Pszichokalipszis (Pszichopata Apokalipszis 1-4.) 26 csillagozás

Gabriel Wolf: Pszichokalipszis Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Ez a regény egy pszichopata gyilkosról szól, aki egy apokaliptikus, zombikkal teli világban borzalmas dolgokat tesz.
Manipulál embereket, másokat pedig cserben hagy és mindenkit hazugságban tart!
Senki nem tudja valójában milyen ember ő. Senki nem tudja, mire képes ez az őrült, és van, aki erre sajnos csak saját kárán tanulva kapja meg a választ!
Az egyetlen ember, aki vérengző útja végén talán egyszer majd megállíthatja… egy veszélyes ember, aki szintén nem egyszerű eset.
Megjárta már a Poklot, sőt jelenleg is ott él bizonyos szempontból….
Ugyanis ő maga a „Gonosz”!
Egy olyan ember, akire a gyilkos nem igazán volt felkészülve. Ki akkor az igazi pszichopata?
Ez a történet két pszichopata végső harcát és leszámolását mutatja be a zombi apokalipszis kellős közepén!

Ez egy gyors tempójú, izgalmakkal és váratlan fordulatokkal teli történet.
Olyan, mint egy utazás egy száguldó vonaton, amely egyenesen a Pokolba tart!
… szó szerint!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Nola Darxley · Dr. Clarence Bundle · Emma · Gabriel Wolf (különböző neveken) · Ingrid · Jack · Jim · John, az "Éjféli fojtogató" · Jonathan · Mrs. Bundle · Ruth · Sybil · Tom · Zack Bundle · zombicsecsemő

eki>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Ez a regény kiváló példa arra, hogy ne legyünk előítéletesek a magyar írókkal szemben.
Rendkívül tetszett! Izgi volt, ijesztő is volt, este nem is mertem folytatni! :DD
A végén a zombicsecsemős rész kivágta nálam a biztosítékot. Na, azt nem mertem folytatni lefekvés előtt! De reggel alig vártam már, hogy kiderítsem, mi történt végül. Tényleg nagyon jó volt! Örülök, hogy elolvastam! :DD

AttilaB>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Köszönöm @eki az értékelésedet. Az hozott kedvet nekem ehhez a könyvhöz. És maximálisan egyet is értek a véleményeddel! Tényleg kiváló! El nem tudtam képzelni, hogy egy magyar író mit tud egyáltalán kihozni ebből a műfajból. Hát azt meg ne tudjátok, mi mindent kihozott belőle! haha :) :) Csak viccelek. Épp, hogy tudjátok meg! Olvassátok el Ti is. Tényleg érdemes.

valszi>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Minden karakter erős ebben a történetben. Mármint hihető és emberi. Mindegyik okkal teszi, amit tesz. Még az őrült gyilkos is. Az író szerintem nagyon jó emberismerő lehet, hogy ilyen kiválóan bemutatta ezeket a teljesen különböző, nem hétköznapi embereket.

Maga a könyv pedig roppantmód izgalmas. Főleg a második fele. A befejezés először nekem nem tetszett, de minél többet gondoltam vissza rá, annál jobban a szívembe lopta magát. Rájöttem később, hogy én sem tudtam volna jobban befejezni, sőt!: Ilyet kitalálni sem tudtam volna. Kellemes csalódás volt tehát az egész élmény. Utoljára Nemere István könyveit élveztem ennyire régen, már ha magyar írókról beszélünk. Szerintem ebben a Wolfban nagy tartalékok vannak. Több, mint amit gondolna az olvasó.
Azt külön nagyra értékeltem, hogy mert újat mondani ezzel az egész műfajjal a magyar olvasók számára. Én még nem láttam zombihorror regényt magyar szerzőtől legalábbis.

walkingdead>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Mostanában jó sok ilyen könyvet olvastam és olvasok, mivel huge zombi fanná nőttem ki magam. Azt kell mondjam, hogy meglepő módon ez tetszett az egyik legjobban.
Pedig voltak előítéleteim, mivel Magyarországon nem nagyon alkotnak zombi műfajban. Kalandvágyból kezdtem talán bele asszem, meg, hogy egy jót röhögjek ezen a próbálkozáson… aztán közben azon kaptam magam, hogy b@sszus ez tetszik! Sőt, a könyv második fele már olyan piszok izgalmas, hogy le a a kalappal!

