Ne ​félj mesék 8 csillagozás

Galgóczi Dóra: Ne félj mesék

„A Viharkirálylány az ablakpárkányra szállt és letérdelve bekukucskált a szobába. A nagy díványon Anya ült, mellette jobbról-balról szorosan mellé bújva a hároméves kislánya és a négyesztendős kisfia. Ahányszor az ég megzendült, a gyerekek összerándultak ijedtükben és még jobban átölelték Anyát.
A Viharkirálylány nem várhatott tovább. Ügyesen bekúszott az ablakpárkány alatti résen a szobába. Anya semmit nem vett észre. Ám a kislány szája tátva maradt. Még soha nem látott ilyen könnyű, pici és szépséges jelenséget. Épp olyan, mint amilyen én leszek, ha majd királynővé változom, gondolta.”

Vihar, sötétség, egyedüllét, eltévedés – nincs olyan kisgyerek, akinek ne lenne valamilyen rejtett vagy kimondott félelme. Talán nehéz beszélni róla, talán csak egy képzelt barátjának meri bevallani. Ám ha egy mesében testet ölt a szorongás, majd kibontakozik a megoldás is, a gyerekek könnyebben feldolgozzák ugyanezt a saját életükben. Észrevétlenül szárnyalva, akár a Viharkirálylány.

Szaktudás Kiadó Ház, Budapest, 2020

Tarja_Kauppinen IP>!
Galgóczi Dóra: Ne félj mesék

Felnőtt fejjel is érdemes elolvasni ezt a könyvet, mert a félelem, a szorongás nem életkorhoz kötött, és nagyon nehéznek, szinte lehetetlennek tűnhet a legyőzése. Sok mindentől félhetünk látszólag ok nélkül, így járulékos szégyenérzet is társulhat a félelemhez. A könyvben szereplő mesék bemutatják, hogyan kommunikáljunk úgy, hogy gyermekünk megbirkózzon a számára félelmetes helyzettel, és természetesen a közös elolvasásuk is hasznos lehet.

Prücsök P>!
Galgóczi Dóra: Ne félj mesék

Bár nem épp a gyermekeim korosztályának szól, mégis szívesen hallgatták a meséket, amik valamilyen félelem feldolgozását próbálják segíteni. Bevallom mást vártam, de kellemes csalódás ért, mert nem csak gyermekek féltek a mesékben, hanem félt magánytól az almafa, az észrevétlenségtől a kavics, fogorvostól a mókus. Továbbá nem hókuszpókusszal lett a félelem feldolgozva, hanem a meséket hallgató, olvasó gyereknek abban segít, hogy nem érzi magát egyedül a félelmével, megérti a félelmét, mégis bátorítja, erőt ad neki, motiválja valamivel . Tetszett ez a fajta megközelítése a témának. Kedvencem a csigák voltak, akik mindketten féltek, de egymást segítve leküzdötték azt. A fél csillag levonás néhány furcsa fordulatért van, de ezek biztosan nem fogják zavarni az ovisokat vagy a kisiskolásokat, akiknek ezek a mesék elsősorban szólnak és akiknek mindenképpen ajánlom.

Rózsabogár78 P>!
Galgóczi Dóra: Ne félj mesék

Gyönyörű könyv. Segítő könyv a szorongós, félős gyerekeknek. Történetek, amik bárkivel megtörténhetnek, amit talán nem is mernek elmondani, mert félnek, hogy kinevetik őket. Hol gyerekek, hol állat kicsinyek a szereplők, valahogy ezzel is talán azt érzékeltetve, hogy bármelyikünkben lehet szorongás, az nem szégyen. Meg lehet szelídíteni a félelmet, felül lehet kerekedni minden nehézségen.Szoronghatunk egy kutyától, vagy póktól, félhetünk lemenni egy létrán, megrettenthet a sötétség, a távolság, a mélység, az egyedüllét, az, hogy piszkosak leszünk. És még sorolhatnánk. Az a klassz ebben a könyvben, hogy tanító szándék nélkül egyszerűen, tisztán világít rá mindenre. Az illusztrációk pedig művésziek.

misevy P>!
Galgóczi Dóra: Ne félj mesék

Szépen felépített mesék ezek, bátran lehet őket olvasni az ovisnak. Érzelmileg teljesen behúzza a gyereket ahogy gondosan megrajzolja a félelemérzést a történetben, úgy, hogy ismerős, könnyen beleélheti magát a kicsi, majd gyönyörűen feloldja. Olyan kidolgozottak a meséi, hogy ez a „ne félj” üzenet harmatcseppnyit sem erőltetett, a tartalom észrevétlenül, a mesébe ágyazva megy át. Élvezhető, szép történetek, a közepe felé néhány kiemelkedő gyöngyszemmel. Nyafi, a kiscica aki fél egyedül lemászni a létrán és amikor a családja segítségére kell sietnie mégis legyőzi a félelmét és megteszi. Átérezhető ahogy megijed attól, hogy leesik, mégis összeszedi a bátorságát. A másik kedvencem a kavicskirálylány.
Az is szimpatikus benne, hogy kisfiú, kislány és kisállat főhősöket váltogat.
Az öt és fél éves kislánynak nagyon tetszik.
Azért vontam le fél csillagot, mert szívesen láttam volna több képet az oldalakon. De a szöveges tartalom csillagos ötös.