Kellünk ​a sötétségnek (Kellünk a sötétségnek 1-4.) 18 csillagozás

Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Kellünk ​a sötétségnek (1-4. Teljes regény!)

„Ki törődik a szegényekkel és a gyengékkel?
Senki!
Ki törődik vele, ha egy hajléktalan megbetegszik, vagy akár meg is hal?
Senki!
Ki állhat ellen a seregüknek?
Senki!”

Ezek a vezetőjük szavai, egy karizmatikus, meggyőző személyé, aki egyben manipulatív és gonosz is.
Hívei Abe-nek hívják, mások, ősi nevén Abriel-nek.
Azt mondják természetfeletti képességei vannak…
Segítségével a hajléktalanok felemelkednek a város legsötétebb vermeiből, odalentről, az elfeledett alagutakból, a csatornákból, melyek az emberek mocskával vannak elárasztva. Seregük felemelkedik és háborút indítanak a „fenti világ” ellen. Olyan háborút, melyet még soha, senki sem látott, s álmodni sem mert volna róla! Ezúttal visszafizetnek mindenért! Megbüntetik a város úgynevezett „jó érzésű, Istenfélő” lakosait!

Nola Darxley, az FBI különleges ügynöke Abe nyomába ered. Vissza akarja vinni a gyilkos… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

372 oldal · ISBN: 6610000038558 · Illusztrálta: Nola Darxley
246 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781387349166 · Illusztrálta: Nola Darxley
Magánkiadás, USA, 2017

Nola Darxley · A névtelen ezredes · A névtelen nyomozó · Charles, a "Kibertéri gyilkos" · Christopher Ecker · Gabriel Wolf (különböző neveken) · John, az "Éjféli fojtogató"

misszi68>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Egyszerűen fantasztikus ez könyv! Nem tudok rá jobb szavakat!
Olyan fantázia, stílus és egyéniség van benne, amit nagyon kevés szerző művében fedeztem fel eddig.
A Kellünk a sötétségnek az egyik legérdekesebb misztikus könyv, amit valaha magyar írótól olvastam. Elképesztő egy történet ez. Ha valaki újszerű élményre vágyik, akkor ez a könyv befutó lehet nála is!
Én nyertem meg a Pszichokalipszis nyomtatott könyvet az egyik nyereményjátékon.
Hát, ha az is ennyire jó lesz, mint ez, akkor minden bizonyyan megvan az új kedvenc magyar szerzőm! És ezt most nem hálából mondom a megnyert könyv miatt, de tényleg így gondolom! ;)

Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Tetszett, de alapvetően van benne néhány dolog, ami levont az értékéből.
Az egyik, ha már Magyarországon, Budapesten játszódik a történet, akkor az itt élőknek miért nincs magyar neve? Miért Dorothy, miért Barry?
Aztán lehet, hogy valamit félrenéztem, de a történet kezdeténél 1997-ben járunk. Mégis, a második részben, amikor a korábbi dátumra hivatkoznak, mindenhol 1999 szerepel, nem számoltam meg hányszor, de legalább háromszor.
Azt sem értem, miért kellett négy részre tagolni, miért nem egy mese az egész.
Néhol kissé beteg, de ez mégis csak mese. A harmadik rész volt a kedvencem, ott jókat mosolyogtam is, pedig ez nem egy vidám könyv.
Elgondolkodtató.
Csak az a baj, hogy még így is, hogy sok mindenre magyarázatot kaptam, még így is maradtak dolgok, amik homályosak és függnek csak a levegőben.

372 oldal · ISBN: 6610000038558 · Illusztrálta: Nola Darxley
valszi>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Valami tingli-tangli kis romantikus horrorra számítottam, DE:
Először meglepett, hogy milyen komoly. Úgy kezdődik, mint egy amerikai thriller mozifilm. Aztán meglepett, hogy milyen vicces. A kihallgatási jelenet alapvetően komoly, de mégis tele van humorral. Az író nagyon jól bánik a szavakkal! :) :)
Utána pedig az lepett meg, hogy milyen fordulatos és mennyi váratlan dolog van benne. Tehát ez a könyv sokkal több volt, mint amire számítottam! :) :)

eki>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Egyszerűen szuper volt ez a könyv! Be is kedvenceltem! Tele volt elképesztő misztikumokkal, volt benne romantika, érdekes karakterek (viccesek és érdekesek pozitív karakterek és jól megformált negatív vagy félig negatív karakterek is). A vége nagyon izgalmas és annyi misztikum volt ebben a könyvben, hogy az agyamat eldobtam tőle!
Ez a Wolf újra és újra meglep. Ahogy olvasom a műveit, egyik meglepetés ér a másik után! Egyszerűen fantasztikus, hogy milyen jól ír és milyen nagyszerű ötletei vannak. A Pszichokalipszis is nagyon tetszett, de ez még annál is jobban!
Nem akarok nagy szavakat használni, de ennél a könyvnél most kénytelen leszek: Ez volt az egyik legjobb könyv, amit mostanában olvastam!