misszi68>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Szuper izgalmas volt és a negatív szereplő, azaz a gyilkos, pedig imádnivalóan alaposan ki lett dolgozva! :O) ♥

Ciccvarek>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Egyik ismerősöm ajánlotta ezt. Bár hozzátette, hogy vigyázzak, mert lehet, hogy túl borzalmas és ijesztő lesz nekem. Nem tudom, mire gondolt. :)
Persze, horroros meg minden, de egyáltalán nem éreztem, hogy túllépne a jóízlés határain. Pont annyira volt borzadályos, mint kell. Szerintem itt inkább a karakterek színességén, a meglepetéseken, a fordulatokon és az izgalmon van a hangsúly ebben a könyben. Talán pont ezért is tetszett. Lehet, hogy a barátnőm „valami másik csatornát nézett”, ahogy mondani szokták, ha neki ennyire más jött le az egészből. :)

Vegita>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Nem tudom, milyen lehetett a korábbi verzió, de ez a bővített változat, ami a GooglePlay-en van, állati nagy! Volt régen a „Kedvencek temetője” című film a Stephen King regény alapján. Abban volt egy jelenet a főszereplő csaj beteg nővérkéjéről. Az volt az egyik legijesztőbb dolog, amit valaha láttam!
Na, ebben a regényben most volt két olyan is, ami azt juttatta eszembe! Először Clarence lázálmai, aztán a végén a zombicsecsemő! :)
Azokat filmben nem is tudom végig bírtam-e volna nézni. De persze jó értelemben annyira szörnyű: mert lebilincselő és szórakoztató. Ez a könyv valóban ilyen.

havoC>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Ha nem tudtam volna, hogy magyar író írta ezt a könyvet, esküszöm nem jöttem volna rá. Végre nem azt éreztem, mint általában a magyar íróknál, hogy jól utánozza a szerző az eredeti külföldi horrorregényeket. Sőt! Még egy csomó újat is tudott mondani egy átlagos amcsi horrorregényhez képest. A karakterek összetettebbek, talán még a fordulatok is meglepőbbek. Én ezt külföldi viszonylatban ha mondjuk 6 pont az átlagos, akkor 7-8 pontra értékelném. Magyar viszonylatban viszont abszolút 10-es! Még nem olvastam itthoni szerzőtől egyetlen ilyen hiteles zombi vagy horror könyvet sem! Be is kedvenceltem! :)

omeron>!
Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Nagyra értékeltem ebben a könyvben, hogy semmi sem igazán hétköznapi és tipikus benne. Minden karakternek megvan a maga egyénisége és furcsasága. De végül is ilyenek vagyunk mi emberek valójában is, nem?
A Bundle féle szereplő nagyon aprólékosan fel lett építve. Egész a gyerekkorától kezdve. Minden indokolt, amit csinál. Legalábbis számára, haha! Nagy egy állat a fickó!
Amikor olvastam, úgy éreztem, hogy kicsit Steven Kinges feelingje van. Konkrétan nem hasonlít egyik King könyvre sem, de valahogy mégis… talán Bundle anyjával való kapcsolata miatt? Nem tudom. Vagy az inkább olyan, mint a Bloch féle Pszicho történetben? Még az is lehet.
Így vagy úgy, de megkedveltem ezt a gonosz állatot. Lehet rajta szórakozni.
Nola karakterét is kifejezetten becsülni kezdtem már a végére. Egy igazi kis hős lesz ott már szegényből. Jó sok mindenen keresztül kell mennie. Meg persze a többieknek is.

