Ormányos ​Hüntyüllér 5 csillagozás

Galántai Csaba: Ormányos Hüntyüllér

Ez a kedves, emberformájú ormányos, és még emberformájúbban lebegő fülű mesehős. Aki nagyon sérülékeny, szeretetre vágyó, tele van megértéssel, és ha nagyon megszorítják, még az is kiderül, hogy bölcs. Semmi világrengető nem történik vele, ha azt nem számítjuk, ami odabent történik a lelkében. Mert ebben a mesesorozatban erről van szó: bizony az a legfontosabb, ami odabent történik. /Lázár Ervin/

CsoSch, Székesfehérvár, 2006
80 oldal · ISBN: 9789630612067 · Illusztrálta: Borsa Kata

chocolate_cake>!
Galántai Csaba: Ormányos Hüntyüllér

Harmadikban bejött az iskolába az ormányos hünytyüllér írója és felolvasott belőle. Másnap megvette nekem az apukám és minden este olvasott belőle egy kicsit. Hihetetlenül szerettem és szerettem volna vigyázni a kihalásban lévő ormányos hünytyüllére. Ez az elefánt hihetetlenül segítőkész és persze őszinte elfánt.Ezért tartottam őt csodálatosnak.

Galántai Csaba: Ormányos Hüntyüllér

Egyszer régen beküldtem egy keresztrejtvény megfejtését – asszem székesfehérvári kiadóé volt az újság – ezt a könyvecskét küldték a sorsolás után. Guszta küllemű, szépek rajzok is, de azt nem értem, hogyan adhatták ki Lázár Ervin ajánlásával. Szerethető ez az emberformájú ormányos? Kicsit. A poénok miatt. „Lampaty.”

csacsiga>!
Galántai Csaba: Ormányos Hüntyüllér

Annyira kellett nevetnem a címén, hogy aztán muszáj volt elolvasni. Csak úgy, saját magamnak, húszas éveimben. Azt hiszem, azok, akiknek szól, nagyon sok mindent nem értenek meg belőle. Vagy csak túl sokat akartam belelátni…

fülcimpa>!

Fülenagy Orrmók és Ormányos Hüntyüllér szegről-végről rokonok voltak. Bár Fülenagy Orrmók mindig nagyon büszke volt arra, hogy ő két „r” betűvel írja az Orrmókot, míg Hüntyüllér csak eggyel az Ormányost. A Hüntyüllér ilyenkor mindig azzal vágott vissza, hogy ő meg két „l” betűvel írja a Hünytüllért, míg Fülenagy Orrmók csak eggyel a Fülenagyot. Így hát egálban voltak.

fülcimpa>!

A múzsák olykor repülnek, de van közöttük olyan is, amelyik a nagyon is a földön jár. Sokféle múzsa létezik. Osztályozhatjuk őket hajszínük alapján, úgymint: szőke, barna, vörös vagy fekete, méreteik alapján; kicsi, nagy vagy átlagos, testsúlyuk szerint pedig létezhet negyven kilogrammos, sőt százhúsz kilogrammos múzsa is. A legfontosabb azonban a csókjuk, amit a homlok közepére mérnek! sokan várnak a múzsára, de nem mindenkit látogat meg. Hallottam egyszer valakitől, aki kereken száz esztendeig várt a múzsára, mindhiába. S mivel nem tudott már tovább élni múzsa nélkül, így hát meghalt. Aztán ismerek olyat is, aki állandóan azzal dicsekszik, hogy „Járt nálam a múzsa! Megint járt nálam a múzsa!” Közben elég ránézni az illetőre, és máris tudod, hogy hazudik. Szóval, a múzsa igencsak válogatós.

27. oldal CSOSCH Kiadó, 2006