Borsi ​mesék (Borsi mesék 1.) 9 csillagozás

Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Új sorozatunk a Borsi mesék! Szerzője, Gáll Viktória Emese most a 2-4 éves korosztálynak írt két bájos mesét a kiskutyáról. Ahogy a többi „Borsis” könyvet, ezt az újat is Szert-Szabó Dorottya illusztrációi teszik varázslatossá.

Eredeti megjelenés éve: 2018

Tagok ajánlása: 2 éves kortól

Ringató, 2018
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150019345 · Illusztrálta: Szert-Szabó Dorottya

meseanyu MP
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Nekem tetszett ez a két kis mese. Jól kitalált történetek, helyes rajzok, hasonlóan kellemes hangulatú, mint a nagyobbaknak való kötetek, csak egyszerűbb, rövidebb, így tökéletes a kisebb ovisoknak.

Perly P
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Ez egy kicsivel jobban tetszett a Ringató-mesék sorozatnál. Tény, hogy sokkal rövidebb, és a mérete is kisebb, de minden oldalon illusztrációk vannak, amik kitöltik a lapokat. Az is igaz, hogy ebben a kötetben nincs olyan sok dal, mondóka (a két történetben van egy-egy, amik folyamatosan ismétlődnek), de mivel a Borsi mesék kisebb korosztálynak íródott, ezért nekik bőven elég ez a mennyiség, az ismétlés pedig sosem árt. :-)
Az egyetlen szépséghibája az, hogy a képek miatt egyes oldalakon picit nehezen olvasható a szöveg. Ezeket is meg lehetett volna úgy csinálni, mint azokat, amiket fehér felhőszerűség vesz körül… De ezért nem vontam le csillagot.

Izolda P
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Cuki, jobbak a mesék, mint a fejezetes könyvben, szépek az illusztrációk és arányaiban több is, ami szerintem jót tesz ennek a világnak. Ami kár, hogy ebben csak egy-egy rigmus van mesénként, nem zene, ergo CD sincs.

bagie P
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Nagyon szépen megrajzolt könyv, de engem valamiért nem tud megfogni…

dianna76 P
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Ez a könyv a kicsiknek szól, és ehhez viszonyítva nem is találok benne kivetnivalót. A történetek egyszerűen, könnyen érthetően vannak levezetve. Sajnos akarva akaratlanul hasonlítom az évszakokat bemutató sorozathoz, így hiányolom a tartalmasabb szöveget. Persze tudom, hogy a célkorosztálynak elegendő ennyi. Az mellett viszont nem tudok elmenni, hogy csupán mesénként egy-egy mondóka van a szövegben, azaz összesen kettő a kötetben. Ezt keveslem, és szerintem fért volna még el a szövegben, és lett volna hová beilleszteni. Az illusztrációk viszont hozták a megszokott szépséget.
Még egy aprócska megjegyzés: a kutyák márpedig tudnak kertet locsolni! Bár tény, hogy az nekik nem dolguk.

Ringató, 2018
H_Andi
Gáll Viktória Emese: Borsi mesék

Gyönyörű grafikájú könyv, de a történet nem a legerősebb. Nekem még úgy ahogy tetszett, de a gyerekeimet egyáltalán nem kötötte le. Lehet, hogy pár év múlva még futok vele egy kört a kislányomnál, de ez most nálunk sajnos nem volt nyerő. :(

Perly P

„Sütni nem tudok… – gondolta Borsi –, de meggyes rétest meg palacsintát enni, aaazt tudok! Az, az az én dolgom!”

Borsi szimatol

Borsi mesék sorozat · Összehasonlítás