Vívókönyv 2 csillagozás

Gáborján Rita – Selmeczi Tibor: Vívókönyv

Két fanatikus vívóbolond, egy edző – aki ugyan szőke nő, de nem ezért szeretjük –, és egy kissé túlkoros tanítvány – aki mellesleg nyugdíjas humorista –, elhatározták, hogy könyvet írnak a sportág népszerűsítésére. A kötetben természetesen komoly edzői magyarázatokat is találunk, hogy a hobbivívók akár tankönyvnek is használhassák, de megismerhetünk érdekes sportembereket, és bepillantást nyerünk a vívóélet mulatságos hétköznapjaiba.

Eredeti megjelenés éve: 2013

136 oldal · ISBN: 9789630867122 · Illusztrálta: Varga Vera Villő

Gáborján Rita – Selmeczi Tibor: Vívókönyv

Gáborján Rita – Selmeczi Tibor: Vívókönyv Kicsiknek & nagyoknak, edzőknek, szülőknek és (még) nem vívóknak avagy szurka-piszka hasznos, haszontalan valamint mulatságos fejezetekkel

Harmadik éve része az életemnek a vívás. Tetszett a sport, bár nem igazán ismertem, de mikor lehetőségem adódott, hogy kipróbáljam, éltem a lehetőséggel, és azóta sem bántam meg. Én is ott ragadtam a vívóteremben, még annak ellenére is, hogy rájöttem, nem az én sportom.
     Ahogy a könyvben is többször említik, igazán összetartó csapat alakukhat ki egy klubban, és az egész vívóvilágban. Nekem is sikerült gyorsan beilleszkedni, hamar megszeretni a csapatot. Én, aki sosem sportoltam, csak valamilyen mozgásformát kerestem, ami segít formába hozni, kikapcsolni, stresszt levezetni, és erre mind tökéletes. Rengeteg élményt köszönhetek ennek a sportnak. Szóval abszolút átérzem ezt az életérzést, amiről a könyvben szó van.
     Ami picit csalódást okozott, hogy túlnyomórészt a tőrözés részketeiről olvashatunk a könyvben, a kard csak éppen érintve van. De tény, hogy közérthetően segít tisztába kerülni a legalapvetőbb tudnivalókkal. A könyv pedig a vívás népszerűsítésére született. És ha valaki önmaga nem is kóstol bele, de a könyv hatására már esetleg figyelembe veszi gyermeke sportválasztásánál ezt is mint lehetőséget, már elérte a célját. Mert tényleg könnyen megragad az az elegancia, szépség, tisztelet, ami ebben a sportban benne van.

Gáborján Rita – Selmeczi Tibor: Vívókönyv

Végre egy könyv a vívásról, amelyik nem száraz és fogyaszthatatlan! Kellett már egy ilyen könyv. Habár picit elfogult vagyok a szerzőkkel, nem hazudok ha azt mondom, hogy kötelezőolvasmány legalább a vívó sportot űzőknek, de bárkinek, aki egy kis betekintést akar nyerni a vívóéletbe. Ez a könyv lehetőséget ad arra is, hogy mint kézikönyveket forgassunk, ahhoz a részhez lapozzunk, ami éppen érdekel, vagy csak a remek kis rajzokat nézegessük.
A könyvből minden információt megtudhatsz, amit akarsz (sőt még amit nem, azt is). Az interjúk a magyar vívóélet meghatározó alakjaival készültek, amiket máshol nem olvashatsz. (lásd: Tartalomjegyzék)
Egy szó, mint száz: Ezt a könyvet kérd szülinapodra!

Jaczi>!

Azért jöttem vívni, mert anyukám egyszer szabályosan megfenyegetett, hogyha nem fogok heti kétszer sportolni, akkor rosszban leszünk. A vívás volt az első fajta sport, amit kipróbáltam – az interneten találtam meg az egyesületet –, és azóta […] itt ragadtam.
Nagyon szeretek járni, mert jó a társaság, és eddigi tapasztalataim alapján tehetségesebb vagyok a vívásban, mint a sportok 99 %-ában.

12. és 5. oldal

Jaczi>!

– Lassan fél éve jársz rendszeresen az edzésekre, mi vonz ide? Túl azon, hogy vívni csodás?
– Tudod Rita, odakint az utcán, a nagy fene életben a magam hatvanegynéhány évével, már egy igen komoly bácsinak számítok.
– Itt talán nem?
– Egyáltalán nem! Itt sporttársak vagyunk, és időnként odaszól nekem egy-egy tizenöt éves fruska a fogszabályozóján keresztül, hogy „Tibi jössz vívni?” Hát én olyankor elolvadok!

Ildó>!

– Most iskolázok, jóember, azt hívják iskolázásnak, amikor veled foglalkozom.
– Ezért öltöztél barnamedvének?
– Ezért. Hogy ne fájjon. Iskolázás közben ugyanis rajtam gyakorolod a szúrást, ezért vagyok olyan, mint egy szúrópárna.
– Akkor miért nem szúrópárnán gyakorolok?
– Ez az, amit én se értek, pedig annak sokkal jobbak az idegei, mint az enyémek.

…edző nélkül meghalsz.

Ildó>!

A vívás az technikai-taktikai-pszichikai-fizikai torna-agytorna.

Ildó>!

A hobbivívóknak erre nincs szükségük, viszont a munkájuk miatt a vívás maga a terápia, ahol ki tudják ereszteni a gőzt, és boldogan, tele adrenalinnal mehetnek haza.

Ildó>!

Szóval röviden – tömören, a vívas csak jót ad az embernek, és aki gyerekként kezdi el, ebben nő fel, annak ez alakítja – határoza meg az életét, ez adja a barátokat. És tényleg azt látom, hogy nem lehet – egyszerűen nem lehet abbahagyni. Akik meg felnőttként kezdik el, mint hobbivívó, azokat is beszippantja a légkör. Versenyezni visszük őket, edzőtáborokba, és kapnak belőlünk egy kis szeletet, amikor belevisszük őket mindenbe! Mint most is, ezzel a könyvvel.

Ildó>!

Minden nagy versenyző mögött ott állt egy edző.