Húsevők ​ketrece (Legendák a Bagolyvárosból 3.) 138 csillagozás

Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Alaska Jones sosem hitte, hogy ez vele is megtörténhet.
Most meg itt ül megkötözve egy Adottságkereskedő lakásán, és várja, hogy eladják, mint egy darab húst.
London és Oliver Green veszélyesek; Igornál és Kasjánál ezt senki se tudja jobban az egész Impériumban. Az adottságuk ellen mit sem ér egy élő tükrökép vagy egy másodpercnyi jövőbe látás, ráadásul a törvény keze közül is mindig kicsúsznak.
Amikor az Adottságkereskedők betoppannak a tetoválószalonba, és elviszik Alaskát, Igor tudja, hogy még az életénél is többet kockáztat, ha ki akarja szabadítani őt. Meg kell küzdenie a nővérével, a régi szerelmével, azokkal a veszélyes titkokkal, amiket sose mondott el senkinek, és egy olyan Adottsághasználóval, aki mellett labdába se rúghat.
Még mielőtt az egyetlen barátját pénzzé tennék a negyvenegyes kerület legmélyén.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Főnix Nova Főnix Könyvműhely

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2020

Alaska Adorian Jones · Igor Blankenschwift · Kasja Blankenschwift · London Green · Ignatz Ottokar Gerwulf 'Herr Wulf' · Oliver Green

Gorkie P>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Imádom ezt a világot, a hangulatát, minden lökött szereplőjével együtt. Ebben a részben sem hazudtolják meg magukat, gyűlnek a foltok, monoklik rendesen. :))
2 új szereplő is feltűnik a színen London, valamint Oliver személyében. Ahogy az már lenni szokott ebben a sorozatban, ők sem egyszerűen jók vagy rosszak, mindenki döntse el maga, hogy viszonyul hozzájuk. Nem véletlenül mondják, hogy az éremnek 2 oldala van. Érdekes karakterek, olvasnék még róluk.
Ezúttal bepillantást kapunk egy kicsit Igor, Kasja és a Green ikrek múltjába, ezáltal pedig mélyebben megismerhetjük őket. Úgy érzem, kicsit több hangsúly került most a lelkis részekre, itt-ott fájdalmas visszaemlékezésekkel, de a jól megszokott pörgős jelenetek itt is helyet kaptak. Alaska „hozta a formáját”, ahogy tőle megszokhattuk. :))
Ez a történet is tetszett, izgalmas volt, a nyitójelenetnél szinte éreztem, hogy vágni lehet a feszültséget, de nekem eddig a 2. rész a kedvencem. :)
Alig várom a folytatást! ♥

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2020
Molymacska>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Kevés olyan sorozat van, ami számomra nagy kedvenc, és minden ilyen sorozat nagy becsben tartandó nálam. Az egyik ilyen a Legendák Bagolyvárosból, mert valahogy olyan különleges, magával ragadó tud lenni a világa. Szóval pontosan ezért vertem az asztalt megjeen után egy nappal a Libriben, hogy én is kérem a betevő Bagolyváros részemet.
A történet ebben a részben nem csak Igorról és Alaskáról szól, hanem belép (újra) az életükbe a Green ikrek., akik adottságkereskedők, és csak veszélyt és érzelmi labilitást hoznak maguk után.
A könyv érdekes, mert végig valójában visszautal a múltra. Milyen volt, amikor megismerkedtek Igor és Kasja a Green ikrekkel. Milyen volt London és Oliver élete kicsiként. Milyen töréseket okoztak a kapcsolatban. Maga a jelen, nagyjából másodlagos, nem is annyira izgalmas, hiszen mennek, ssszeszedik magukat, spoiler majd mennek haza piálni pizzázni.
A múltbeli dolgok viszont mélyek, érzelmesek voltak. Kicsit mélyít a karateren, kicsit megmutatja, milyen a gyász valójában, kicsit mozog abban a szürke zónában, ahol az emberek nem jók vagy gonoszak, hanem esendőek. Ha valami pozitívumot mondanék, akkor biztosan ez lenne az, hiszen a karakterek élnek, lélegeznek, és fontos dolgokon gondolkoznak. (na hát igen, ez ilyen gondolkodós regény lett).
Ám az is látszik rajta, hogy ez nem túl ifjúsági történet. Maga a történet is elég traumatizáló (tényleg elég kemény mondjuk a spoiler ), de közben az érzelmek átadása is kezdene átválltáni igazalmas szekjelentekbe, amit csak a szerkesztő tudott így visszametszeni. És érezhető, hogy így nem olyan jó, mert igenis kell oda a szex, hogy azt az érzelmi vighart mindenki átélje (de teljesen egyetértek a szerkesztővel is, mert hát ifjúsági könyv). Szóval végig az járt a fejemben, hogy a szerzőnek igenis kellett a Pogány himnuszt leírnia, mert az tudja ennek a regénynek a hiányát befoltozni (és egyre inkább kíváncsi is vagyok rá)
A könyv gyöngyszeme Kasja, őt imádom, és végre visszatért az feminista istennőm. Nagyon jó gondolatok vannak benne az ő részéről, meg kicsit a fiúkba átoltott gondolatokból, ami miatt nagyon tudtam imádni ezt a könyvet.
Jó volt, jó volt, de nem tökéletes. Az előző kötet annyira erős volt, hogy nem tudta ezt überelni ez a kötet. Ellenben még mindig olyan ifjúsági (kis)regény, amiből nincs még egy a piacon, vagy ha van, nagyon kevés a hozzá hasonló. Egyedisége miatt még a hibái ellenére is érdemes szerintem elolvasni.

