Bipolar 33 csillagozás

végletek között
Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar

Ebben ​a verseskötetben ötven téma található. A szerzők mindegyiket saját stílusukban dolgozzák fel, öntik rímekbe szedett szavakba: így született meg ötven cím (összesen száz vers) erősen eltérő, végletes nézőpontokból.
Marosi Katalin regényeiben és verseiben egyaránt gyakran előfordulnak a romantikus, érzelmes és szerelmes motívumok. Gabriel Wolf műveiben pedig a sötétség, az őrület és a horror.
A szerzők egyfajta művészeti kihívásként úgy döntöttek, alkotói stílusukat szembeállítják egymással.
Egy példa a kötet koncepciójára:
„Túlvilág” című költeményében Marosi Katalin a mennyországról ír, Gabriel Wolf azonos című versében pedig a pokolról.
A kiadvány címét, azaz a „Bipolar”-t az ihlette, hogy a szerzőkben felmerült, mennyire másképp lehet szemlélni pontosan ugyanazt a dolgot, hiszen minden csak hozzáállás kérdése. A bipoláris depressziónak is ez a lényege: Az abban szenvedő beteg hajlamos a dolgokat egyszer túlzottan pozitívan, reményt keltően… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

valszi>!
Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar

Több mint egy hónapja olvasom ezt a verseskötetet, és az igazat megvallva, ennyi idő alatt már kétszer is végigolvastam.
Nem értem az alábbi trollkodó véleményeket és hozzászólásokat ezzel a kötettel kapcsolatban, ugyanis rendkívül összeszedett, változatos, egyetlen pillanatig sem untam (ezért is olvastam el kétszer).
A két költő stílusának szembeállítása valóban nagyon újszerű és meglepő ötlet, de véleményem szerint csak pozitív értelemben az!
Ugyanis én ehhez hasonló verseskötettel még tanulmányaim során sosem találkoztam.
MK-tól kedvenc költeményem az Angyal. GW-től pedig a Bárányka. Mindkettőt imádom.
Mindenképp tervezem beszerezni a kötet nyomtatott verzióját is, ugyanis nekem az újrakiadás zöldes, csajos, gyönyörű borítója még az elsőnél is jobban tetszik.

Az egyetlen bajom az volt a kötettel, hogy Katalin versei kicsit rövidek az én ízlésemnek, ám én ezt inkább alkotói stílusnak tudom be, nem nevezném ezért hibának.

NoirDésirer I>!
Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar

Ez a könyv megváltoztatta az életemet. Eddig még soha nem tapasztalt boldogságot és kiteljesedést éreztem az olvasása közben. Olyan volt, mint egy csodálatos, kozmikus utazás ennek a két isteni tehetséggel és látnoki erővel megáldott embernek a lelkébe… elmondhatatlanul mély volt és olyan megható, hogy többször is megkönnyeztem… a kreatív, egyedi és formabontó versszakok inspiráltak és megörvendeztették a szívemet. Amióta befejeztem a könyvet úgy érzem, lelkem egy darabkáját kivágták belőlem… minden szó, minden rím a testembe épült és a részemmé vált, de az első olvasás feledhtetelen élményét már semmi sem pótolhatja… de mostantól mindig központi szerepet fog elfoglalni eme csoda az életemben, és mindig is követendő példaként fogok tekinteni rá…
Ezenkívül még mindenkinek a figyelmébe ajánlanám az alábbi fantasztikus címeket viselő műveket, amik hasonlóan jók lehetnek:
-A hajléktalanok felemelkedése
-Az elmúlás őszi fészke
-Egy pszichiáter-szerelő naplója
-Az éjféli fojtogató!!(a zseniális thrillerparódia sorozat első kötete!!!)
-Dimenziók kulcsa( OKKULT HORRORNOVELLA)
-Humor vagy szerelem (HUMOROS ROMANTIKUS SOROZAT!!!!)

witch>!
Gabriel Wolf – Marosi Katalin: Bipolar

Eddig nagyon tetszik! A legkülönösebb verseskötet, amit valaha olvastam. És ezt jó értelemben mondom. :D

Utólag hozzáfűzve július 28-án:
Ma másodszor is elkezdtem olvasni. Nekem nagyon tetszik!

Szelén>!

habzó szájjal várja a hajnalt a tapír
szétnyílt páncéljából elővesz egy papírt

Különös kötet a Bipolar.

Prof. dr Bókay Antal előszava

Egy, kettő, három, négy,
visszafelé számolnék,

KATARYNA>!

…Álmomat őrző apró lángocska az élet.
Most elmondom: miről szól a Bibliában az ének.
Eldobtam pár érmét, meglelje, ki rászorul,
szekrény mélyén fajátékom megette a szú…

Marosi Katalin: Gyertya

KATARYNA>!

éltem volna érted, ha mertél volna félni
féltem volna érted, ha mertél volna élni

Haza

Szelén>!

De szívünk egy ütemre dobban
Tam-tam, tam.

Boldogan vetem karjaidba magam,
Ágas-bogas erdő: jó szerető vagy.

Marosi Katalin - Erdő

Szelén>!

…nyugalom a halálban, izzadtság az éjben
álmomban megmártóztam a sűrű vérben
bárányka vagy: fehér, véres, áldozati
együtt lépünk a fényre: halvány, alkonyati

feszület a falon, holt hever a pamlagon
ülve várja s köszönti az előkelő rothadást
izzó szemű keselyű néz be az ablakon
szárnyát kitárja, feláll, hátán ködpalást…

Gabriel Wolf: Bárányka

Lunemorte P>!

Lángra kap egy régi fotó a falon,
esküvői kép, hogy lángoljon, akarom.
Égjen, mint bennünk a tűz egykoron,
ami meghalt egy fáradt hajnalon.

Marosi Katalin - Tűz