Diablo, ​álmaim lova (Diablo 1.) 76 csillagozás

Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Ricki apja szeretné, ha a lánya jobban tanulna, de Rickinek nehezére esik, hogy figyeljen az órákon. A mamáját nagyon elfoglalja a munkája, és alig van ideje, hogy leüljön a lányával beszélgetni. A tinédzserek élete olykor nehéz, ám Rickit igazából nem a szülei vagy a jegyei aggasztják, hanem Diablo.
Kiderül, hogy ezt a gyönyörű lovat bántalmazza a tulajdonosa, ezért Ricki úgy dönt, tennie kell valamit. Ám amikor a mamája megtiltja, hogy betegye a lábát az istállóba, Ricki kétségbeesik.
Diablo iránti szeretete olyan erős, hogy elhatározza, kezébe veszi az ügyet, és bármi áron megmenti Diablót kegyetlen gazdájától.

Eredeti cím: Diabolo, Pferd meiner Träume

PonyClub, Budapest, 2006
PonyClub, 2005

Katona_Zsuzsanna>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Ez a lovas könyv jobban tetszett, mint azok, amiket korábban olvastam. Ez ugyanis jobban volt megírva, olvasmányosabb volt. Bár Ricky nem lett a szívem csücske, az mégis dicséretes, amit Diablóért tett. De emellett még lehet azért tanulni is ám!

pnkst_via>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Hihetetlen csoda, hogy ez, az ő lova.

Aranyos kis könyv volt. A lovakat mindig is szerettem, ahogyan a lovas könyveket is, off
Ricki szeretete a lovak iránt igazán igazinak tűnt, és az, hogy mindent megtett Diabloért nagyon aranyos volt. Jacket szerettem meg a legjobban, a csendes szereplő a végére igazán megnyílt, és nagyon megszerettem!:)

Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Ez a könyv a feltétel nélküli szeretetről szól. Bemutatja, milyen fontos az ember-állat közti kapcsolat. Öröm volt olvasni azt a fajta lelkesedést és rajongást, amit Ricky és barátai tanúsítottak a lovak felé. Mennyivel jobb lovagolni (sportolni) és gondoskodni róluk, mint a gép előtt meredni! Sajnos nekem mindig csak beteljesületlen álom volt a lovagolás, hiszen félek tőlük, és ezt ők megérzik. Túl nagy a patájuk! Elől harapnak, hátul rúgnak! Sajnos sok barátnőm sérült már meg ló miatt, hiába odáig vannak értük meg vissza.. De én akkor is lovagolni akarok! És ezek a lovas könyvek mindig felélesztik bennem a vágyat.. újra és újra.. Kár, hogy a mi környékünkön nincs lovarda!
Jack, az istállómester pedig isteni pasas. Imádtam őt, Ricky nagyapjaként viselkedett. :) Hihetetlen volt tőle, hogy spoiler
Bárcsak mindenki megtalálná a saját szenvedélyét úgy, mint Ricky!

Paulina_Sándorné P>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Nagyszerűen megmutatta a történet, hogy milyen bátorságra volt szüksége Ricki-nek arra, hogy meg tudja védeni Diablo-t. A felnőttek inkább elfordították a fejüket, de Ricki és barátnői segítettek a lónak. Nem tudom megérteni azokat az embereket, akik védteleneket, védekezésre képteleneket bántanak. Szerencsére Ricki családjában is spoiler

Koksa>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Pacimániában minden 9-13 éves kislány szenvedett, én sem voltam kivétel. :) Szerettem.

vikcs>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Könnyen olvasható kis könyvecske, nagyon szerettem régen az összes részét, de most is ugyanazt az élményt nyújtotta mint kisebb koromban.:)
Szerettem volna én is egy gyönyörű, éjfekete lovat, hiszen annyira gyönyörűek. Az állatbántalmazás ellen vagyok, ezért örültem, hogy Ricki a gonosz ellen fordult, és mindent megtett Diabloért.
Nem spoilerezek, megéri elolvasni! :)

Aglareth>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Újra olvasás 2023. december, majdnem 20 év után spoiler. Ez volt a legkedvencebb lovas könyvem, annyira, hogy még az első e-mail címem is „diabloalovam” volt. A sztori egyébként nem rossz, kicsit túlságosan ömlengős, a valóságban az ilyet inkább téveszmének mondanám, azért nem így működik a lovakkal a kapcsolat. Mindenesetre szerethető és teljesen átérzem, milyen boldogság egy imádott állat közelében lenni.
Viszont bárki is szerkesztette ezt a szöveget, az szégyenletes munkát végzett, annyira, hogy nem hagyhatom szó nélkül. Atya ég, hát ennyire komolyan nem nehéz a nyelvtan, sokszor kifejezetten fájt olvasni. Különösen szerkesztői szemmel a sok hibás szöveg után, amit javítanom kellett. Borzalom.

