Marica ​grófnő 3 csillagozás

Kálmán Imre operettje
Gajdó Tamás: Marica grófnő

Kedves ​jelenlegi és jövendőbeli Operettrajongók!
Fontosnak tartom ezt a sorozatot, melybe úgy válogattuk a budapesti és bécsi operett halhatatlan, a műfaj diadalútját meghatározó darabjait, hogy a Magyarországon legnépszerűbb művek szerezzenek örömet Önöknek!
Az operett a zenés műfaj különleges csodája. Fülbemászó zenei nyelven mesél az őrült szerelemről és annak akadályairól. Álomvilágba ringat, ugyanakkor elgondolkodtat. Ezeknek a meséknek ugyanis erkölcseinkben és vágyainkban ősi gyökereik vannak.
Jó kedvvel és szeretettel ajánlom tehát ezt a sorozatot olvasóknak és hallgatóknak egyaránt! Úgy vélem, különleges szemekből összeállított, nagyon értékes, szórakoztató és esztétikai gyönyörűséget hordozó gyöngysor ez operettfüzér, az ezredforduló után válogatva. – Kerényi Miklós Gábor – KERO, A Budapesti Operettszínház igazgatója

A CD-ken a bécsi és magyar operettek legismertebb dallamai hallhatók. 55-65 percnyi műsoridő lemezenként.
A kötetekben a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Híres Operettek Kossuth

Kossuth, Budapest, 2013

jehuka P>!

Úristen!!! Boncsér Gergőnek micsoda hangja van <3
De hát ezt tudtam előre, igazából ezért vettem meg ezt a kis kiadványt. Sosem gondoltam volna, hogy valaha is megkedvelek egy operettet, de miután tavasszal és most augusztusban is volt szerencsém közreműködőként (a kórus tagjaként) részt venni egy az alapokhoz visszanyúló Marica grófnő produkcióban, bekövetkezett az elképzelhetetlen.
A CD tartalmazza az operett legfontosabb dalait (bár a Shimmy shimmy-t azért hiányoltam).
Maga a könyvecske nem nagy szám, legfeljebb igazi rajongóknak vagy a darab iránt kifejezetten érdeklődőknek ajánlom. Tartalmaz információt Kálmán Imre életéről, szakmai útjáról, a Marica grófnő főbb szereposztásairól, a történetről és annak változásairól valamint a közreműködő művészekről.

AnitaZoé P>!

Gajdó Tamás: Marica grófnő Kálmán Imre operettje

Örülök, hogy beszereztem a Kossuth kiadó 20 részes operett sorozatát, mert megismertem ismert darabok és zeneszerzők hátterét, élettörténetét, illetve olyan operettekbe is elkalauzolt, amit eddig nem ismertem. Ez is egy olyan, aminek a címét hallottam, de nem tudtam miről szól. Megnézném, ha úgy adódna.

Nikolett_Varga_5>!

Gajdó Tamás: Marica grófnő Kálmán Imre operettje

Januárban volt szerencsém látni a felújított változatot, Fischl Mónika és Dolhai Attila közreműködésével és te jó ég, az Isten is egymásnak teremtette őket(a színpadon persze). A látvány és a jelmezek is pazarak voltak, szóval érdemes megnéznie annak aki a színház fele jár :)