Gabriel Wolf: Pszichokalipszis

Ez a könyv normális esetben annyira nem az én műfajom, hogy nem igaz! :)
Egy kihívás kapcsán kezdtem olvasni, mert azt kérték, hogy legyünk nyitottak. Hát, most az voltam! :)
Nem szoktam igazi horror könyveket olvasni. Inkább csak YA romantikus dolgokat egy kis sci-fi-vel és kalanddal. Először rossz értékelést akartam írni erre a könyvre is, mert nem szeretem a szörnyűségeket sem könyvben, sem filmben. De aztán… valamiért megfogott!
A karakterek szórakoztatóak. Sybilt például nagyon jó fejnek találtam. :) De a többiek is érdekesek.
Amikor a könyv végére értem, az gondoltam, hogy ha a zombi könyvek ilyenek… akkor lehet, hogy el kéne olvasnom még néhányat? Lehet, hogy azok is tulajdonképpen tetszenének? Mily' meglepő fordulat! :) Még a végén horror rajongó lesz belőlem!
Szóval ez nálam óriási dolog, mert korábban a kezembe nem vettem volna ilyesmit! :)
Így hát, mivel végül ilyen (számomra meglepő) benyomást hagyott bennem ez a könyv, így megadom rá a négy és fél csillagot! :)
(Az én egyéni ízlésemtől eltekintve, egyébként szerintem nagyon jó a maga műfajában!)

Mirmur>!

Sybil nem csak munkaidejét, de szabadidejét is a világhálón töltötte felszínes beszélgetésekkel, melyet vadidegennek folytatott.

Kapcsolódó szócikkek: Sybil
Lunemorte P>!

Ő is ismert az neten mindenkit, akit csak érdemes volt, mégsem találkozott soha egyikükkel sem. Huszonkét éves volt, alacsony, rövid barna hajú, átlagos, vékony alkatú és kifejezetten szép arcú. Mégsem tudta róla ezt senki a több száz emberből, akikkel utóbbi néhány évét chat szobákban átbeszélgette… a nagy büdös semmiről.

Lunemorte P>!

Nola ekkor egy pillanatra elmosolyodott. Nem bírta megállni. Még ilyen borzalmas körülmények között is… férje mindig tudott mondani valami hülyeséget, amin röhögnie kellett. Persze csak azért nevetett volna, mert tisztában volt vele, hogy Leir csak viccel. Imádta érte, hogy ilyen.

Lunemorte P>!

Leair ráadásul nem iszik, nem drogozik és már évek óta még a dohányzásról is leszokott. Egészségesen él, mégis több baj éri, mint egy felelőtlen, önpusztító típust.

Lunemorte P>!

Leir leleményességével már korábban is emberéleteket mentett. Nem lett volna fair a többiekre nézve, ha pont ő marad otthon. Szükségük volt egy hősre… Bár most, ebben a pillanatban Nolának is nagy szüksége lett volna egyre…
– (Az én hősöm) – gondolta magában büszkén, még intenzívebben könnyezve. Ő is velük mehetett volna akár, hogy ne szakadjon el a férjétől, de nem tehette. Valakinek figyelnie kellett a négy beteg emberre és ápolni őket.

valszi>!

Ő nem egy primitív dokkmunkás, hogy a puszta kezével vágjon rendet a szemét emberek között, még akkor sem, ha egyébként megérdemelnék. Ő intellektuális megoldást talál inkább, ami méltó hozzá és doktori végzettségéhez!

Mirmur>!

Az „éhező” család egy ötvenes házaspár volt, Tom és Ingrid, továbbá Ingrid hetven feletti, idős édesapja, Jonathan.

Kapcsolódó szócikkek: Ingrid · Jonathan · Tom
Szelén>!

Hát igen, a valóságban nem minden úgy történik, mint a TV-ben a hülye bűnügyi sorozatokban! Azokban mindenki egy valódi zseni! A zseniális detektív is és a gonosz sorozatgyilkos zseni is, akik minden áron találkozni akarnak, mert annyira okosak, hogy már csak egymást értik. Szegények már ennyire borzasztóan magányosak!

Kapcsolódó szócikkek: Jack · John, az "Éjféli fojtogató" · Tükörvilág
Mirmur>!

A másik család a negyven körüli Jim és felesége Ruth volt, továbbá cukorbeteg, tizennyolc éves kamasz lányuk, Emma.

Kapcsolódó szócikkek: Emma · Jim · Ruth
Szelén>!

Talán nem is teljesen ember. Leir sem találkozott vele még soha, csak álmodott róla már többször is.
Mindössze annyit tudott az illetőről, hogy „Abe”-nek hívják és hogy van benne valami nem evilági.