A ​hamu zsarnoksága (A Felvirágzó Birodalmak 2.) 12 csillagozás

Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

Blaine McFadden hat hosszú évet átvészelt a brutális velanti börtönkolóniában, ahova gyilkosságért száműzték. A háború porig rombolta hazáját, Donderathot, és elpusztította a Felvirágzó Birodalmak mindennapjait segítő mágiát. Most Blaine egy csapat száműzött barátja kíséretében visszatér abba a kietlen pusztaságba, ahol a zabolázatlan mágia viharai szabadon dúlnak, és elképzelhetetlen szörnyetegek járnak-kelnek.

De még ez a káosz sem töri meg bennük a hitet, hogy a mágia újjáélesztésével feltámaszthatják a korábbi birodalmakat. Ennek a kulcsa viszont egy ősi, veszélyes szertartás, és egy maréknyi eltűnt túlélő felkutatása. MacFadden egyetlen reményét csupán kis létszámú, elkeseredett, sebtében összeszedett seregébe vetheti. Együtt, összefogva kell kitartaniuk a végsőkig, abban a tudatban, hogy amennyiben kudarcot vallanak, a Felvirágzó Birodalmak civilizációja is velük pusztul.

ÉLJ GYÁVÁN vagy HALJ MEG HŐSKÉNT!

Eredeti megjelenés éve: 2014

Delta Vision, Budapest, 2016
710 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633951514 · Fordította: Farkas Veronika
Delta Vision, Budapest, 2016
712 oldal · ISBN: 9789633950197 · Fordította: Farkas Veronika

Mrs_Curran_Lennart P>!
Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

Fél csillag levonás a terjedelemért. Az írónő imádja elnyújtani a történetet. Szerencsére most sokkal több akciót kaptunk, mint az első részben. A sztori ott folytatódik, ahol az előző rész véget ért. Blaine és barátai visszatérve az elpusztult királyságba, rájönnek, hogy az ifjú lord az egyetlen esély a mágia megzabolázására. Szükség van azonban még bizonyos kellékekre és egy biztos helyre is. Küldetésüket nehezíti a Reese nevű thaliste (vámpír) nagyúr serege, akikkel hol harcolnak, hol menekülnek előlük. Közben új szövetségeseket és barátokat is találnak és egyre közelebb jutnak a megoldáshoz. A goodreadsen megkukkolva láttam, hogy a sorozat négy részes és részről részre egyre izgalmasabb. Remélem a DV kiadó végigviszi a kiadást, mert ez a rész igazán kellemes meglepetést okozott.

NewL P>!
Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

Ez a történet olyan, mint egy meleg, elnyűtt, konfekciós kabát. Terjedelmes, ismerős, beburkol és egy kicsit elringat.
Az írónő nagyon jól ír, a történet könnyen olvasható, egy pindurmütyüt hosszú, és ezért pár helyen leül a történet, de összességében izgalmasabb lett, mint az előző kötet. Itt már jobban el van magyarázva, miért fontos, hogy a mágia (mármint a világ mágiája) meg legyen szelídítve, és nemcsak az a szerepe, hogy könnyebbé tegye az életet. A könyv persze elég sok kliséből építkezik (és olyan sok észt nem kíván, hogy kitaláld a cselekmény merre fog tartani), de ezek jól vannak összerakva, a szereplők egyre szimpatikusabbak, és a gonosz szerepe, kicsit hangsúlyosabb lett, bár azért jobban is ki lehetnének dolgozva, nem igazán játszanak túl erős szerepet az eseményekben.
Várom a befejező köteteket, mert ugyan nem egy világmegváltó történet, de szórakoztató a maga módján, és azért csak kíváncsi vagyok arra, mi is lesz a vége.

Nuwiel P>!
Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

A hamu zsarnokságában az író ismét az egyszer már jól bevált receptet alkalmazza: végy egy jó alapötletet, öntsd nyakon egy jó adag hangulattal, adj hozzá pár sablonból kivágott karaktert, és kész is a könyv. Szépen felépítette a világot az első részben, az új elemek a másodikban tökéletesen passzolnak a régiekhez, leginkább ez viszi el a hátán A hamu zsarnokságát (is).

Ügyesen adagolja a szerző a rejtélyeket, a világ történelmének részleteit, nem érződik úgy számomra, hogy a kényelmesebb megoldás érdekében ránt elő dolgokat, mégis, túlságosan kiszámíthatóak a történések. Ahogy Connor is mondja, kezd kissé unalmassá válni, hogy főhőseink folyamatosan halálosabbnál halálosabb helyzetekbe kerülnek vagy az ellenség machinációi, vagy a vadmágia elszabadulása folytán, de mindig megússzák nem végleges sérülésekkel. Ha meg is hal valaki, akkor az abszolút súlytalan szereplő, akinek hiába volt neve, valamilyen háttere, nem érezni a hiányát. A befejezésen sem lepődtem meg, egy kisebb összegben mernék fogadni arra is, hogy mi lesz a folytatásban.

Kellemes olvasmány volt a ház teraszán üldögélve, a Balatonnal a háttérben, csak úgy repültek az oldalak, de nem ez lesz 2016 legjobb fantasyje.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

jobb lett mint az első kötet ,de még mindig hosszú ,általában nem zavar ,de itt sok felesleges oldal ,még egy akadály ,felesleges bonyodalom ,túl van sajnos írva 500 oldal elég lett volna ,így pörgősebb lett volna .
a szereplők a Blaine Mcfadden kis csapatát még mindig kedvelem .ők sokat javítanak a regényem .
a gonosz oldal teljesen súlytalan nehéz őket komolyan venni.Kicsit izgalmasabb lenne ha Martin vonalat követnék benne ,aki el olvassa érteni fogja mire gondolok, ha van egy vámpírod nem kell félned ,nem kell féltened a barátaidat ..

Siriane P>!
Gail Z. Martin: A hamu zsarnoksága

Még mindig tartom a véleményem, hogy ez egy jól megírt sorozat. Az előző kötethez képest hullámzóbb volt az összkép, néhol unalmasabbnak éreztem, viszont az információadagolás és a nyomozás is sokkal jobb, ebből a szempontból jobban élveztem a könyvet: míg az első kötetben csak felvázoltunk egy célt, itt már haladunk is felé. Persze, itt is voltak elemek, amiket már ismerünk innen-onnan, a végcél előtti „akadálypálya” több eleme ilyen, a gondolatok közé hintett térkép pedig, bár eleinte érdekes ötlet, egy idő után túl kézenfekvő megoldás mindenre, így néhol túlságosan leegyszerűsíti a történetet spoiler.
Mindazonáltal tetszett a lezárás, bár innentől lesz nehezebb dolga az írónőnek spoiler

A Felvirágzó Birodalmak sorozat · Összehasonlítás