Helytelen 2 csillagozás

Falsches Leben
Gál Virág: Helytelen

Senki nem tudhatja igazán, milyen menekülni a saját hazájából, ameddig át nem éli. Az alig tizenkilenc éves Conrad most mégis szökésre adja a fejét, miután a nézetei mellett való kiállás a bátyja életét követelte. A fiatal férfi maga mögött hagyja a családját, a barátait, és az eddigi életét, de valami elől nem lehet menekülni: a múlt bárhol utol tudja érni.

Magyarországon lel menedéket egy száz évvel ezelőtti rokonságnak köszönhetően, és úgy tűnik, teljesen új életet tud kezdeni idegen emberek között, idegen nyelvterületen. Ám miután Conrad megküzd a saját lelkiismeretével, és a szomszéd lány bizalmatlanságával, úgy tűnik, a múlt visszarántja, s nem ereszti.

Vajon a sorozatos tragédia után nem teljesen helytelen az élet, amit nekik szántak?

Smashwords, Budapest, 2021

Gál Virág: Helytelen

Gál Virág: Helytelen Falsches Leben

Egy fiúról szól a történet, aki egy döntés miatt kénytelen otthagyni az otthonát, Németországot. Egy olyan dolog miatt kell ezt tennie, ami mellett teljes vállszélességgel kiáll. Magyarországra utazik, méghozzá Budapestre. Egy távoli rokonhoz, akik szinte már nem is rokonai. Olvashatunk Conrad múltjáról, jelenéről, jövőjéről, illetve Katalinról is.

A történetben fontos helyet kap a család, emellett az írónő felhívja a figyelmet a rasszizmusra, elutasításra. (cigányok, nácik, németek) Ha elolvassátok, érteni fogjátok. Illetve rávilágít hazánkban zajló dolgokra, (politikai és etnikai) nagyon jól láttatja a magyar mentalitást. Tisztelet a kivételnek! Mert kivételek mindig vannak. Itt gondolok arra, hogy ha valakit támadás ér, akkor sokan csak állnak és nem tesznek semmit. Ez itt is megjelenik.

Egyszerre szomorú és boldog befejezéssel. Csak ajánlani tudom mindenkinek! Tanulságos és érzelemdús, tele fontos mondanivalóval.

SzemreValó_könyvek>!

– Nem ítéllek el. Szerintem úgy vagy tökéletes, ahogy vagy…

SzemreValó_könyvek>!

Az ember nem értheti, mit jelent menekülni, úgy istenigazából menekülni, ameddig rá nem kényszerül.

SzemreValó_könyvek>!

– Az erőszakra az erőszak az egyetlen válasz.

SzemreValó_könyvek>!

Kicsit lehangoló volt a tudat, hogy az egész élete, ez az alig tizenkilenc év belefért egy egyszerű sporttáskába.

SzemreValó_könyvek>!

Türelmetlen volt és paranoiás, de senki nem állíthatta, hogy alaptalanul.

SzemreValó_könyvek>!

– Hagyd, úgyis meg fog halni, inkább mentsd magad!

SzemreValó_könyvek>!

– Két évvel volt idősebb nálam. Mindent, amit iskolán kívül tanultam, ő tanította…

SzemreValó_könyvek>!

Minden alkalommal, mikor hangosan dörrent az ég, ő összerezzent, és szorosabban fonta a takarót maga köré.