Tánc ​a vulkán tetején (Rex felügyelő) 8 csillagozás

Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Moser felügyelő és négylábú kollégája. Rex ismét akcióba lendül. Ezúttal egy agyafúrt bűnöző radioaktív plutóniummal teli táskával meg egy csapat balettnövendék túszul ejtésével tartja izgalomban a bécsi rendőrséget. A fenyegető katasztrófát csak egy csoda háríthatja el. Egy csoda – vagy Rex…

Bastei Budapest, Budapest, 1998
140 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632962117 · Fordította: Komáromy Rudolf

Richard Moser

Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Imádom a sorozatot, ezért nem véletlen, hogy könyvben is imádom. Nem egyszer láttam tv-ben ezt részt, így feltűnt az a pár apró részlet, ami más volt, persze megértem, miért kell bele. Megbocsátok ezért, már csak maga a könyv miatt is. Tetszett, hogy megismerhettük Rex gondolatait is, ami a képernyő előtt ülve nem lehetséges. Plusz így valamivel tartalmasabb is a sztori, ez egyértelmű. 5 csillagot neki!

altagi P>!
Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Tévében biztos vicces és izgalmas volt. :) Olvasni annyira nem volt jó, engem folyton megakasztott, hogy Rex belső monológjai mennyire nem hitelesek, mert nem úgy gondolkodik, mint egy kutya…

Joxer>!
Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Az író ebben a történetben a tuti receptet alkalmazta: ha gyerek(ek) és kutya van benne, akkor az garantált siker.
Ebben a könyvben a lényeg a bűnügyen volt, Moser magánélete szóba sem került, és Rex gondolataiból is az eddigi könyvek közül ebben szerepelt a legkevesebb.
A bűnöző itt gyerekeket ejtett túszul, amit én kihagytam volna a történetből, ezért és a korábbiakban megszokott Rex gondolatok szűkösségéért nem kapta meg tőlem a maximumot.

GergelyBerni P>!
Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Előre közlöm, hogy elfogult vagyok, mert imádom Rexet (mindegy, hogy könyv vagy sorozat), és a férjemet is sikerült megfertőznöm. :) Ez a második kötet, amit olvastam, de azt hiszem megkeresem a többit is.
Könnyed volt, humoros. Krimi, de még se tocsog a vérben. Ezt a könyvet a krimirajongó gyerekeknek is oda lehet adni.
Tök jó, hogy Rex szemszögéből is láthatjuk az eseményeket.
A könyvből végre az is kiderült, hogy Richard két kollégájának is van keresztneve. ;)

Gaby Schuster: Tánc a vulkán tetején

Ez a rész is nagyon szuperül meg lett írva, s nem érezni rajta, hogy ez más tollából származik.

kemiviki>!

Rex halkan vinnyog. Kelj már föl! Ki az ágyból, te világ lustája! Itt vesztegeted a drága időt, mikor hasadra süt a nap.
A „világ lustája” halottnak tetteti magát, eszében sincs négy lábon járó lelkiismeretére hallgatni.

5. oldal, 1.fejezet - A telefon elnémul

Kapcsolódó szócikkek: Rex · Richard Moser
Reader_RexFan>!

Elhever a főnök mellett, és csalódottan körbepillant. Széklábak, asztallábak, szekrénylábak, nyomozólábak. Álmosító látvány.

27. oldal, 3. fejezet - Cipőlopás és emberölés

Reader_RexFan>!

– Alighanem megháborodtam – véli teli szájjal Stockinger.
– Annyi baj legyen! – Vigyorog Höllerer. – Épeszű bécsi rendőrrel Dunát lehetne rekeszteni.

139. oldal, 13. fejezet - Ami sok, az sok!

Reader_RexFan>!

– Minden rendben, nem kell félni… – vigasztal Höllerer is egy kicsi lányt, aki könnyáztatta arccal néz fel rá, mint aki még mindig nem képes felfogni, honnét keveredett ide ez a kedves, pocakos bácsi, aki olyan jóindulatúan mosolyog rá.

128. oldal, 12. fejezet - Egy fantom a semmiből

kemiviki>!

Richard még sohasem járt balettiskolában. Azon a környéken, ahol felnőtt, nem akadt efféle műintézet, táncolni legfeljebb a táskarádió muzsikájára lehetett.

46. oldal, 4. fejezet - Egy ártatlan áldozat

Kapcsolódó szócikkek: Richard Moser
Reader_RexFan>!

Logikus, nyüszít Rex. Ha Stocki is látna, akkor minek az egész bújócskázás? Akkor egyszerűen csak megijedne, és az már a könyökömön jön ki. Az unalomig ismert játéknál sokkal izgalmasabb ez az újfajta Stocki-móka.

100. oldal, 9. fejezet - Rex feladatot kap

Reader_RexFan>!

– Könnyen beszélsz – motyogja Stocki és kínjában akasztófahumorra ragadtatja magát. – Nem a saját karodból csinálsz kutyaeledelt. Remélem, legalább reggel rendesen megetetted, mert ha még éhes is, nem látom túl rózsásnak a jövőmet a rendőrségnél. Vagy gondolod, hogy igényt tartanak félkarú nyomozókra, akik bűnüldözés közben nyomorodtak meg?

101. oldal, 9. fejezet - Rex feladatot kap

Reader_RexFan>!

Végül is a lengyel tudja, hogy a barátja életmentő műtéten esett át. Aligha várhatja tőle, hogy mozgolódjon vagy netán integessen neki.

109-110. oldal, 10. fejezet - Újabb bonyodalmak

Reader_RexFan>!

Rex, légy szíves, vigyázz magadra!

113. oldal, 10. fejezet - Újabb bonyodalmak