Révület (Halálosztó 2029 18.) 7 csillagozás

Los Angeles, 2018
Az Ítélet Napja óta eltelt két hosszú évtized. A gépek elleni háború szakadatlanul folyik, az Angyalok Városában katonai egységekbe tömörült túlélők csoportja küzd a Skynettel és teremtményeivel, a Halálosztó kiborgokkal.

Prága, 2018
A lerombolt városban hallgatnak a fegyverek, a világnak ezen a részén nem szerveződött ellenállás. A nukleáris csapást átvészelt emberek napjai rejtőzködéssel telnek, valamint szakadatlan rettegéssel a gépektől és az elállatiasodott mutáns hordáktól.

A két város között nem létezik semmiféle kapcsolat, Jan Zelenkát az utóbbi időben mégis különös látomások gyötrik. Vajon minek köszönhető, hogy látomásaiban egy számára ismeretlen világba nyer bepillantást a fiatal prágai fiú?

Egy ősi épület mélyén titok rejlik…
Erre a titokra idővel a Skynet is felfigyel, és mindent elkövet annak érdekében, hogy a megszerzett információkat a maga hasznára fordítsa.

Cherubion, Debrecen, 2006

Razor SMP
Gabriel Wraith: Révület

A nyitó trilógiát eltekintve a Halálosztó 2029-sorozat nem igazán merészkedett ki az amerikai kontinens határai közül. Ezen változtatott ez a regény, ami a cselekményt részben a hozzánk nem is oly távoli Prágába helyezte. Részben, ugyanis a másik fele továbbra is Los Angelesben játszódik, így egyszerre kapunk jól megszokott gerillaakciózást és újdonságképp az ellenállás lehetősége nélküli bujkálást az öreg kontinensen.
A regény kb. feléig az ember csak vakarja a fejét, hogy most akkor mi van, hogyan is kapcsolódik a két szál, de aztán egy érdekes, sci-fis megoldással összekapcsolásra kerül a kettő. Ugyan kissé szokatlan egy ilyen elem – spoiler – a sorozatban, de nem éreztem különösebben kirívónak.
Hangulatilag a regény rendben volt, én ugyan nem jártam Prágában még, de a szerző látszólag igen, elég jól visszaadta a várost, a helyenként betűzdelt cseh szövegrészek pedig autentikusabbá tették az élményt. Az pedig különösen tetszett, hogy a csehek saját neveket adtak a Skynet teremtményeinek. Egyik-másik igen kreatív volt.

Cherubion, Debrecen, 2006
Harci_Marci
Gabriel Wraith: Révület

Kétszer is megpróbáltam nekifutni ennek a borzalomnak. Hát, nem tudom volt-e értelme. Nagyon amatőr az egész próbálkozás. Mármint, ha különálló mondatokként nézzük akkor profi. Nem nagyon van szóismétlés, helyesírási hibákat sem láttam (az enyém se nagy szám, úgyhogy a véleményem amúgy sem mérvadó). De összességében nézve nekem ez a dolog nem igazán volt regényszerű. Üresek a karakterek, a cselekmény túl egyenes, nincsenek benne normális fordulatok sehol. Ötleteket se nagyon találtam benne, pedig kerestem. Ezért is próbáltam meg kétszer elolvasni, meg talán csak a borító miatt.

jaspi
Gabriel Wraith: Révület

Hozta a megszokott Halálosztó 2029 színvonalat. Nem irodalmi remekmű, de a részletesen kidolgozott világban való kalandozás kellemes kikapcsolódást nyújt.
A mindennapok örömeitől és problémáitól elrugaszkodott révülés, egy lehetséges jövőbe.

WildDuck
Gabriel Wraith: Révület

Nem éppen Happy End, és csak egy félreértés miatt.

WildDuck

Hogyan is lehetett volna jellemezni azt a tekintetett? Olyan barátságtalan, olyan egykedvű, keresgélte Jan a megfelelő hasonlatot. Aztán megtalálta.
Olyan kifejezéstelen.
Olyan gépies.

136. Oldal utolsó bekezdés vége

Harci_Marci

Jelen pillanatban a várakozás tűnt a legmegfelelőbbnek. Nyolcvanöt egész kilenc tized
százalék volt a valószínűsége annak, hogy a célszemély – bizonyos Jan Zelenka nevezetű
humán – teszi meg a kezdő lépéseket.

Halálosztó 2029 sorozat · Összehasonlítás