Árnyék ​és láng (A Felvirágzó Birodalmak 4.) 1 csillagozás

Gail Z. Martin: Árnyék és láng

Blaine McFaddennek és szövetségeseinek sikerült ismét a halandók uralma alá kényszeríteniük a mágiát és nekilátnak, hogy helyreállítsák a rendet a sokat szenvedett donderathi királyságban. Új veszélyek gyülekeznek és régi ellenségek készülnek a végső leszámolására. Külhoni hódítók, egy legendás sötét mágus és bosszúra éhes halhatatlanok csapnak össze Blaine leharcolt erőivel a kontinens feletti uralomért, és egyedül McFadden megviselt seregén áll, hogy a királyság feltámad-e hamvaiból vagy elmerül a tomboló sötétségben.

Gail Z. Martin, az egyik legizgalmasabb fantasy kalandregényíró tollából érkezik az epikus Felvirágzó Birodalmak ciklus negyedik, egyben utolsó regénye.

ÜTÖTT A VÉGSŐ ÓRA!

Eredeti cím: Shadow and Flame

Delta Vision, Budapest, 2020
710 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633953037 · Fordította: Rusvai Mónika

Vác_nembéli_István_fia_istván
Gail Z. Martin: Árnyék és láng

A sorozat záró kötete olyan lett amire vártam, elérkezett a végső csata a kvázi jók nagyjából körülbelül jók és a másik oldal között. Mert ahogy az lenni szokott mindenki a saját túlélésért harcol ki igy ki úgy. Alkalmi szövetségek jönnek létre, és lehet, hogy pont onnan jön segítség ahonnan nem várod.
A szereplőket én továbbra is kedvelem mind a két oldalon voltak jól megírt, jól kitalált „hősök”.
A regény hossza ne ijesszen el senkit, nincs benne üres járat, az események gyorsan folynak nincs megállás egy pillanatra sem.