„Isten ​adjon tartós boldogságot” 6 csillagozás

Szerelmi történetek és házassági históriák a Habsburg-házból
Gabriele Praschl-Bichler: „Isten adjon tartós boldogságot” Gabriele Praschl-Bichler: „Isten adjon tartós boldogságot”

Ha ​a Habsburgok életkörülményeiről tájékozódnánk, sokat hallhatnánk nagyúri méltóságról, csillogásról, gazdagságról, no meg házaspárokról, akik- ahogy illik- boldogságuk megteremtésének és gyermekeik nevelésének szentelték életüket. Sokuk valóban így élt. Akadtak azonban olyanok is, akik inkább polgári élvezeteknek hódoltak, az államérdeket és a méltóságot pedig a megfelelő skatulyába helyezték. Közéjük tartozott maga a hagyománytiszteletéről híres I. Ferenc császár is. Buzgón „megcselekedte, amit megkövetelt a haza”: négyszer házasodott, mindannyiszor rangjához méltóan. A földi boldogságot mégis egy másik nőnél lelte meg. Lánya, Mária Lujza, Napóleon felesége Adam Niepperg grófnak szült törvénytelen utódokat. János főherceg is alaposan felborzolta a császári család kedélyeit, amikor elvette a polgári származású Anna Plochlt. Vilmos főherceg, a német lovagrend tagja szüzességi fogadalmat tett, és suba alatt élte ki szenvedélyeit. Lujza trónörökösnő Toselliné, Rudolf trónörökös… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Királyi házak

GABO, Budapest, 1998
234 oldal · ISBN: 9638009721 · Fordította: Meskó Krisztina

csilla0923
Gabriele Praschl-Bichler: „Isten adjon tartós boldogságot”

Gabriele Praschl-Bichler: „Isten adjon tartós boldogságot” Szerelmi történetek és házassági históriák a Habsburg-házból

Ez sokkal jobb volt mint a többi valaha!

Félcsi
Gabriele Praschl-Bichler: „Isten adjon tartós boldogságot”

Szeretem a történelmi jellegű könyveket, szeretem a Habsburgokat, úgyhogy egyértelműnek tűnt, hogy a velük kapcsolatos sztorik is érdekelni fognak. Így is lett. Könnyen olvasható, számomra izgalmas könyv, és szeretném a Királyi Házak sorozat többi kötetét is a könyvespolcomon tudni. :-)