Táncolj ​a holtakkal (Pszichopata Apokalipszis 1.) 9 csillagozás

Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Posztapokaliptikus ​horror sorozat! (első rész)

Ez a történet egy pszichopata gyilkosról szól, aki egy apokaliptikus, zombikkal teli világban borzalmas dolgokat tesz.
Manipulál embereket, másokat pedig cserben hagy és mindenkit hazugságban tart!
Senki nem tudja valójában milyen ember ő. Senki nem tudja, mire képes ez az őrült, és van, aki erre sajnos csak saját kárán tanulva kapja meg a választ!
Az egyetlen ember, aki vérengző útja végén talán egyszer majd megállíthatja… egy veszélyes ember, aki szintén nem egyszerű eset.
Megjárta már a Poklot, sőt jelenleg is ott él bizonyos szempontból…
Ugyanis ő maga a „Gonosz”!
Egy olyan ember, akire a gyilkos nem igazán volt felkészülve. Ki akkor az igazi pszichopata?
Ez a történet két pszichopata végső harcát és leszámolását mutatja be a zombi apokalipszis kellős közepén!

Ez egy gyors tempójú, izgalmakkal és váratlan fordulatokkal teli történet.
Olyan, mint egy utazás egy… (tovább)

Magánkiadás, USA, 2017
puhatáblás · ISBN: 9781973147329
Magánkiadás, USA, 2017

Balázs_Erőss>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Ajándék lónak nem vizsgálgatjuk a fogsorát, de az biztos, hogy ezzel a paripával még nem szabad rajthoz állni a Nemzeti Vágtán.
Ettől függetlenül a benne rejlő potenciál igen nagy. A másik ajándékomat még nem olvastam el, de ha egy kicsivel rendezettebb lesz, akkor egy komolyabb eredményekre is jogosult ifjú titánnal gazdagodhatunk. (Azért, az addig vezető út még kemény és izzasztó lesz számára!)
Mivel ez egy sorozat pilot-ja, nem nagyon szeretném elemezni a történetet (nem is nagyon szoktam), de abban is látok fantáziát.
Elsőként keríteni kellene egy rendes lektort, aki segíteni tud, mert arra – innen ahol én ülök – szükség volna.
Summa summarum: Jó lehetőségeket látok benne, de kellene valaki aki segít rakoncába szedni a sztorit.

eki>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Ez a regény kiváló példa arra, hogy ne legyünk előítéletesek a magyar írókkal szemben.
Rendkívül tetszett! Izgi volt, ijesztő is volt, este nem is mertem folytatni! :DD
A regény (azaz a negyedik epizód) végén a zombicsecsemős rész kivágta nálam a biztosítékot. Na, azt nem mertem folytatni lefekvés előtt! De reggel alig vártam már, hogy kiderítsem, mi történt végül. Tényleg nagyon jó volt! Örülök, hogy elolvastam! :DD

Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Minden karakter erős ebben a történetben. Mármint hihető és emberi. Mindegyik okkal teszi, amit tesz. Még az őrült gyilkos is. Az író szerintem nagyon jó emberismerő lehet, hogy ilyen kiválóan bemutatta ezeket a teljesen különböző, nem hétköznapi embereket.

Maga a könyv pedig roppantmód izgalmas. Főleg a második fele. A befejezés először nekem nem tetszett, de minél többet gondoltam vissza rá, annál jobban a szívembe lopta magát. Rájöttem később, hogy én sem tudtam volna jobban befejezni, sőt!: Ilyet kitalálni sem tudtam volna. Kellemes csalódás volt tehát az egész élmény. Utoljára Nemere István könyveit élveztem ennyire régen, már ha magyar írókról beszélünk. Szerintem ebben a Wolfban nagy tartalékok vannak. Több, mint amit gondolna az olvasó.

Én egyhuzamban olvastam el az egész regényt (mind a négy epizódot), de mivel ezzel a résszel indult, így bemásoltam az oda kirakott kritikám nagy részét ide is.

Anna_Sera>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

A kihívás szerint most kéne írnom az építő kritikát.De ilyet nem nagyon tudok,nagyon tetszett az írás szőrőstűl bőrüstűl.Egyébként is imádom ezt a fajta abszurd műfajt és az ilyen humort. Jókat nevettem a gyilkos hapsi ténykedésein meg gondolatain.Ahogy le van írva milyen egy sorozatgyilkosos krimi az eszméletlen jó,és milyen találó.Zombi támadás a pesti metróban, szuper.. A karakterek emberszabásúak ,leszámítva a gyilkost, hétköznapi figurák.Ez tetszett,mert nem szeretem ha könyvben hősők szerepelnek,úgy néz ki,mint a görög Isten,plusz golyóálló,tűzálló,vízálló,ütésálló,élete árán is megment bárkit,brrr… Olyan emberkékről szeretek olvasni,akiről azt gondolom,ez pont olyan mint a szomszédom,vagy a kollegám,stb.Ezt az egész abszurd történetet egy teljesen hétköznapi helyzetbe beoltani,hétköznapi emberekkel megvalósitani zseniális húzás.És a sorok mögött ott a magyar valóság.

