Mérgező ​növények és egyéb, emberre veszélyes kerti „károsítók” 2 csillagozás

Galambosi Bertalan – Lévai Judit – Őrsi Attila: Mérgező növények és egyéb, emberre veszélyes kerti „károsítók”

E füzet átolvasása után több olvasóban maradhat némi viszolygó érzés kedvenc virágaival vagy háziállataival, amelyekről kiderült, hogy mérgezést is okozhatnak. A veszély azonban nagyobb, ha annak lehetőségéről még csak nem is tudunk. Csupán egy kórház adata áll rendelkezésünkre: az elmúlt 20 évben a Heim Pál Gyermekkórházban évente 10-15, összesen 521 gyermeket ápoltak növényi mérgezés miatt, és ebben még nincs benne a gombamérgezettek száma! Ne gondolja azonban senki, hogy ha kiteszi a lábát a kertbe, ott csak mérgező, szúrós, tüskés növények meg veszélyes csípésű rovarok találhatók. Célunk e füzettel csupán az, hogy ráirányítsuk a figyelmet azokra a veszélyekre, melyeknek okozói kerti növényeink vagy háziállataink lehetnek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Biofüzetek

Mezőgazdasági / Planétás, Budapest, 1987
48 oldal · ISBN: 9632324269 · Illusztrálta: V. Nagy Enikő

lenne P>!

A fülszöveg és cím alapján sokkal kimerítőbb írást vártam, minimális illusztrációval. De nem teljesült ez az elvárásom. Ráadásul a vége felé kellett volna lennie egy grafikonnak, a gombamérgezések magyarországi előfordulásáról, de nem találtam sehol. A pókokról mindössze öt mondatban szól, viszont hirtelen ott termett két pók, kézzel rajzolt „változata”, miközben a 20 oldalon keresztül tárgyalt növényekről egy kép sincs. Hát miért? Az elégedetlenség gyomorszorító fülledtsége szállott agyamra, úgyhogy végeztem a biofüzetekkel!