Az ​általános és személyiséglélektan alapjai 3 csillagozás

Galambos Katalin: Az általános és személyiséglélektan alapjai Galambos Katalin: Az általános és személyiséglélektan alapjai

Az általános- és személyiséglélektan alapjai című tankönyv tizenkét önálló fejezetből áll. Minden fejezet elején a témával kapcsolatos kérdések kerülnek megfogalmazásra. Javasolom, hogy ezekre még a tananyag elsajátítása előtt próbáljon meg mindenki az eddigi tapasztalatai és ismeretei alapján válaszolni. Ezeket a válaszokat a fejezet befejezése után érdemes összehasonlítani az akkor adott válaszokkal.

Műszaki, Budapest, 2008
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631619577
Műszaki, Budapest, 2006
190 oldal · ISBN: 9631619575
Műszaki, Budapest, 2004
190 oldal · ISBN: 9631619575

Galambos Katalin: Az általános és személyiséglélektan alapjai

Nagyon lassan olvastam, mert ez csak úgy lehet: a tömérdek információ megemésztéséhez idő kell. Ettől függetlenül érdekes, olvasmányos – egy laikusnak (mint például nekem :D), rengeteg újat tud mondani.
Az utolsó fejezet viszont túl szárazra sikerült, az már túlságosan pszichológia, nem is értettem teljesen.

Nilla I>!

Az ábrándozás valahol a tudatos világunk, az álmaink és képzeleteink határán helyezkedik el.

Nilla I>!

A szeretet – és annak a párkapcsolatban megnyilvánuló formája – a szerelem a legintenzívebb emberi érzelem. Írók, költők, filozófusok és pszichológusok próbálkoztak a meghatározásával, de a mai napig nem sikerült egy egységes definíciót megfogalmazniuk.