havoC>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Tényleg van valami Clive Barkeres ebben a könyvben, azt hiszem már mások is említették.
Mivel Barker az egyik kedvenc íróm, így gondolom nem lesz meglepő, hogy milyen pontszámot adok rá.
Egyébként attól függetlenül, hogy helyenként ugyanolyan beteg (művészi értelemben), elvont és ötletes, semmihez nem tudnám konkrétan hasonlítani. Tehát semmiképp nem utánzat regény. Hihetetlen, hogy még a Facebook jelenség (az emberek ottani viselkedése) is el van benne magyarázva, egyfajta apokaliptikus előjelként, ómenként. Nem semmi! Ha ez csak fikció, akkor állati nagy ötlet. Ha nem… akkor abba beleborzonghatunk azt hiszem! :)

bera>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Wolf a meglepetések embere. Ezt most már a harmadik könyvénél érzem.
„Nola Darxley, az FBI különleges ügynöke Abe nyomába ered. Vissza akarja vinni a gyilkos manipulátort az Egyesült Államokba.”
Eddig oké… olyan, mint egy thriller. Valami Bárányok hallgatnak szerű dolog. Viszont aztán, hogy később mi lesz belőle! :DDD Ez valami teljesen új! :D
Nem tudnám sem műfajilag belőni, sem más könyvhöz hasonlítani. És az a poén, hogy tetszik! Tehát ez nem egy gyerekes próbálkozás arra, hogy erőltetetten valami újat mondjunk . Itt valami van, ami több, mint a megszokott átlag. Ez a Wolf tud valamit!
Imádtam ezt a könyvet. Épp most van szavazás rá, hogy lehet nyerni dedikált példányt a könyveiből. Én már szavaztam is erre a regényre! Ha nem nyerek, tutira megveszem papírkönyvben. Nagy élmény volt számomra ez a regény! Remélem, a többi könyve is ilyen meghökkentő és újszerű!

Cicamama>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Meglepően jó volt ez a könyv! :-)
Telis-tele van érdekes fordulatokkal, érdekes karakterekkel. Nekem az Ecker nevű karakter tetszett benne az egyik legjobban. Az a fickó egyszerűen imádnivaló! :-)
A könyv végén olyan dolgok derülnek ki, hogy egymás után érik az embert a meglepetések. Már azt gondolnád, hogy kiderült valami fontos, aztán kiderül, hogy pont ellenkezőleg volt! :-)
Nem csak a fordulatok és a jó karakterek miatt, de emiatt is nagyon tetszett, hogy egyáltalán nem kiszámítható. Gyakorlagilag az utolsó pillanatig egymást követik a csattanók. Még az utószóban is! :-)

walkingdead>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Hát… nem is tudom, mit mondjak. Most fejeztem be és még mindig könyv hatása alatt vagyok! Mintha moziból jöttem volna ki.
Ez valami DURVÁN jó volt! És még naivan azt hittem, hogy a Pszichokalipszisnél ez nem lehet jobb. Ugyanis eredetileg zombi rajongó volnék és az volt elvileg a nekem való, ez pedig csak egy romantikus nyál-könyv ugye, ami lányoknak való. Hát nem!
Azaz nem csak nekik való és egyáltalán nem nyálas vagy ilyesmi.
Habár van benne romantika, mert arra épül a lényege, de mégsem találtam zavarónak. Talán még tetszett is (csak nehogy más ezt megtudja, hogy ilyeneket mondok!). :-)))
A romantikus részén kívül: a horror dolgok ugyanolyan jól ülnek benne, mint a Pszichokalipszisben. Ebben talán kevesebb van picit. A humor szintén nagyon betalál, ha kell. Abból viszont ebben van több. Az Ecker karakter tényleg nagy arc! De a lényeg a könyv második felétől következik csak!
Onnantól valami nagyon durva, hogy mivé teljesedik ki ez az egész történet.
Emlékszem, annak idején mekkorát néztem a moziban a Mátrixon, amikor kiderült, hogy az nem a valódi világ, amit addig Neo annak hitt.
Na ebben a könyvben OLYAN szintű dolgok vannak pont! Nem azt mondom, hogy bármiben is hasonlít rá, de kb. akkorák benne a meglepetések… az ember csak a fejét kapkodja.
Romantika ide vagy oda, de azt kell mondjam, már évek óta nem olvastam ilyen jó könyvet!

