Zinka ​és Simafül varázslatos kalandjai (Zinka) 17 csillagozás

Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Zinka kissé szétszórt, és a kapucnija alatt rendszerint kócos, de a szíve aranyból van, és szeretettel fordul a világ felé. Magabiztos, jószívű kislány, aki nem fél semmitől, mert bűvös ruhadarab van a birtokában. Az anyukájától kapott varázskabátot mindig magán viseli, mert az mágikus erővel bír, és megvédi őt a bajban.
Legjobb barátja Simafül, a rövidlábú, hurkatestű kutyakeverék. A világ legsimább füle az övé, ráadásul nem mindennapi csodákra képes. Simafül csak Gumiborz társaságában képes elaludni, és többnyire kedvenc csemegéjéről, a rózsaképű galagonyáról álmodik.
A két barát egy napon született, és azóta egy percre sem váltak el egymástól.
Zinka és Simafül együtt fedezik fel a világot, miközben mesés utazásaik során a képzelet és a valóság határán kalandoznak.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Bookline Könyvek, Budapest, 2013

Citrompor>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Karácsonyi ajándékba kapta egy ötéves kislány tőlünk. Ajándékozás előtti ún. ellenőrző olvasást tartottam. Az illusztrációk nagyon bájosak, tetszett a színvilág, az egyszerű, de megkapó formák alkalmazása. Jó lapozgatni, igazán kislányos könyv.
A három történet már kevésbé nyerte el a tetszésemet, valahogy vázlatos és kidolgozatlan hatást kelt, nem egyszer hiányos vagy logikátlan a történetvezetés, pedig az alapötletek nem rosszak, ld. kalandos túra eltévedéssel, jótékonykodás, barátok és elesettek (bicebóca kiskutya) megsegítése. Miután már olvastam Áfonykát, ezek a rövidke kis epizódok Zinka és Simafül életéből harmatosnak tűnnek.
Az ajándékot feldobja a mellé csomagolt hűtőmágnes szett, amiből a szereplők kivághatók. Jó ötlet, aranyos kis kiegészítő, ami talán interaktívabbá teheti a mesét, ha a célközönség hajlandóságot mutat a történetek továbbfűzésére. Remélem, hogy így lesz. :)

meseanyu P>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Gyönyörű könyvecske, a papír, a színek, a minden apró részletre kiterjedő dizájn, nagyon az én stílusom. A mesék meg olyan kis egyszerűek, én is olvastam már persze ennél magasröptűbbeket, szebben fogalmazottakat, még az ovis korosztálynak szánt kategóriában is, de emellett aranyos, jó üzenetű történetek, szerethető az egész úgy összességében.

Jeffi P>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Szintén, valahol láttam, valahol megtetszett, valamikor azt gondoltam, ennek a gyerekek is örülnének…és végül meglett a könyvtárnak. Akár segédkeztem ebbe, akár nem, azt kell mondanom megérte. Rövid kis mesék, szerintem roppant egyszerű, de szép illusztrációkkal. Kis elrugaszkodás a valóságtól, kis barátság, szeretet, és összetartozás, ajándékozás és hasonlók. Szerintem eszméletlen szépek a történetek is és a könyv kivitelezése is :)

Juci P>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Retrósra komponált, vizuálisan nagyon guszta mesekönyv. Három történet van benne, nagy varázslatra ne számítsatok, de kedves (még ha az én ízlésemnek kicsit mézesmázos is volt néha). A gondoskodás és szeretet témára van kihegyezve, picit talán túl direkten. Az ovis korosztálynak való.

dianna76 P>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

A mesekönyv e hónap első napján múlt két éve, hogy a polcon várakozik. Épp ideje volt elolvasni! Nem tudom túl szigorúan értékelni. Mert ez a mesekönyv kicsiknek szól, és ezek a kevés szöveget tartalmazó történetek nekik épp elegek. Nekem viszont kicsit kevés volt ahhoz, hogy úgy érezzem, újra elő kell majd vennem. A mesékben benne van a barátság, az empátia, a másokon való segítség, s ez jó! Az illusztrációk nagyon tetszettek. Olyanok, ha az ember a szöveget nem nézi, csak a képeket, simán bele lehet szeretni a könyvbe. A mellékelt hűtőmágnes eddig egészben díszelgett a hűtőn. Így a könyv elolvasását követően sort kerítettem a felkaszabolására. Valaki elárulná, hogy miért nem darabonként, kiszabva adták a könyv mellé? Az apró vacakokat, a nehezebb helyeket nem volt túl egyszerű szépen körbenyírni. A gyümölcsök, szendvics, és virágok helyett jobban örültem volna Samunak.

Bookline Könyvek, Budapest, 2013
Pixelhiba>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Még, még, még, mert én imádtam Zinkát és Simafült, de a többi szereplő is remekül kitalált figurák és az illusztrációk, óóó, csillagos ötös.

moncsicsi83>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Meglepően kellemes csalódás volt. Még anno nyertem, gondoltam majd később ha nagyobbak lesznek a gyerekek elolvasom. Nem számítottam valami nagy durranásra. Ehelyett kellemesen csalódtam. Az illusztrációk nagyon tetszettek a srácoknak, szerintem is helyén vannak, a történetek is aranyosak. Ami csalódás volt, hogy kevéske, csupán 3 rövid történet volt benne. Lehetett volna több történetet is bele rakni.

Sicc>!
Gál László – Hitka Viktória: Zinka és Simafül varázslatos kalandjai

Nagyon szép kivitelezésű könyv, és nagyon aranyosak a nevek. Körülbelül ennyi tetszett benne. A szándékot értékelem, mert tényleg a szeretet és a barátság a mesék fő mozgatórugója, de valamiért nem igazán lopták be magukat a szívembe.