Humor ​2017 1 csillagozás

Gabriel Wolf: Humor 2017

Ez a kötet egy humoros novellagyűjtemény.
Gabriel Wolf 2017-ben indult három humoros sorozatának első részei egy kötetben + egy spin-off és két eddig kiadatlan mű!

Gabriel Wolf: Humor 2017

Tömény őrület ez a kötet, de nagyon jó értelemben! :DDDDDD
Ilyen jót még nem is olvastam! :) Már másodszor olvastam el most, de még mindig nem tudtom felfogni, hogy hogy bír valaki ennyi marhaságot összehordani. Hihetetlen egy dumája van ennek az írónak! Számomra nagyon üdítő, amit csinál!
Nehéz konkrét idézeteket kiragadni a kötetből, de én megpróbáltam. :)))
Nem is magyarázom tovább, hogy miért vicces az, ami vicces. Egyszerűen az.
Beszéljenek helyettem a beidézett részletek. Ha nem tudnak, akkor olvassa el mindenki, lehet, hogy úgy jobban át fog jönni. Mindenesetre én már idézni szoktam ezekből az írásokból, mert annyira jók ezek a viccek. Édesanyámat is ezzel fárasztom már napok óta. Azóta már ő is elkezdte olvasni és a robotos íráson hallottam többször, ahogy hangosan nevetett a szobájában! Jó volt hallani. :)

valszi>!

John, illegális módon, szándékosan rossz lakcímet jelentett be a hivatalos helyi hatóságnál, azért, hogy mindenkit jogtalanul félrevezessen. Rosszindulatú volt és azt akarta, hogy ne találják meg, még akkor sem, ha gyilkosságot követett el aljasságból!

20. oldal (Az éjféli fojtogató!)

valszi>!

– Hogy szüljön a feleséged gyulladt szemű csimpánzkölyköt, te szemét! – ordította.

265. oldal (A mágus)

valszi>!

Ez a varázslat hibás! Hogy rohadna el az a Kothon! Milyen nyüves író az ilyen? Pedig ő biztos, hogy autentikusan olvasta fel! Még nyögött is a végén, mint ahogy az öregasszonyok szoktak!

265. oldal (A mágus)

valszi>!

Most akkor izzadjon itt az utcán? Miért tenné, amikor mindezt bent is megteheti teljesen ingyen? Az ital ugyanis pénzbe kerül odabent, erre tisztán emlékezett, de izzadni lehet bent ingyen. Akkor miért küldték ki egyáltalán? Nem emlékezett pontosan, mert részeg is volt és hülye is.

269. oldal (Az ork)

valszi>!

Az én nagyanyám is hitt a szigetben. Tőle hallottam először a rettenetet! És a szigetről is tőle hallottam először.
Hogy mi volt akkor a rettenet? Valami olyasmi, hogy…
„Aki korán székel, aranyeret lel.” De lehet, hogy rosszul idézem…
Tehát ő mesélt nekem róla, hogy mi minden van ott a szigeten. A tűzről, meg arról az iszonyatos vízről is, ami körülveszi. Hogy miért iszonyatos?
Mert belefulladsz! Ez mégiscsak tenger! Az elég mély tud lenni ugye.

88. oldal (A borzalmak szigete)

valszi>!

Van a hajón könyvtár, gyermekmegőrző… Itt úgy látom, az időben még keveset előrehaladott, kis méretű emberi egyedeket tartják fogva.

125. oldal (Egy robot naplója)

valszi>!

…nézi majd a focit a TV-ben (Ez valami barbár elfoglaltság, ahol egy gömb alakú állatot gyötörnek a lábukra szerelt szöges cipőkkel.), és közben atlétában (Ez egy ugyanolyan ismert eltűnt világ, mint az Atlantisz.) böfög majd. (Nevet? Azt hiszem, ez ugyanazt jelenti, csak ilyenkor nem a tüdőből, hanem a gyomorból nyomják ki a levegőt. Lehet, hogy savat nyomnak mellé néha, hogy zamatosabb legyen. Remélem. Ez megérne egy HD felvételt közelről.)

198. oldal (Egy robot naplója)

valszi>!

Legközelebb talán vedd le a sapkát kisöreg, „amikor a nagyok játszanak”! (Ez egy idézet, de nem tudom melyik kabinban hallhattam. Talán ez is zenére utal a szokásos módon. A kisöreg pedig egy érdekes szó. Ezek szerint a gyerekek alacsony öregemberek igazából!)

202. oldal (Egy robot naplója)

valszi>!

– Igen, uram, ezt fogom tenni. Más utasítás, uram?
– Igen. Fogja be először is.

222. oldal (Egy robot naplója)

valszi>!

(Ő Zsófi. 19 éves és szinte még gyerek. És boldog. Ugye milyen gyönyörű? Látja, milyen csodálatos a mosolya? Látott már valaha ilyen káprázatos szépségű leányt?
Mégis tele van bélféreggel! Vigyázzon hát vele!
Vásároljon bélféreg aknát! Csak ráültet valakit és kész! Hamar megoldja szorult ügyeit!
De örökre!)

258. oldal (Fajok 2177)