Szent ​Kristóf kápolnája 14 csillagozás

Galgóczi Erzsébet: Szent Kristóf kápolnája

Az 1949-ben elrejtett s csak harminc év múltán előkerült győri egyházi kincsek titokzatos történetét és a korabeli értelmiség kálváriáját ötvözi egybe Galgóczi Erzsébet egyik legkiválóbb kisregénye.
Az érdekfeszítő dokumentum és a képzelet közös játékának főhősét, Zsuzsát utóbb így jellemezte az írónő: „A templomfestő alakjába sokat becsempésztem abból a boldogtalan fiatalból, aki valamikor voltam.”

Eredeti megjelenés éve: 1980

Holnap, Budapest, 1998

Emmi_Lotta I>!
Galgóczi Erzsébet: Szent Kristóf kápolnája

Mindannyian rejtegetünk valami titkot, ami sorsfordító események vagy különleges találkozások hatására mégis kikívánkozik belőlünk. Gyón a fájdalmas szerelme miatt falura menekülő restaurátor, Zsófia a helybeli plébánosnak, megvallja titkát a beteg férjét ápoló, idős asszony, a hazalátogató volt földesúr, de még maga a plébános is. Egyszerű emberek, különböző és mégis egymásba fonódó sorsok, szeretet, elfogadás, aggodalom. Mindez érdekesen, összefogottan, nem patetikus hangvétellel megírva.
Galgóczi Erzsébet érzékeny jellemábrázolása, mesterkéletlen történetszövése maradandóvá avatja ezt az 1980-ban megjelent művet.

Holnap, Budapest, 1998
Aranysárkány>!
Galgóczi Erzsébet: Szent Kristóf kápolnája

A helyszín Nyugat-Dunántúl, Győr megye. A katolikus falusi néplélek és a fényes szelek értelmiségének figyelemre méltó találkozása a helyi földesúr leszármazottjának színrelépésével fűszerezve. Az értelmiségi nő társtalálási nehézségei, a szeretői státusz bugyrai, a női alkoholizmus, falusi életek, sorsok. Csupa-csupa olyasmi, ami valakinek izgalmas, valakinek halál unalmas. De az írónő tömör, természetes stílusa mindenkit magával ragadhat.

Piintyő>!
Galgóczi Erzsébet: Szent Kristóf kápolnája

hogy mi volna ez? a fülszöveg szerint az írónő egyik legjobb kisregénye. nemtom… nekem olyan se hideg, se meleg…. nem is izgalmas, nem is érdekes különösebben….. szóval nemigazán tetszett….

Kisanna>!

Igen ám, de a haszontalan dolgok nélkülözhetetlenek. Haszontalan dolgok nélkül nem érdemes élni.

Kisanna>!

Átszögezted kezemet és lábamat, megszámláltad minden csontomat…

Kisanna>!

Ha volnának istenek, hogyan viselném el, hogy én nem vagyok az?
A pap szelíden kijavította:
– Nietzsche.