A ​magyar ősi ritmus / A magyar ritmus problémája / A magyar ritmika válaszútja 0 csillagozás

Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus / A magyar ritmus problémája / A magyar ritmika válaszútja

S hogy teljesen színt valljak, a Gábor próbasorát: Egy némber, egy özvegy, egy hősködő asszony – egészen úgy skandálom, mint Gábor … s biztos vagyok, hogy Arany is úgy skandálta.
Babits Mihály
Nagy érdeme: hogy régi verseinket ő tudta először – elolvasni… Verstanuk egészen más előtte, mint utána.
Németh László
Két nagy adósságot kell még lerónunk Gábor Ignác emlékének. A szaktudomány feladata felmérni, értékelni egész életművét, s végérvényesen kijelölni tisztes helyét a magyar verstan fejlődéstörténetében.
Kunszery Gyula
Gábornak ebből a tanulmányból jól kiviláglik, hogyan lesz a természetes beszédből összhang-igényesebb szkéma. Továbbá: hogyan válik a szkéma – szinte alakulásakor! – nemcsak összetartó abronccsá, hanem nyűggé is; hogyan igyekszik a vers kiszabadulni belőle, először csak kivételek révén, majd általánossá növekvő gyakorlat útján. A versfejlődésnek itt nem elvét – lélegzetvételét ismerjük meg. Devecseri Gábor

Fekete Sas, Budapest, 1997