A ​Hofburg Fehér Asszonya 16 csillagozás

Természetfeletti jelenségek a Habsburg-udvarban
Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya

Paranormális jelenségek akkor is léteznek, ha senki sem beszél róluk: jóslatok és víziók, amelyek adott időpontban valóra válnak, vagy holtak, kopogó szellemek és más ismeretlen alakok jelennek meg. A kötet bepillantást enged a parapszichológia idegen és „kísérteties” világába, a 19. században újból divatba jött spiritiszta szeánszokba, megismerhetjük, miként váltak valóra a középkorban élt Nostradamus jóslatai, például Rudolf trónörökösről. Mindaz, amit a szerző megörökített, valóban megtörtént; az egykori osztrák császári család tagjainak közlései alapján íródott a könyv.

Eredeti cím: Die Habsburger und das Übersinnliche

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Királyi házak GABO

GABO, Budapest, 2007
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636890230 · Fordította: Ajkay Eszter, T. Bíró Katalin

Luca87 I>!
Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya

Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya Természetfeletti jelenségek a Habsburg-udvarban

Nem is tudom, mit mondjak. Elsőként mondom azt, hogy nagyon örültem a fordításnak, mert ritkán olvasni ilyen jót manapság.

A tartalomról… Én is úgy vagyok ezzel, hogy alapvetően nem hiszek a szellemek létezésében, viszont ha ennyi különböző ember állítja egybehangzóan, hogy látták ezt vagy azt a jelenést, akkor nem tűnik logikusnak azt gondolni, hogy az egész csak kitaláció. Mindenesetre nagyon érdekes olvasmány volt, és az első esti tapasztalatok alapján, miszerint az olvasás befejeztével kellemetlen a teljesen sötét konyhán át bemenni a szobába, csak díszkivilágított konyha mellett olvastam. (Ugyanis legjobban a kádban lehet olvasni.)

És mielőtt még elfelejteném: eddig sem volt semmi bajom Zita királynéval, de a könyvben közreadott jegyzetei miatt még szimpatikusabbá vált.

eeszter P>!
Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya

Tetszett ez az összefoglalás, ami a különböző eseményeket mutatja be, de számomra kicsit száraz volt a „tálalása”. Persze, nyilván nem akart hatásvadász lenni, de azért én jobban szeretem, ha kicsit színesebb a mesélésmód. Nem éreztem félelmetesnek, inkább elgondolkodtató.

mosolytó>!
Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya

Az agyam egyik része kételkedik, de a másik része meg hisz. Egyébként is fogékony vagyok a paranormális dolgokra (legjobb erre, amikor a Kör című thriller miatt hetekig nem mertem bemenni a szobámba: abszolút ugyanolyan tükör lógott az ágyam felett, mint ott, ráadásul pont az ajtóval szemben, úgyhogy le kellett takarni egy időre), még egy filmet sem merek végignézni, mert a frász kerülget (volt már könyv, amit el is dobtam olvasás közben – tisztára Joey vagyok, csak ő a hűtőbe teszi a könyvet).
Itt is a frász kerülgetett, főleg a végén, a második felében – az első fele lightos volt. Ha este nem tudok aludni, akkor az a Habsburgok miatt van, lehet, hogy valamelyikük éppen meglátogat. (Lekopogtam!)
Igazából nem tudom, hogy ebből mennyi igaz és mennyi nem, de tekintve, hogy némelyiket tök normális ember, vagy tök sok ember tapasztalta (néha ugyanabban a percben is!), nem mindegyikben kételkedhetem.
Ami tény: következő Schönbrunn- vagy Hofburg-látogatásom alkalmával jobban oda fogok figyelni, hátha…
Ami biztos: tetszett.
Huh, hát ez hátborzongató volt! Jaj, vissza se merek gondolni, mennyi minden történt itt…

petitrenard>!
Gabriele Praschl-Bichler: A Hofburg Fehér Asszonya

Érdekes dolgok ezek. Biztos, hogy mi nem látunk mindent, elfedi előlünk valami jótékony függöny, amin néha átsejlik egy másik dimenzió.
Mindig szívesen olvasok ilyesmiket, mert — bár nem feltétlenül hiszek el mindent, de — kizártnak tartom, hogy csak az létezik, amit a fizikai érzékszerveinkkel fel tudunk fogni.
És persze jó dolog bepillantást nyerni az uralkodócsaládok rendhagyóbb mindennapjaiba is.

csilla0923>!

Szokásos stílus.