Fiesta 2 csillagozás

Spanyolok és ünnepeik
Gajdos Zsuzsanna – Száraz Miklós György (szerk.): Fiesta

Spanyolországban nincs hétköznap. Mondjuk inkább így: Spanyolországban a hétköznap is ünnep. A spanyol ember mindig ünnepel. A kötet a mozgalmas, színes, hagyományaihoz hűen ragaszkodó, folytonosan ünneplő Spanyolországot mutatja be. Úgy, ahogyan azt ma is láthatjuk, és ahogyan száz évvel ezelőtt ott járt íróink, újságíróink, utazóink látták.

Kortárs, Budapest, 2007

Gajdos Zsuzsanna – Száraz Miklós György (szerk.): Fiesta

A bikaviadalos rész kevésbé tetszett, mert nem értek egyet a bikaviadalokkal, kár, hogy pont ez a rész van a végén, de összességében egy nagyon jó könyv, bár hiányoltam a 21. századi véleményeket.

Pistacchio

A spanyol értelmesebbnek látszik, mint amilyen. A francia értelmesebb, mint amilyennek látszik. Az olasz értelmesnek látszik, és az is. A német nem látszik értelmesnek, és nem is az.

molke P

Megtanulhatnának valamit e rongált kövektől. Azt, hogy a romok maradandóbbak, a sírok tartósabbak, mint a világnézetek, melyek miatt romokká váltak.

32. oldal, Lehorgasztott fejek

Pistacchio

Nem tehetek róla, nagy szomorúsággal gondoltam ekkor Pestre, istenem, mekkora különbség van köztünk sok dologban, itt ezek az emberek, akik vidám barátsággal fogadtak nyomorúságos körükben, valóságos szeretettel üdvözöltek minket, ismeretleneket, és eszembe jutott, hogy egyszer Pesten, amikor valamelyik bálból reggel felé frakkban bandukoltam haza gyalogosan, egy éjjeli munkás utánam káromkodott.