A ​csepptől az óceánig 9 csillagozás

Gál Pál: A csepptől az óceánig Gál Pál: A csepptől az óceánig

Nyughatatlanul járja a világot, miközben ezerszer átváltozik, mint a mesék varázslója.
Csodálatos anyag a víz. Nélküle nincs élet. Hatalmas ereje kemény sziklákat tör össze, köveket zúz porrá, óriási gépeket mozgat, kincseit bányásszák a tengerek mélyén. A tudósok, ha kell felhozzák a föld alól, és mesterségesen esőt fakasztanak. De ők sem oldhatnak meg mindent. Valamennyiünknek vigyáznunk kell vizeinkre, tisztaságukra, óvnunk kell az éltető folyadékot, hogy mindig mindenkinek legyen belőle elegendő. Erről szól a könyv, melyet Gaal Domokos rajzai tesznek még érdekesebbé.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bölcs Bagoly Móra

Móra, Budapest, 1980
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631121984 · Illusztrálta: Gaal Domokos
Móra, Budapest, 1965
36 oldal · Illusztrálta: K. Bócz István

Gáborr_Nagy>!
Gál Pál: A csepptől az óceánig

Egy kicsit hiányérzetem volt, nagyon kevés a biológiai rész a könyvben, de hát minden nem férhet bele. Nagy része a víz fizikai tulajdonságaival foglalkozik, és az energiatermelésben betöltött (lehetséges) szerepéről szól. Vannak olyan részei is, amiket még tervként ír le a szerző, és szerintem azóta sem valósult meg (óriás tenger alatti porszívó, jéghegyek vontatása).

Gelso>!
Gál Pál: A csepptől az óceánig

a víz világnapja alkalmából ma (03.22.) befejeztük az olvasását; a könyv első fele egy 6-7 évesnek még nehezen érthető, de a másik fele igazi csemege ismeretbővítésre, „horizont tágításra”
nekem tetszett

2014.03.20-22.
most is a Víz világnapja alkalmából olvastuk, de megdöbbentem, hogy milyen szakszavakat használ a könyv – bár igaz, hogy a turbina helyett én sem tudtam volna jobbat kitalálni, a kazán helyett alkalmazott óriásfazék-ot viszont ugyanúgy idegennek találtam.
Tetszett most is, azt hiszem, valahányszot olvasom fel a gyerekeknek, mindig fedezünk fel benne új tartalmat – most a legérdekesebbnek az Esőcsinlálás rész tűnt, amely során alkalmazott jégelhárító rakéták – a könyv azt írja – bizony itt is vannak ill. talán mostmár csak voltak Magyarországon is, Baranya megyében. A gyakori jégesők ellen használják, a nagy jégszemekkel teli felhőkre kilövik a rakétákat, ott azok felrobbannak, egészen apró darabokra törik szét a nagy jégszemeket, amelyek aztán amikor már lefelé hullanak, könnyen elolvadnak az alacsonyabban levő meleg levegőben, és esőcseppekként esnek a földre, nem okonak kárt sem, mint a jégeső…

Gáborr_Nagy>!

Az ember hatvanéves koráig 70-80 ezer liter vizet iszik meg.