Smurfettereads>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Ez a része is tetszett nekem, jó volt belecsöppenni Kasja és Igor múltjába, bár Oliver és London nem lett a szívem csücske, nem úgy, mint Igor, Alaska, Kasja vagy Herr Wulf. :D Nagyon nem csíptem a Green ikreket, de adtak egy pluszt ennek a történetnek, általuk megismerhettem egy kicsit Igor és Kasja múltját, életüknek egy kisebb szeletét, ami összekapcsolta őket az Green ikrekkel. Jó kis történet kanyarodott belőle, bár hiányoltam Adorian poénjait belőle, és egy kicsit több izgalmat, ha már emberrablásról volt szó benne, de ugyanúgy pörgött a sztori, mint az megszoktam már az első két résznél is, szóval egy rossz szavam se lehet. :D

Azért egy csipetnyi izgalom még is volt benne, bár nem lett túlzásba véve. De azért egy kicsit többre számítottam volna, meg hiányoztak még az jó ütős poénok, amiket Adorian szokott benyögni. Egy kicsikét lelkisebb, szomorkásabb, fájdalmasabb, nosztalgikusabb lett a sok visszaemlékezéstől, de ez nem rontott a sztorin semmit se. Teljesen átjött az egész, és még mindig nagyon bírom Igort és Alaskát, talán így volt jó ahogy. A túl sok poén, biztos nem tett volna jót a szomorkásabb visszaemlékezéseknek. :) Így is egész hangulatos volt az egész történet, még úgyis, hogy néha nagyon zavartak engem a Green ikrek, valamiért nem lettünk túl nagy cimbik. XD

link

link

kratas P>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Sajnos kiestem egy kicsit a történetből, bár azért sikerült felszedni az információkat a történet során. De sajnos az nem jött át, hogy melyik szereplőt miért is kedvelem (vagy éppen nem) és hogy korábban mire is adtam az öt csillagot. És valahogy most nem csak a szereplőknél nem jött át az érzés, hanem a cselekménynél sem, de ettől függetlenül jól szórakoztam, de inkább úgy, mintha belenéztem volna valami filmbe a tv kapcsolgatása közben, aminek lemaradtam az elejéről :)

FVCsilla P>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Olyan gyorsan elolvastam, hogy szerintem még levegőt venni is elfelejtettem közben. Eddig is nyilvánvaló volt, hogy Bagolyváros nem való mindenkinek, most viszont még sötétebb oldalát is megmutatta.
A két új szereplő, Oliver és London annyira kellett a sorozatba, a jöttükkel több emlék is előkerült a Blankenschwift testvérekről. A Green testvérekről is kiderült, hogy nem minden fekete vagy fehér csak, azt, hogy gonoszak vagy jók, mindenki maga döntheti el. spoiler
Szegény Alaska, örüljön, hogy Panem közelében sincs, mert ha kihúznák a nevét a következő Éhezők Viadala fordulóra már rögtön a Bőségszarunál meghalna, még jó, hogy ott van Adorian és Igor neki.

bemese05 P>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Ez volt eddig a legizgalmasabb rész!
Nagyon izgultam a fiúkért! Még mindig nagyon szeretem őket és persze a többieket is! Sajnáltam a Blankenschwift tesókat az összetört szívükért! spoiler Alaska és Adorian pedig még mindig nagy kedvencem, ahogy Alaska csak néz ki a fejéből miközben körülötte mindenféle zajlik :D Adorian bezzeg nem ülne tétlenül, csak ő meg nem tud bekapcsolódni :D
Jó volt, h szép lassan megismertük a múltjukat is a Green tesókkal!
Nagyon tetszik, h nem lett belezsúfolva ebbe a rövid könyvbe rengeteg nap történése, csak egy pár óra eseménye! Így nem éreztem azt, h sietnénk valahova!

2023.08.
Hát még mindig imádom a srácokat és ezt a részt is! Igorékért most is megszakadt a szívem, de imádom ahogyan Kasja kezeli a dolgokat! Fantasztikus csaj!
Alaska Adorian pedig megint hozta a formáját! ♥ Egyem azt a drága szívét! ☺️

Papírra_vetett_gondolataim>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Félelem leküzdve, kötet imádva ! Még mindig odavagyok ezért a sorozatért, és hát ez a rész ismételten egy pörgős, fordulatos, izgalmas kis kötet volt úgyhogy imádás van ! :)

Deidra_Nicthea I>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Kasja, legközelebb legyen nálad zseblámpa/villanógránát.
Gen, iszonyatos vagy, veled kizárólag némított messengeren tartanám a kapcsolatot.
Alaska és Igor, értetek még mindig olthatatlan a rajongásom.
Oliver és London, zúzok Pogány himnuszt olvasni (ha már.)