Vegita>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Nem egészen ilyenre számítottam, de kellemes meglepetés ért!
Engem kicsit Clive Barker könyveire emlékeztet… tudjátok Hellraiser, Éjszaka Gyermekei, Korbács, stb… Barker az még, aki ilyen megfoghatatlan műfajban mozog. Megvan annak is a saját világa, amit sem utánozni, sem teljesen felfogni/átlátni nem lehet! Csak rajongani lehet érte… vagy nem. Ízlés dolga.
Szerintem ez is ilyen.

sephiro>!
Gabriel Wolf: Kellünk a sötétségnek

Nagyon meglepett ez a könyv! Azt hiszem, már évek óta nem olvastam ilyen jót!

TiszlaviczMarcsi I>!

A részegek sosem félnek. Néha még a haláltól sem.

Kapcsolódó szócikkek: részegség
Lunemorte P>!

Chris a barátnőjével is ezért szakított nemrég, mert a lánynak elege lett a fegyvermániájából. Miért lenne az mánia, ha az ember pisztolyt tart a párnája alatt? Ha egyszer van rá fegyverviselési engedélye, akkor miért ne tehetné? Nem Chris hibája, hogy egyszer elsült éjszaka! Az ember össze-vissza hadonászik álmában. Pláne akkor, ha van egy enyhe poszttraumatikus háborús stressz szindrómája is. A ravaszt is meghúzhatja az ember, ha épp a párnája alatt van a keze. A lány nem sérült meg, csak sokkolta az eset. Többet nem volt hajlandó Chrisnél aludni. Annyi baj legyen!
Legalább most behozhatja végre maga mellé a puskákat az ágyba! Nem is olyan rossz dolog egyedül élni. Néha egy rakás fegyver jobb társ, mint egy szőke fotómodell.

– Abe – felelte tömören.
– Mint az Ábel, angolul becézve?
– Engem senki nem becéz – válaszolta a férfi. Nola már látta, hogy neki sem lesz könnyű dolga vele. Még így sem, hogy vele legalább hajlandó szóba állni. Türelmesnek kell tehát lennie vele, nehogy neki is megkukuljon itt, mint valami szegény, dilis gyerek, és a végén besüljön emiatt az egész próbálkozás.
– Akkor úgy kérdem, minek a rövidítése ez? Ábel?
– Abriel.

– …És, Ecker!
– Igen, uram?
– Nehogy aztán lelője nekem Darxley-t vagy ilyesmi! Felfogta egyáltalán, mi a dolga?
– Igen, uram! Csak megfigyelni megyek!

Kapcsolódó szócikkek: A névtelen ezredes · Christopher Ecker
Szelén>!

Már a buszon ült Kőbányán, amikor sötétedni kezdett. A vezető ekkor bemondta, hogy nem áll meg több helyen. Mindenki szálljon le a következő megállónál, mert kocsiszínbe megy.

Lunemorte P>!

– De hogy szedett volna rá, uram? Nem lehet akár valóban szüksége egy műtétre? Bár igaz, nem láttam még…
– Mit nem látott még? Engem lát most, ahogy itt ülök? Akkor jó! Fogja már be és gondolkozzon, Ecker!

És, Ecker!
– Igen, uram?
– Valami kemény legényt küldjön utána.
– Gondolja, hogy ellenáll majd, uram?
– Kinek, maga marha?! Csak megfigyelni megy utána az ügynökünk!

Kapcsolódó szócikkek: A névtelen ezredes · Christopher Ecker
Lunemorte P>!

– Ezt az ezredes küldi! És azt üzeni, hogy nem kekeckedünk az FBI-jal! Vegyék úgy, hogy mind le vannak tartóztatva!
Felvette a sporttáskáját a busz lépcsője mellől és sántikálva visszaszállt a buszra.
– Mehetünk – adta vissza a kulcsot a vezetőnek.
– És a gyanúsított? Azt nem hozza magával? Azt mondta, letartóztatja!
– Sajnos tévedtem! Mégsem volt köztük.

Lunemorte P>!

…Hacsak valaki meg nem próbálja állítani út közben. Erősen remélte, hogy megpróbálják majd!
Igazából nem tudta, hol érhetné a legtöbb atrocitás. A reptéren visszakapta a sporttáskáját, amiben hozott egy-két kisebb eszközt magával a munkára. Aláírta az ezzel kapcsolatos papírokat és máris úton volt a belváros felé. Eredetileg taxival akart menni, de aztán rájött, hogy így a végén még egyből odaérne. A taxi felveszi itt és lerakja ott. Így minden jóból kimarad majd. Inkább metróval és buszokkal tervezte meg az utat. Azok jó sok szar, lepusztult helyen megállhatnak útközben. A metróaluljárók például elég veszélyesek tudnak lenni Amerikában közbiztonság szempontjából. Remélte, itt is legalább olyan rossz a helyzet, ha nem még rosszabb.