Szörnyii>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Igazából a problémáim mind visszavezethetők arra, hogy nagyon nem vagyok kibékülve azzal, hogy mettől meddig játszódik a regény. Hosszabb felvezetés kellett volna, miközben a végéből le lehetett volna csípni.
Riki kétszer is levág egy nagy hisztit a regény során. Egyszer az anyját gyanúsítja, hogy nem szereti, nem foglalkozik vele, de ez annyira súlytalan volt, mert eddig igazából az anya csak említés szinten szerepelt. Csak Ricki tűnt tőle egy hisztis békának. Amikor meg a barátnőivel veszik össze, hogy nem érthetik meg mennyire fontos neki az a ló. Megint az van, hogy a ló alig szerepelt, de Ricki akkor is már az elejétől imádattal beszél róla.
2020-04-10

Könyvmoly_Minyon>!
Gabi Adam: Diablo, álmaim lova

Az állatok és az emberek közötti mély kapcsolat a fő téma, de betekintést kapunk az állatkínzásra és arra, hogyha gazdag vagy legtöbbször sikerül elsimítani a dolgokat. Gyermek könyv, de az előbb említettek szerintem bebizonyították, hogy komolyabb és mélyebb mondandója van annál, hogy a lovaglás remek elfoglaltság. Megtanít, hogy az állatokkal is ugyanúgy törődni kell mint mondjuk egy csecsemővel, és felelősséget kell vállalni értük, hogyha magunkénak nevezzük őket.

Camryn>!

Ha szeretetet adsz egy állatnak, az a százszorosát adja vissza.

Camryn>!

– A csokit a hűtőből? A nővéred ennek nem fog örülni. Magának tette oda a csokit későbbre.
– Ja! Ricki csokija volt? Szerencsére még nem vette észre. Igaz, még nincs is itthon!
Brigitte Sulai összevonta a szemöldökét. – Hogyhogy nincs itthon?
Harold ravaszul elmosolyogott, mint aki tud valamit. – Hát az a helyzet, hogy elment, és még nem jött haza. Gondolom, az istállóba ment. Legalábbis egy csomó sárgarépát és kockacukrot vitt magával.

74. oldal, 5. fejezet (PonyClub; 2006)

pnkst_via>!

Mi a fenét keresek én itt?, kérdezte magától Ricki apja miközben óvatosan kefélte Diablo nyakát.

Aurelia>!

– Anyukám szokta mondani, hogy senki sem pótolhatatlan. Lehet, hogy ez nem igaz, de te nem is voltál olyan sokat együtt Diablóval. Akkor miért ragaszkodsz hozzá ennyire? – Cathy kénytelen volt feltenni Rickinek ezt a kérdést. Nem értette, hogy többnyire józan gondolkodású barátnője miért van annyira oda ezért a lóért. Ricki még csak nem is lovagolt Diablón, és csak két napja érdeklődik iránta, amióta először járt a bokszában.
– Már megmondtam, hogy ő egészen más, de ti ezt úgysem értitek! – mondta Ricki dühösen.

Kapcsolódó szócikkek: Diablo
BotBogi>!

Értelmetlen másokat okolni saját kudarcaink miatt.

Cs_N_Kinga P>!

– Hogyan hálálhatom meg Önnek, amit tett? -el volt rá szánva, hogy kimutatja háláját.
– Nos, ami azt illeti – hebegett az öreg – tehet értem valamit. Van kocsija?
– Kocsim? – Marcus döbbenten nézett az öregemberre.
– Igen, kocsija. Ha van, akkor esetleg visszavihetne az istállóba, hogy időben megetethessem a lovakat.

Cs_N_Kinga P>!

Frank Cooper belerúgott Doc Holliday hátsó lábába, amikor ellovagolt mellette.

Diablo sorozat · Összehasonlítás