A ​Bili Tudománya 2 csillagozás

avagy szobatisztaság felsőfokon
Gabriele Haug-Schnabel: A Bili Tudománya

Kedves ​Szülők!

Miért is olvassák ezt a könyvet?

Mert kisbabát nevelnek, és érdekli Önöket a szobatisztaságra nevelés? Tájékozódni szeretnének, mielőtt gyermeküknél ez a téma aktuálissá válna? Ebben az esetben jó ha tudják, ez a könyv egy gyermekközpontú és modern felfogást képvisel. Kérdéseikre meg fogják találni benne a válaszokat, nyomon követhetik gyermekük fejlődési szakaszait és jobban megérthetik, a fontos összefüggéseket. A 2. és 3. fejezetből megtudhatják, hogyan segíthetnek gyermeküknek az előttük álló feladatok megoldásában.
Vagy azért olvassák ezt a könyvet, mert gyermekük épp mostanában kezd szobatisztává válni? Talán időközben már sikereket is elért ezen a téren, Önök pedig feszülten figyelik, hogy mi következik most, és a maradéktalan siker érdekében mindent helyesen szeretnének tenni. Épp erről az átmeneti időszakról hangzik el olyan sok ellentmondásos dolog, mely megzavarhatja Önöket. Ebben a könyvben a szobatisztává válás természetes… (tovább)

SzépNap könyvek, Szeged, 2006
172 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632194950

Czoff
Gabriele Haug-Schnabel: A Bili Tudománya

Gabriele Haug-Schnabel: A Bili Tudománya avagy szobatisztaság felsőfokon

Kicsit csalódás volt. A cím alapján azt vártam, hogy a kezdeti nehézségeken sikerül majd túllendíteni a könyv, „hogyan is fogjunk neki, milyen praktikákat használhatunk” fejezeteket vártam, ám ezek vannak kisebbségben.
A könyv leginkább a szobatisztaságra nevelés során felmerülő komolyabb/későbbi problémákra helyezi a hangsúlyt.
Nem volt rossz könyv, konkrét példákat hoz, de remélem, hogy nem kell újra olvasnom többé ;)

Ninácska

• Nem a kakilás megszűnése, hanem a széklet vécébe történő sikeres ürítése az elérendő cél;
• A bekakilás kezelése gyermek és szülő együttes kezelését jelenti.

Mihály_Hevesi

– Az „utólagos jelzés“ ( „Anyu, bepisiltem“) nem kudarc, hanem fontos lépés a siker felé.

Mihály_Hevesi

A szobatisztaságra nevelés az első két évben jelentéktelen szerepet játszik, ha csak nem szeretettel és türelemmel történik…, de legalább nem is ártunk vele. Nagy bizonyossággal állíthatjuk, hogy negatív hatásai vannak, ha a szülő ezen a téren már az első két évben túl nagy igényeket támaszt gyermekével szemben.

Ninácska

● Még ha egy bizonyos életkor után a bepisilés nem is fér össze a jól fejlett, normális gyerekről kialakított elképzelésünkkel, csalódásunkat és elbizonytalanodásunkat ne éreztessük a gyerekkel!

Mihály_Hevesi

•A konfliktus okozta bepisiléssel szemben a játék hevében történő bepisilés nem valós probléma. Egyszerűen csak hozzátartozik szobatisztává váláshoz.