Kreatív ​betűk 5 csillagozás

Gabri Joy Kirkendall – Jaclyn Escalera: Kreatív betűk

„Ez ​a különleges kézikönyv a művészi betűformálás műhelytitkait tanítja meg az olvasónak. Ismerteti a gyönyörűen díszített, egyedi betűk és feliratok megalkotásának technikáit, és rengeteg hasznos ötlettel, feladattal segíti a kezdőket és haladókat egyaránt. Segítségével még az alkotásban nem túl gyakorlottak is kiélhetik kreativitásukat: megtanulhatják a tipográfiai alapokat, elmélyülhetnek a különféle stílusokban, és megismerhetik az eszközöket, amelyek segítségével képesek lesznek egyszerűen és könnyedén művészi betűket, számokat és szavakat alkotni.
A lehetőségeknek csak a fantázia szabhat határt! A könyvben számtalan hasznos tanács segíti az egyedi ötletek megvalósítását a különféle felületektől a technikákon át a különleges eszközökig. A díszítéshez használhatjuk például az akvarelltechnikát, de filctollal, vésővel vagy fólia segítségével is formálhatunk különleges, egyedi betűket.
Mélyülj el a művészi kézírás izgalmas világában, és alakítsd ki saját stílusodat!… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2018

_Fannalala_>!
Gabri Joy Kirkendall – Jaclyn Escalera: Kreatív betűk

Najó, én mindjárt elsírom magam:D
A Kossuth kiadótól kaptam ezt a könyvet, és szerintem jól beletaláltak, mert roppant hasznos az illusztráláshoz, és ezt akkor éreztem így, mikor még nem is olvastam el. Nagyon sokáig halasztottam, mert úgy voltam vele, hogy ehhez le kell ülni és ki kell próbálni a technikákat. Bajban voltam, mert jelenleg nincsen betűkkel kapcsolatos munkám, de nézzük meg, hátha.
Hát basszus nem hiszem el. Azon túl, hogy a tipográfia történetét ÉRTHETŐEN és EGYSZERŰEN írja le, és simán vissza tudnám mondani minden mondatát, mert annyira könnyed, égetően FONTOS photoshop technikákat mutat be.
Az egyik az, hogy ceruzás rajzot vagy írást hogyan tudunk digitalizálni spoiler, illetve hogyan vektorizálhatjuk azokat spoiler.
Mindkét dolog iszonyatosan fontos akkor, ha sokszorosítani akarunk. A könnyeket kicsalja a szememből, hogy végre valahol ez le van írva. Rendesen zokogok nemsokára.
Illusztrátoroknak, rajzosoknak MUST HAVE, és másoknak is baromi izgalmas lehet, akik csak szeretnek kreatívkodni.
Öt csillag, kedvencelés, holy grail, vitrin, MINDEN.

Saku28>!
Gabri Joy Kirkendall – Jaclyn Escalera: Kreatív betűk

Volt egy szabad órám és mit csinál ilyenkor egy jó könyvmoly ha nem bemegy a könyvesboltba? A kirakatból amúgy is kacsintgatott rám ez a könyv, mert egy ideje már kinéztem, úgyhogy gondoltam mielőtt berendelném/megvenném, legalább átnyálazom, érdemes-e egyáltalán pénzt költeni rá.
Hogy őszinte legyek, szerencsére átnéztem, ugyanis nagyon nem fogott meg ez a kiadvány. Szép, színes, akár még egészen jó technikai ötletek is voltak benne, de pont az, ami engem érdekelt volna (pl. hogyan kanyarítsd szépen a betűket kalligráfiában) nem igazán volt téma, inkább tényleg a technikai megoldásokra ment rá, itt viszont voltak hagyományos, tradicionális technikák és számítógépes is. Átolvasgattam, átpörgettem, viszont számomra sokkal jobb kiadványnak bzonyult a Thy Doan Graves: Művészi kézírás, ami valóban a betűformálást tűzte ki témájának. A Kreatív betűk kiadványt inkább amolyan inspirációs kötetkének tudom ajánlani, mert nagyon sok benne az olyan ötlet, ahol szabad kezes rajzolással alakítja az igazán rajzolt betűket egészen ennyire, https://thumb1.shutterstock.com/display_pic_with_logo/3… úgyhogy mindenképpen olyan embernek ajánlom csak, aki nem bánja, hogy nem lesz pontosan minden leírva, mit hogyan kell, hanem szereti továbbgondolni a dolgokat.

Mária_Hans>!
Gabri Joy Kirkendall – Jaclyn Escalera: Kreatív betűk

Régebben is próbáltam már más betűtípusokkal írni papírra, füzetbe, könyvbe. Mikor megláttam, hogy vannak könyvben is ilyesfajta segédlet hát vettem egyet, amelyikről jó értékelések érkeztek. Kettőt is kinéztem magamnak az egyik Kreatív betűk, a másik pedig a Kreatív szépírás és kalligráfia. Az utóbbit sajnos nem tudtam rendelni, mert jelenleg nem elérhető, de a kívánságlistámhoz raktam, hátha egyszer lesz majd. A kreatív betűk című az volt, így meg is érkezet még januárban. Én több gyakorló feladatokat reméltem benne, de így is kipróbáltam párat (amit láthattok a mellékelt képeken). Olvashatunk benne a betűk történetéről kicsit, a stílusjegyek jellemzőjéről, érdekességeiről, a saját betűfelirataidat, ha papírra veted, hogyan tudod digitalizálni és hasonló kreatív dolgok a betűkkel. Úgy érzem nem árt némi kézügyesség és van a könyvben olyan rész, ahol a betűhöz rajzolnak is még hozzá pl.: őzikét, vagy hogy virágokkal rajzolják meg az adott betűt, hát azokhoz elég magas szintű kézügyesség dukál szerintem (én meg sem mertem próbálni). Jó kis kreatív könyvecske, de engem most per pillanat a szépírás jobban foglalkoztat, de ez sem volt olyan rossz. Csillagozásnál 4 csillagot kapott tőlem azért, mert én hiányoltam belőle a gyakorló feladatokat. Ajánlom mindenkinek, akit érdekelnek az ilyesmik.