Gabriella, követelem a Létvágytalanság pólót. MOST.

Ferger_Jolcsi P>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

Az első két résznél teljesen elámultam attól, hogy milyen szuper adottságokkal áldotta meg a szereplőket az írónő, úgyhogy alig vártam, hogy újabb és újabb képességeket ismertessen a cselekmény előrehaladtával. Ebben a harmadik részben az adottságok és a fantasy vonal kicsit háttérbe szorult és helyette Igor és Kasja múltbéli megismerkedését mutatja be az írónő Oliverrel és Londonnal, akik a jelenben újra felbukkannak az ikreknél, hogy fenekestül felforgassák a „nyugalmas” életüket. Oliverék adottságokkal kereskednek és betörve Igorékhoz magukkal ragadják Alaskát, hogy eladhassák a képességei miatt, de az ikrek utánuk mennek, hogy kiszabadítsák barátjukat. Sajnos az előző részekkel ellentétben kicsit vontatott volt számomra ez a kötet, úgyhogy emiatt kicsit lassabban is haladtam vele.
Bővebben: link

Orsolya_Mojzer>!
Gabriella Eld: Húsevők ketrece

A legjobb rész a három közül, még simán olvastam volna tovább. Mondjuk Igor és London előzmény kötete még elfért volna benne! (számomra biztosan) Izgalmasan alakult a cselekmény már az elejétől fogva, Alaska is összekapta magát, ki se néztem belőle. A fülszöveg olvasása közben már aggódtam érte! Ami a történet során leginkább magával ragadott, az Igor és London kapcsolata, fáj értük a szívem. Gondoltam hogy Igor valójában nagyon is érzékeny lélek, ezért is a kedvencem változatlanul. Örülök hogy rátaláltam erre a sorozatra, igaz nem az én korosztályomnak szól, de simán bele tudom élni magam!

gabriellaeld I>!

Ha egy középszerű regényt írnék a kalandjainkról, nyilván én is így kezdeném.

Aoimomo P>!

Inkább a saját tükörképeddel kellene megtanulnod együtt élni ahelyett, hogy a másoké után ácsingózol.

Kapcsolódó szócikkek: Kasja Blankenschwift
DzsDzs88 IP>!

Hirtelen túlkoros óvóbácsinak tűnt közöttünk. Persze ezért senki mást nem lehetett okolni, csak azt az egyet, aki úgy nézett ki, mintha lehányta volna egy unikornisokon tápolt beauty vlogger.

Kapcsolódó szócikkek: Gen Jen · Ignatz Ottokar Gerwulf 'Herr Wulf'
DzsDzs88 IP>!

Az életem akkor kezdődött, amikor Igor Blankenschwift beesett az ablakomon, és megmutatta a saját világát.

Kapcsolódó szócikkek: Alaska Adorian Jones · Igor Blankenschwift
DzsDzs88 IP>!

Bögréből se ittam még zöld oroszt, főleg nem a nővérem után. Ez már a mélypont.

Kapcsolódó szócikkek: Igor Blankenschwift · Kasja Blankenschwift
DzsDzs88 IP>!

Úgy nézett ki, mint azok a rémült állatok, amelyek a kocsi fényszórói elé szaladnak, és egy másodpercre ledermednek kigúvadt szemmel, megbénult tagokkal. Na, Igor Blankenscwift pont így festett ebben a pillanatban.
Ez mindennél jobban kiborított.

Kapcsolódó szócikkek: Alaska Adorian Jones · Igor Blankenschwift
DzsDzs88 IP>!

– Kasjám! – kiáltott fel az alacsonyabbik srác, de hirtelen azt sem tudtam, hogy ő most London vagy Oliver. Mindenesetre majdnem kiestem a számon. Kasja Blankenschwift neve mellé csak a rokonai vagy nőtársai tehettek birtokos jelzőt, senki más földi halandó nem.

DzsDzs88 IP>!

Az én ellenfelem Kasja lett. Hát ki más akarta volna betörni a fejem, könyörgök?

Kapcsolódó szócikkek: Kasja Blankenschwift · Oliver Green
DzsDzs88 IP>!

Rejtőzködő, csendes jószág volt, érzékeny lélekkel, amely mindig egy fekete ruhás fiú felé húzott, aki pogány himnuszokat olvastatott vele a lakásán.

Kapcsolódó szócikkek: London Green
Singu>!

– A pizza legyen sós, a nő legyen erős, és az Adottsághasználó legyen szabad!

Legendák a Bagolyvárosból sorozat · Összehasonlítás