Értékelések 92

JoPiTi>!
Gail Carriger: Időtlen

Kicsit fáj a szívem, hogy Alexia, Conall Maccon, Lord Akeldama, Biffy és Lyall professzor történetet itt véget ért. Olvastam volna még róluk szívesen. A könyv végére nagy kedvencem lett Biffy és Prudence. Talán csak akkor lehetett volna jobb a történet, ha Lord Akeldama többet szerepelt volna. Ivy-nak jót tett az anyaság és már sokkal kevésbé idegesítő karakter, mint amilyen eleinte volt. Ez a történet jó kis lezárása lett a sorozatnak.

linokumiko>!
Gail Carriger: Időtlen

Fordulatos lezárása lett a sorozatnak. Erre végképp nem számítottam. :)
Az írónő végig hozta a megszokott, humoros stílusát. Ebben a részben sem volt hiány izgalomból és talányokból. Kellőképpen kikapcsolt és szórakoztatott. A cselekmény lendületes, nem laposodik el. A sorozat egyik remek tulajdonsága, hogy a vámpíros-vérfarkasos témát egészen új, friss nézőpontból mutatja be és, ami még hozzátesz, hogy egy teljesen más korba helyezi a történetet.
Ivyt kifejezetten megkedveltem a végére. Sajnáltam, hogy Lord Akeldamából ebben a részben ismét keveset kapunk. Alexia és Conall hozza a formáját. Prudence elég fura gyerek, de gondolom az ő esetében ez így normális. Flooteban csalódtam kissé, bár valahol megértem. Biffy és Lyall nagyon cukik lettel és örültem, hogy Biffy úgy, ahogy megtalálta a helyét a farkasok közt, ráadásul nem is akárhogy. Az, hogy Lyall titak kiderült, pedig várható volt, ahogy Lord Maccon reakciója is.
Egyiptom pedig számomra mindig is titokzatos hely volt, ahol bármi varázslatos megeshet, ezért kifejezetten tetszett, hogy itt játszódott a történet.
Összességében jó kis sorozat ez. Pont eléggé csavaros, pont eléggé izgalmas, de semmi túlzás. :)

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634577430 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
nana1 P>!
Gail Carriger: Időtlen

Az utolsó kötet is pont olyan futyuli volt, mint az első. Mindenki pont olyan idétlen, szeleburdi, gonoszkodó, stb. És ezt is jó volt olvasni, de pont elég volt belőle ez az öt kötet. Tetszettek a viktoriánus korba egyáltalán oda nem illő technikai felszerelések.

Criala P>!
Gail Carriger: Időtlen

Váratlan és döbbenetes befejezés! Itt aztán jó sok minden történt, kicsit sem hagytak unatkozni! :D Nagyon-nagyon tetszett ez a rész és úgy érzem, hogy méltó lezárást kaptam. :) ❤❤

Imádtam az írónő stílusát, az érdekes fogalmazását és a humorát!
Alexia-t nagyon kedveltem már az elejétől és a pontos leírásnak hála teljesen át tudtam érezni a különcségéből/származásából adódó kirekesztettségét. Akadtak részek ebben a könyvben (is), ahol én is magamba folytottam a levegőtspoiler

Ivy-vel időnként voltak fenntartásaim, de általában remekül szórakoztam rajta, ebben az utolsó kötetben pedig sírva nevettem! :D Érdekes és mókás választás volt az ő történetének a lezárása. Szegény vámpírok… xD

Prudence karaktere fergetegesre sikeredett, minden róla szóló résznél vigyorogva faltam a sorokat és csóváltam a fejemet, a többieket sajnálva. :D

Örültem, hogy Biffy központibb szerepet kapott és végre megtalálta a helyét, nem is akárhogyan! :) ❤

Remek utazásban lehetett részem az írónőnek, a szórakoztató és érdekes karaktereinek és a barátnőmnek hála, aki ezt a sorozatot a figyelmembe ajánlotta. Köszönöm @ncsn87!! ❤❤