Cicamama>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Hű! Hát ez nagyon izgalmas! Igazán érdekes fordulatok bontakoztak ki így a végére. El sem tudom képzelni mi lesz még ebből! Várom már a folytatást.
Igazándiból nem szeretem sem a horrort, sem a zombikat. A lányom ajánlotta ezt az írót és azért próbálkoztam meg vele. De megmondom őszintén, nem csalódtam egyáltalán! Tényleg jól ír. Fordulatos, izgalmas, jók a karakterei. Még úgy is tetszett, hogy nem is vagyok rajongója ennek a műfajnak!

AttilaB>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Köszönöm @eki az értékelésedet. Az hozott kedvet nekem ehhez a könyvhöz. És maximálisan egyet is értek a véleményeddel! Tényleg kiváló! El nem tudtam képzelni, hogy egy magyar író mit tud egyáltalán kihozni ebből a műfajból. Hát azt meg ne tudjátok, mi mindent kihozott belőle! haha :) :) Csak viccelek. Épp, hogy tudjátok meg! Olvassátok el Ti is. Tényleg érdemes!

walkingdead>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Mivel a teljes kötetet már olvastam, így ezeket is bepontozhatom gondolom. Az értékelésem ott látható. De azért ezeket is be akartam csillagozni, mert tényleg megérdemlik.

Zoltan_Greenwood P>!
Gabriel Wolf: Táncolj a holtakkal

Jó kis történet vokt ez rendben volt vele minden!
Hamarosan jöhet a folytatás :)

Szelén>!

Nyáron inkább könnyebben kéne öltözni, nem pedig földig érő, lepedőszerű ruhákba. Ezek az idős asszonyok izzadtak a legjobban és látszott rajtuk, hogy a rosszullét kerülgeti őket. Mégis ragaszkodtak ehhez a fura nyári viselethez, amit Nola már évek óta értetlenül figyelt. Valószínűleg azt hitték, szépek és elegánsak ezekben a ruhákban. Közel sem! Inkább csak még öregebbnek tűntek és szánalmasnak, mint egy elázott kutya.

Szelén>!

A lánynak sok pasi tetszik, csak még nem találta meg a megfelelőt.
Apja szerint ennél azért nagyobb volt a probléma. Nem csak David volt ugyanis az a férfi, akivel Sybil nem találkozott végül személyesen, de előtte volt még nyolc másik is korábban! Bennük is csak kifogásokat keresett és az utolsó pillanatban minden valódi, emberi kapcsolatra alkalmatlannak nyilvánította őket. Volt köztük jómódú ember, voltak jó külsejűek is. Volt még egy orvos is köztük! Sybil azt mondta rá, hogy egy „bigott seggfej”.

Szelén>!

Nolának volt olyan kollégája, akinek kedvenc témája az volt, hogy mihez milyen olcsón jutott hozzá. Állandóan a kocsijáról mesélt, hogy olcsóbban vett bele használtan klímát, olcsóbban újra fényeztette egy koccanás után. Rühellte az ilyen alakokat.
Nem csak kollégáiból volt elege, de meglévő, kevés kolléganőjéből is. Claire például egy igazi ribanc volt. Nem feküdt le végül is olyan sok férfival, nem ez volt vele a baj. Hanem az, hogy minden férfi viszont le akart vele! Mindenkit az ujja köré csavart és mindig zavaróan csinos volt, ápolt és bájos. Zavaróan bájos. És a ribanc zavaróan szőke is volt ráadásul!

Szelén>!

Clarence annak ellenére, hogy gyűlölte külsejét és enyhe (de lefogyhatatlan) túlsúlyát, mégis nagy önbizalommal rendelkezett, mert tisztában volt saját intelligenciájával, és tudta, hogy az enyhe külsőbeli hiányosságait szellemileg maximálisan pótolni tudja.
Sajnos a lányokat nem lett volna olyan könnyű meggyőznie, mint saját magát. Ezért hát ezekkel az indokokkal inkább csak magát győzködte, amikor önkritikát gyakorolt kezével két sírás között a sötétben, elalvás előtt.

valszi>!

Egyelőre még Clarence sem tudta pontosan, mire vágyik. Azért sem, mert harminckét évesen még szűz volt és nem sok fogalma volt róla, mit tud adni neki egy nő. Legalábbis az nem kellett volna neki, amit egy nő önként adott volna vagy tudott volna neki adni. Ő inkább elvenni akart és büntetni.

valszi>!

Ő nem egy primitív dokkmunkás, hogy a puszta kezével vágjon rendet a szemét emberek között, még akkor sem, ha egyébként megérdemelnék. Ő intellektuális megoldást talál inkább, ami méltó hozzá és doktori végzettségéhez!

Pszichopata Apokalipszis sorozat · Összehasonlítás