A ​sötétség mondja… (Mit üzen a sír? 1.) 21 csillagozás

Gabriel Wolf: A sötétség mondja… Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Mi a tudathasadás első tünete? Hogyan fogsz rájönni, ha esetleg nálad is ez van kialakulóban? Sehogy sem jössz rá! Ugyanis ez maga az első tünet!

„Faragok-faragok… csinálnom kell… a sötétség mondja: csinálnom kell… a rönk mondja: csinálnom kell… a sötétség mondja: írnom kell… a rönk mondja, ölnöm kell!”

ISBN: 9780463000076 · Felolvasta: Engler József

Gabriel Wolf (különböző neveken)

Black_Dawn>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Te jó ég! Ez rendesen „odavert”! :)
Kirázott szó szerint a hideg a történet végén, de hogy őszinte legyek, néha már közben is! :)
Még szerencse, hogy rajongok a horrorért és a darkos dolgokért, tehát ezt most jó értelemben mondtam.
Ez bizony egy igen súlyos sorozat lesz. Nagyon remélem, hogy lesz folytatása!
Az tetszik benne, hogy nincs a könyvben semmilyen trágárság, ocsmánykodás, felesleges, öncélú durvulás és darabolás, mégis olyan ijesztő, hogy az emberre a frászt hozza! :)
Ezt én „intellektuális horror”-nak nevezném. Bizonyos szempontból „lovecrafti”-nak. Kár, hogy a Molyon nincs egyik címke sem, mert én most rábiggyeszteném valamelyiket.
Nincs benne Cthulhu meg „Nyaralótelep” (elnézést a poénért) meg semmi ilyesmi, inkább amiatt lovecrafti, hogy itt nem azon van a hangsúly, ami az arcunkba van vágva (több liter vér kíséretében mondjuk), hanem azon, amit nem látunk és amiben nem vagyunk biztosak. Ennek volt Lovecraft a mestere, és úgy látom, Wolf is meglehetősen jól operál ebben a témakörben. :)
A weboldalán azt láttam, hogy a következő rész címe az lesz, hogy „A fekete fák gyermekei”. Hát ettől (olvasva ezt az első részt) ismét sikeresen kirázott a hideg. :)
De az biztos, hogy el fogom olvasni már csak azért is, ha megjelenik! Még akkor is, ha nem alszom utána pár napig. Legfeljebb majd éjszaka mosogatok és egy kicsit behozom a lemaradásaimat itthon. :)

bera>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Még nem olvastam semmit ettől az írótól, és ezzel az írással nagyon beválasztottam azt hiszem! De jó értelemben. Azta! Ez volt az egyik leghátborzongatóbb történet, amit az utóbbi években olvastam. Még most is libabőrös vagyok kicsit tőle. Ettől biztos, hogy rosszakat fogok álmodni. :DDD
Tehát habár elsősorban Stephen King rajongó vagyok, főleg a régi írásait szeretem. Ezzel a Mr. Mercédesszel kicsit már túlságosan átment thrillerbe szerintem. Itt már nem az a lényeg, hogy ijesztő és hátborzongató, hanem csak az, hogy elkapják-e a gyilkost, vagy sem. Én nem szeretem az olyan klasszikus detektív történeteket.
Ebben A sötétség mondja című sztoriban viszont olyasmiket véltem felfedezni, mint a régi King regényekben. Ebben nincs hagyományos értelemben vett gyilkos, akit egy nyomozó üldöz. Itt valami egész másról van szó! Hogy pontosat miről? Na az itt a jó kérdés, de nem írom le, mert az spoiler lenne. :D

misszi68>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Ez aztán hátborzongató volt! :O) De tetszett! Jól ki lett találva!

Mirmur>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Sikeresen kirázott tőle a hideg, úgyhogy köszönöm a libabőrt! Még mindig jobb, mint a narancsbőr. :))
Nagyon ötletes, egyéni hangvételű ez a bevezető epizód. Az különösen hátborzongató, hogy sok minden nincs kimondva benne szó szerint, hanem az olvasó fantáziájára bízza a szerző, hogy valójában mi történt/mi történik.
Hú, de utálom a bábokat! :))
Ezért is volt jó ez a sztori! :)

eki>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Fantasztikus volt, úgyhogy megyek is tovább egyből a regényre!

havoC>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Óriási volt. Baljós, ijesztő és groteszk.
Már megyek is tovább A fekete fák gyermekeire, azaz a második részre! És most már a kihívás keretei között! :)))

Dorka50 P>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Huh. A hideg futkos a hátamon. Végre egy horror amiben nem a trancsírozáson van a hangsúly, hanem lelkileg teszi „tönkre” az olvasót. spoiler Szuper írás, nagyon várom a folytatást! A vége poén: spoiler Hát kedves @Flow, nem nyugtattál meg! :D :D

Popovicsp87 P>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Érdekes írás volt, bár egy kicsit rövid.
Vajon tényleg megtörtént ami történt, vagy csak a főszereplő író képzelte.
A kis báb tényleg életre kelt?
Felvetődik a tudathasadás, mint téma, vagy ez a bábu befolyása.
Eléggé borzongató az írás, kíváncsian várom a folytatást.

Zeline>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Nagyon ritkán olvasok novellát. Sőt! A regényekkel is úgy vagyok, hogy minél hosszabb, annál jobb.
Na. Ezért lett a fél pont levonás. Fájóan rövid. Olyan szívesen olvastam volna még tovább…
Nagyon érdekes, izgalmas, jól megteremtett hangulat. Gyakorlatilag azonnal behúzott.
Lássuk a folytatást!

fatal>!
Gabriel Wolf: A sötétség mondja…

Nagyon hangulatos kis bevezető, félelmetes, sötét, rideg :)
Folytatom a II. résszel hamarosan, csak ajánlani tudom. Remélem hozza a bevezető adta világot :)

Szelén P>!

Én egy író vagyok, ő pedig egyfajta fából készült báb, amilyet hasbeszélők használnak.

Dorka50 P>!

Most egy pillanatra abbahagyja a gépelést, visszafordul és rám mosolyog. Gonosz ez a vigyor és nem szeretem. Rossz érzésekkel tölt el. De nem tudok mit tenni ellene.

Zeline>!

Mint amikor keselyűk lakmároznak egy holttestből… egy egykori érző emberi lény üresen maradt, lélektelen porhüvelyéből. Az egyik dögevő madár pedig… amelyik a legnagyobb mind közül… rajta áll a testen, és úgy marcangolja csőrével cafatokra az egész mellkasát. Aztán a keselyű egy váratlan zajra felriad!… s leszáll róla egy percre… akkor a lélektelen holt végre megkönnyebbülhet. Még ha csak egy pillanatra is…

Rozsebokor>!

Tehát ha egyszer nyilvánvaló, hogy tudunk egymásról akkor tudathasadásosak lennénk? Mármint én? Ő hogy is lehetne az? Hiszen nem is létezik! Vagy mégis?

Mit üzen a sír? sorozat · Összehasonlítás