Szólásmondások többnyelvű szótára
Galla György: Ételszótár
Sebastian Ehrl – Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve
Hodossi Sándor – Kovács András – Terbe István (szerk.): Zöldségtermesztés szabadföldön
Birkás Márta (szerk.): Talajművelés a fenntartható gazdálkodásban
Holb Imre (szerk.): Az alma ventúriás varasodása
Günter Kahnt: Zöldtrágyázás
Sándor András – Molnár Mihály: Szántóföldi növények termesztése és növényvédelme I-III.