Így ​futottam anyátokkal 5 csillagozás

Galambos Á. István: Így futottam anyátokkal

Egy ​könyv a sport, a barátság és a szerelem erejéről.

2010: A harmincéves Csaba és Zoli harmadik futótársuk, Feri esküvőjére tartanak a barátnőikkel.
A hórihorgas Zoli sorsdöntő beszédre készül a fogadáson, ami felforgathatja az ifjú pár életét.
Erről Csaba barátja is tud, hiszen ő végig akció közelben volt. A kezdetektől látta, hogyan élesedik a küzdelem Feri és Zoli között.
Először csak a futópályán, aztán a szeretett lány megszerzéséért. Ő pontosan tudja, milyen harcok, fájdalmak és fordulatok vezettek a végeredményhez.
De, mint kiderül, a minden lében kanál Csabát is érhetik meglepetések…

Galambos Á. István

Sokan mondták rólam, hogy „Ádika komp akart lenni, de nem komplett.” 1982.május 8-a óta szennyezem a környezetet vizuálisan. Bár mindent megtettem ennek elkerüléséért. 15 évig futottam versenyszerűen, aztán már „csak” hobbiból. Legalább tízszer képzeltem, hogy kijutok az Olimpiára, de rájöttem, túl nagy sztár vagyok ehhez,… (tovább)

Columb, Budapest, 2019

KNW I>!
Galambos Á. István: Így futottam anyátokkal

Nagyon szeretem ezt a könyvet, mert olyan igazi. Már az első verzió olvasásánál éreztem, hogy megvan benne az a plusz, ami miatt érdemes beleölni az energiát, és a végeredmény igazolja ezt.
Kincs az, amikor egy férfi képes érzelmekről és szerelemről írni, mert képes ezek megfigyelésére. Szívhez szorító fejlődésregény ez, melyben mellesleg futnak.

Gabye>!
Galambos Á. István: Így futottam anyátokkal

Könnyen, gyorsan olvasható, igazi kis limonádé, némi futással, versengéssel fűszerezve. Azt mondjuk nem mindig értettem hogy ezek hárman hogy legjobb barátok, mikor néha meglehetősen sértőek egymással, vagy épp lesajnálók, emiatt nekem kicsit sántított a szép kerek történet, de ettől ez még szórakoztató.

Galambos Á. István: Így futottam anyátokkal

Felüdülés ilyen remek könyvvel indítani a 2020-as évet, mint Galambos Á. István: Így futottam anyátokkal című regénye. A könnyed stílus és a humor ellenére ez könyv tele van komoly érzelmekkel, és valós emberi problémákkal.
Ajánlom ezt a könyvet nem csak sportembereknek, hanem azoknak is, akiknek szükségük van egy kis motivációra az életben. Ajánlom továbbá azoknak, akik szeretik ha egy könyvnek mondanivalója is van amellett, hogy szórakoztató.
Bővebben az olvasshazait.hu oldalamon olvashatsz róla:

Columb KU>!

Ha bármit kérek tőled, próbáld megcsinálni. Nem érdekel, ha nem sikerül. De ha neki sem veselkedsz, akkor jobb, ha abbahagyod az egészet. Az a minimum, hogy megpróbálod.

Demencze_Ilona_blogger P>!

– Te, figyelj, papa – szólt hozzám Laci –, ha történetesen megnyernéd a versenyt, mennyi pénzt kapnál? – kérdezte, miközben értelmesnek tűnő ábrázatot próbált felvenni.
– Semennyit – mondtam.
– Ebben nem a pénz a lényeg – szólt bele Zoli.
– Akkor mi?
– A siker, a dicsőség, hogy te vagy a bajnok. Hogy teljesíteni tudtad, amit elterveztél, mert megdolgoztál valamiért, ami fontos neked, és ha el is buknál, attól még sztárnak érezheted magad, mert a beletett munkával mindig erősebb és több leszel – mondta Zoli.

Demencze_Ilona_blogger P>!

Zoli közben narancslevet töltött magának.
– Látom, szeretsz kirúgni a hámból – mondta Rita a fiú poharára mutatva.
– Ha nagyon bevadulok, kajszibarackot iszom!

Demencze_Ilona_blogger P>!

Előredőlve estem a célba.
Odabotorkáltam a fűhöz és összerogytam. Másodpercekig csak a szívverésemet meg a sípoló légzésemet hallottam, a szememet képtelen voltam kinyitni. Amikor kissé megnyugodtam, feltűnt, hogy valaki sír.
Biztos Zolika az – gondoltam. Sosem bírt veszíteni.
Kinyitottam a szemem. Feri pityergett.

Demencze_Ilona_blogger P>!

– Azért a selejtes toronyért mégse lehet oda – mondta Feri.
– Mármint értem? – szólalt meg ekkor Zoli az ajtóból. Megállt az idő.

Demencze_Ilona_blogger P>!

– Kérsz valami reggelit? – kérdezte Zoli a lányt.
– Nem is tudom – nézett körbe Bea. – Egy kávé jólesne, tejjel, cukorral, meg néhány szelet kalács.
– Kettő, három?
– Legyen inkább öt.
– Az lett volna a következő tippem, csinálom máris – mosolygott Zoli.

Demencze_Ilona_blogger P>!

– Egy ideje rájöttem, hogy a lányok másként működnek, másként gondolkodnak.
– Erre csak most döbbentél rá? – kérdeztem röhögve.
– Kigúnyolhatsz, de ez az igazság.Egész életemben udvarias voltam a csajokkal, előre engedtem őket az ajtóban, odafigyeltem rájuk, meghallgattam a problémáikat, lelki bajaikat, és mit értem el vele? Semmit. Amikor leírták a tökéletes pasit, mintha engem festettek volna le, de járni nem akartak velem. Mindenki jó barátnak nézett, azt csókolom.